Connect with us

F1 2021

USA várja a Formula 1 mezőnyét

Közzétéve

on

Hétfőn számunkra is az Austin-i pálya következik a Formula 1 2021-es bajnokságunkban. Ugyan nekünk nem olyan huplis a pálya, mint a valóságban, így sem lesz egy könnyű futam.

A negyedik forduló előtt életbe lépett a futam minuszolás szabálya, azaz a legrosszabb eredményt levonjuk minden pilótánál és ez alapján kapja meg a mezőny eleje a plusz súlyokat.

A bajnokságot Marek Godek vezeti, előnye 24 pont Szentpéteri Péter előtt, akit Ferenczi Csongor követ, szintén 24 pont lemaradással.

A csapatok között a Red Bull áll az élen, 24 ponttal vezetnek a Ferrari előtt, a harmadik helyen az Aston Martin áll.

Az időjárással különösen nem kell foglalkozni, végig nyáriasan meleg lesz, eső nem várható hétfőn este.

Aki szeretne csatlakozni a bajnoksághoz, bármikor megteheti és jelezzük számára melyik autóba ülhet be.

Várunk mindenkit hétfőn este.

F1 2021

Hegyvári János az F1 2021 bajnoka!

Közzétéve

on

Tovább a cikkre

F1 2021

Jön a szezonzáró, ki lesz a bajnok?

Közzétéve

on

A Formula 1 2021-es bajnokságunk szezonzáró versenye következik hétfőn, ahogy a valós bajnokság is most ér véget. Nálunk nem annyira szoros a bajnokság mint az életben, de nem tét nélküli az utolsó forduló az Abu Dhabi versenypályán.

A bajnokságot Hegyvári János vezeti, előnye 14 pont Marek Godek előtt. A harmadik helyen álló Ferenczi Csongor lemaradása már 51 pont, csak matematikai esélye maradt, így az élen álló két pilóta küzd meg a bajnoki címért. Nálunk 51 pontot szerezhet a győztes, így a 14 pont még könnyen ledolgozható.

A csapatok között a Ferrari vezet 93 pontos előnnyel, szintén csak matematikailag veszíthetik el a bajnoki címet. A második helyen álló Red Bull is jelentős előnyre tett már szert a harmadik Alfa Romeo előtt.

Az időjárással jelentős mértékben nem kell foglalkoznunk, eső nem várható a térségben, ami nem is meglepő.

A bajnokság lezárultával idén már csak Class1 futamok lesznek, sorozatban három, de jövőre visszatér a formula autózás, hisz sorra végigmegyünk majd a világbajnoki sorozatokon, Formula 3, Formula 2 majd az új generációs Formula 1 lesz terítéken 2022-ben. Természetesen az ellentétes hetek hétfőire igyekszünk minél változatosabb bajnokságokat szervezni, historic, túraautó és GT világában.

A 2022-es nevezést hamarosan megnyitjuk és lehet befizetni a jövő évi tagdíjakat.

Várunk mindenkit hétfőn este az idei utolsó F1-es futamon!

Tovább a cikkre

F1 2021

Ismeretlen terep, száguldás a Jeddah pályán

Közzétéve

on

Szerencsére elkészült a Jeddah pálya az rFactor 2-höz, így azon a pályán tudjuk folytatni a Formula 1 2021 bajnokságunkat, ahol a valós sorozat is szerepel. Persze ez még nem egy tökéletesen pontos pálya – hisz még csak most látjuk valójában, hogy milyen – de a versenyzésre abszolút alkalmas, a köridők azonosak a valós versenyen látottakkal, így panaszra nem lehet okunk.

A bajnokságot hét forduló után Hegyvári János vezeti, előnye 26 pont Marek Godek előtt. Ezt a maradék két versenyen még le lehet dolgozni, de nem lesz könnyű, Hegyvári ekkora előnnyel tud már taktikázni. A harmadik helyen Ferenczi Csongot áll, még esélye van bajnoki címre is, de ehhez szerencsére is szüksége lenne.

A csapatok között a Ferrari vezet, 82 pont az előnyük a Red Bull előtt. A hátrány behozható, de jelenleg a Ferrari felállása nagyon stabil, folyamatosan hozzák a pontokat.

Az őrült száguldást az időjárás nem fogja befolyásolni, nyárias melegben, száraz pályán fogunk versenyezni.

Fontos, hogy mind az edzések, időmérés és a verseny esti, lámpafényes körülmények között fog zajlani.

Várunk mindenkit hétfőn este.

Tovább a cikkre

Hírek