Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2010.03.07. 00:01

Szerintem nem kéne ezt ennyire túldramatizálni. Oké korábban fékeztél, mert még nem voltál biztos a féktávodban, csak ez sajnos nem látszott még rajtad az egyenesben amikor mögötted mentem. Nekem honnan kéne tudnom, hogy te most egy biztonságit fogsz fékezni? Azzal meg nem tok mit tenni, hogy ha ezután még be is húzod a kocsit elém.
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Adam Jonas
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2009.05.09. 12:21
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » 2010.03.07. 00:05

Egyébként nézd vissza, megpörgettél, dobtam 1 helyet (azt betudtam annak, hogy 3-4 körön belül valszeg megelőztél volna), de amikor már Bo is belémszállt, miután megpörgettél, hát akkor kaptam fel igazán csak a vizet. S nem azért, mert az én versenyemet toltad el kicsit, hanem ennek más is itta a levét (ugyanis Bo utána falat fogott, miután nekem jött, ő is bukott vagy 1-2 helyet).

De tudom, ezért is én vagyok a hibás, mert kellően tisztelem a versenyzőtársaimat annyira, hogy inkább fékezek 5 méterrel korábban, minthogy letaroljam egy 3. hely reményében. ;)

Ui.: nem tudom, mit vártál, hogy majd leugrok az útról? :) Leírtam egyértelműen, hogy Dani is lecsúszott, meg akartam próbálni azt, hogy szűkebb íven elosonok mellette, azonban ez nem jött össze, mivel miközben húzódtam befele, belém jöttél.

Látod, ez a baj, hogy olyan helyen akartok előzni, ahol nem is lehet. Race 1-en Te is nem egyszer húztad be elém dettó ugyanígy a kocsit, mégse pampogtam Neked, hogy behúztad elém a kocsit. Pedig megtehettem volna. :)

Részemről letudva a dolog, nem haragszok én senkire, csak kezdem unni, hol a kvalin tartanak fel, hol a futamon szívom a rezet. :?
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2010.03.07. 00:13

Hát hallod akkor én erősen a figyelmedbe ajánlom pár gyors versenyző stílusát. Ha szerinted én próbálkozok ott, ahol nem lehet, akkor ha azt meglátod a hajad az égnek fog állni. Abban az ominózus kanyarban nálam sokkal, de sokkal később szoktak fékezni és rámesni.

Nem igazán érzem jogosnak ezt a kicsit cinikus hangnemet, mert én sosem voltam olyan versenyző, aki nem tiszteli a többieket, az meg aztán végképp nem, aki letarolja őket, ezt azthiszem jópáran alá tudják támasztani, akikkel az évek sokán együtt versenyeztem.
Én nem mondom, hogy te vagy az oka mindennek, ez egy szerencsétlen versenybaleset volt. Én pl nem nagyon láttam azt, hogy Pumba lecsúszik az ívről és te azért húzodsz be annyira.
Azzal nincs is gond, hogy behúzódsz, mert megteheted, amíg nem vagyok melletted, nem kell helyet hagyni és itt se voltam melletted még. És megmondom őszintén én nem is számítottam arra, hogy abban a kanyarban meg foglak előzni, mert még elég nagynak érzékeltem a távolságot.

Igazából ez az egész csak azért bosszant, mert én nem tartom magam egy ilyen tarolós, esztelen versenyzőnek, mint ahogy te ezt mondod. De remélem a következő futamon már nem lesznek ilyen problémák. ;)
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Bo Garesper
Hozzászólások: 20
Csatlakozott: 2010.02.17. 15:37
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: Bo Garesper » 2010.03.07. 01:05

emerico írta:Amiket most csinálok a modban.
A valós beállítási lehetőségek lesz. Rugók, szárny, áttétel állítások stb.
Elől nagyon picit csökken a tapadás.
A súlypont picit hátrébb kerül.
A nyomaték görbén picit állítok.
Aztán megy vissza tesztre.

Az fontos hogy PICIT állítok mindenen.


Mikorra várható a módosítás? Legyen egy kis időnk megszokni Puebla elött.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10736
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.03.07. 01:18

Még nem tudom, ha nem lesz kész a következő futam előtti héten, akkor nem fogom még kiadni
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Adam Jonas
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2009.05.09. 12:21
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » 2010.03.07. 01:34

Cselt írta:Hát hallod akkor én erősen a figyelmedbe ajánlom pár gyors versenyző stílusát. Ha szerinted én próbálkozok ott, ahol nem lehet, akkor ha azt meglátod a hajad az égnek fog állni. Abban az ominózus kanyarban nálam sokkal, de sokkal később szoktak fékezni és rámesni.

Nem igazán érzem jogosnak ezt a kicsit cinikus hangnemet, mert én sosem voltam olyan versenyző, aki nem tiszteli a többieket, az meg aztán végképp nem, aki letarolja őket, ezt azthiszem jópáran alá tudják támasztani, akikkel az évek sokán együtt versenyeztem.
Én nem mondom, hogy te vagy az oka mindennek, ez egy szerencsétlen versenybaleset volt. Én pl nem nagyon láttam azt, hogy Pumba lecsúszik az ívről és te azért húzodsz be annyira.
Azzal nincs is gond, hogy behúzódsz, mert megteheted, amíg nem vagyok melletted, nem kell helyet hagyni és itt se voltam melletted még. És megmondom őszintén én nem is számítottam arra, hogy abban a kanyarban meg foglak előzni, mert még elég nagynak érzékeltem a távolságot.

Igazából ez az egész csak azért bosszant, mert én nem tartom magam egy ilyen tarolós, esztelen versenyzőnek, mint ahogy te ezt mondod. De remélem a következő futamon már nem lesznek ilyen problémák. ;)
Én se tartalak annak, ne értsd félre. :) Tudom, hogy nem tegnap kezdted a szimulátorozást, csak kicsit meglepett ez a manővered. Ennyi, pont. :)

Az óváson meg nem kell megsértődni, nem azért óvtalak, hogy Neked rossz legyen (direkt oda is írtam, hogy nem kérem azt, hogy büntessenek meg, csak figyelmeztessenek), hanem azért, hogy más (is) tanuljon az esetből. Múltkor Krisztiánt én is meglöktem véletlenül, aminek hatására kicsúszott, mondtam is neki, hogy óvjon meg, denem volt hajlandó megóvni, pedig sztem lazán kaphattam volna érte időbüntit. :)

A gyors versenyzőket meg ne keverjük össze a tapasztalt versenyzőkkel, ha lehet, mert nem ugyanaz. :) ;)

De mint mondtam, részemről nincs harag (remélem azért, hogy a részedről sem).
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2010.03.07. 11:12

Nem sértődtem meg az óváson, jogodban áll óvni, sőt újabban inkább az a baj szerintem, hogy senki nem akar óvni, pedig lenne rá oka.
Lényeg, hogy megbeszéltük a dolgot, és tanultunk az esetből. ;)
Harag persze részemről sincsen, ilyen miatt hülyeség is lenne :D
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Avatar
kamikaze
2024 licenszes
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:04
Név: Füzy Barna
Kormány: Logitech G29
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: kamikaze » 2010.03.07. 11:15

Szerintem kár vitáznotok, mind ketten korrekten versenyeztek, sajnos ilyen előfordúl mindenkivel, főleg, hogy nincs oldalt tükör a Race-ben.
Egyre azonban érdemes figyelni, (ez mindenkinek szól) ha féktávon változtatsz irányt, akkor a hátsó már nem tud semmit sem csinálni. A másik, hogy ha nem látod a tükörben attól még ott van melletted, úgy vedd a kanyart, hogy a másiknak is hagyjál helyet.
Szerintem a gyors versenyzőnél Cselt Bikára gondolt :) , az első verseny rajtjánál nem volt gyenge amit csinált, nem rajta múlott, hogy nem lett tömegkarambol. Így van az amikor valaki mindig csak az élről indúl :) és azt hiszi hátúl is olyan nagy a tempó.
Név:Füzy Barna
Adam Jonas
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2009.05.09. 12:21
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » 2010.03.07. 14:07

kamikaze írta:Szerintem kár vitáznotok, mind ketten korrekten versenyeztek, sajnos ilyen előfordúl mindenkivel, főleg, hogy nincs oldalt tükör a Race-ben.
Egyre azonban érdemes figyelni, (ez mindenkinek szól) ha féktávon változtatsz irányt, akkor a hátsó már nem tud semmit sem csinálni. A másik, hogy ha nem látod a tükörben attól még ott van melletted, úgy vedd a kanyart, hogy a másiknak is hagyjál helyet.
Szerintem a gyors versenyzőnél Cselt Bikára gondolt :) , az első verseny rajtjánál nem volt gyenge amit csinált, nem rajta múlott, hogy nem lett tömegkarambol. Így van az amikor valaki mindig csak az élről indúl :) és azt hiszi hátúl is olyan nagy a tempó.
Hát igen, ez nekem is feltűnt egy helyen, hogy kicsit vakmerő volt, amit csinált, de hát ez van. :)
Henrik
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2009.06.03. 14:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Seat Leon Eurocup - Nevezés és társalgó

Hozzászólás Szerző: Henrik » 2010.03.07. 16:58

emerico írta:Amiket most csinálok a modban.
A valós beállítási lehetőségek lesz. Rugók, szárny, áttétel állítások stb.
Elől nagyon picit csökken a tapadás.
A súlypont picit hátrébb kerül.
A nyomaték görbén picit állítok.
Aztán megy vissza tesztre.

Az fontos hogy PICIT állítok mindenen.
Nem hangzik rosszul:) kivancsian varom mi lesz belole. Nem volt rossz igy sem, legalabb kellett egy kicsit kuzdeni a geppel:)
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég