Setup kérdések

Már véget ért bajnokságot topicjai
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2010.11.18. 17:15

Még valami.

Én a mai napig azt az elvet tartom, hogy egy nagyon lassú kanyarban, semmi jelentősége nincs az aerodinamikának, mert hát nincs akkora légtömeg, ami lenyomná a vasat az aszfaltra. Tehát Lehet tök kicsi szárnyakkal is jól menni lassú kanyarban, csak a fékút lesz iszonyat hosszú :D
Henrik
Hozzászólások: 41
Csatlakozott: 2009.06.03. 14:28
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: Henrik » 2010.11.18. 19:43

Ez mind szep es jo, elmeletben! De a jatekban? Vannak idoszakaim, kb fel evente amikor leulok azzal a cellal, hogy most gyerunk, kezdjuk elorol, elindulok ilyen leirasok alapjan. Az az igazsag, hogy nalam szart se er. Belovom, "erzesre" jobban tapad, stabilabb, nem csuszok meg fektavon, sem az ivrol. Aztan hopp, elso szektorba +0.2 tized, masodikba mar +0.5 a megszokott, bevalt setuphoz kepest. Lehetseges, hogy mindenen valtoztani kellene, de megeri annyi idot elbaszni ra? sztem nem. Mondom ezt annak ellenere, hogy erzem van par tized a palyaban, bennem, csak nem tudom kivetelezni az auto viselkedese miatt. Szoval, ez engem mindig felbasz:D
Night
2024 licenszes
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2009.11.02. 12:35
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: Night » 2010.11.18. 19:58

Henrik írta:Ez mind szep es jo, elmeletben! De a jatekban? Vannak idoszakaim, kb fel evente amikor leulok azzal a cellal, hogy most gyerunk, kezdjuk elorol, elindulok ilyen leirasok alapjan. Az az igazsag, hogy nalam szart se er. Belovom, "erzesre" jobban tapad, stabilabb, nem csuszok meg fektavon, sem az ivrol. Aztan hopp, elso szektorba +0.2 tized, masodikba mar +0.5 a megszokott, bevalt setuphoz kepest. Lehetseges, hogy mindenen valtoztani kellene, de megeri annyi idot elbaszni ra? sztem nem. Mondom ezt annak ellenere, hogy erzem van par tized a palyaban, bennem, csak nem tudom kivetelezni az auto viselkedese miatt. Szoval, ez engem mindig felbasz:D
En egyszer kb 1 hetet raszantam a kulonbozo beallitasok megertesere. Ez utan mar nagyjabol jol es viszonylag gyorsan be tudom allitani a setupomat, ezzel egyreszt sokat gyorsultam, masreszt sokkal stabilabban vegigmegyek a versenyeken. Sztem mindenkinek erdemes megtanulni setupolni!

Viszont, ami lenyeges, h nem kulon kell nezni reszbeallitasokat, mert minden osszefugg mindennel, tehat ha valamit allitasz, akkor annak a hatasa nagyon fugg a tobbi beallitasodtol!
"A túlkormányzottság az, amikor az utasok félnek, az alulkormányozottság az, amikor a sofőr fél..."
kaszasi
Hozzászólások: 1152
Csatlakozott: 2010.04.11. 00:24
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: kaszasi » 2010.11.18. 20:01

Nahát én is igy vagyok mint Henrik.Az az érdekes hogy ugyan azzal a settel nem tudok ugyan időt menni qualin mint szabadban.Sőt még az is előfordul hogy a leggyorsabbnál is jobb vagyok az első szektorban de aztán puffffffff és kicsuszok elfékezem stb.... .Szóval nem csak a beállitás kérdése hanem idegrendszeré meg izgulásé :lol:
Ilyenkor megy el az ember kedve hogy kísérletezgessen,vagy azt hiszi valamit állitani kell és a jó kis beállitást szétcseszi.Szerintem hagyni kell arra ami neked kézre esik ha utolsó vagy az se baj,a mulatság a lényeg. ;)
Név :Zoltan Nagy
Kormány:Logitech DFGT
A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2010.11.18. 20:09

Én mostanság csak nagyon alap dolgokat állítok. Meg van, amit csak próbára, pl stabilizátort felkeményítem hátul, mert miért ne, és jó lesz. Diffihez nem si tudom mióta nem nyúltam. Eleve evoban amikor volt a 12h-s nord, akkor kipróbáltam a kocsit 0/100-as és 100/0-s difivel, és ugyan olyan kört mentem, ugyan úgy viselkedett at autó, nem volt jó semmire. Eddig egyedül a GPL-ben éreztem, ha megváltoztattam.
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2010.11.18. 20:58

Azért Evo-ban is érezni. :) rF-ben meg nagyon is. Legalábbis nekem az az egyik legfontosabb dolog, amikor állítok.
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2010.11.18. 21:06

ÉN nem éreztem semmit, és ugyan olyan tudtam vele menni. rF-ben már jobb néhány modban, de nem azon múlik a gyorsaságom. Ellenben a GPL-ben nagyon is érezni, hogy mondjuk 30/75-ös vagy 75/30-as difit használsz.
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
Paffy
Hozzászólások: 1272
Csatlakozott: 2010.05.19. 14:24
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: Paffy » 2010.11.18. 23:15

Én általában azért cseszek el 200 köröket Gp2- ben is mert a legjobb beállítást akarom megtalálni, de közben élvezem is, plusz, ha már úgy érzem, hogy jó akkor még legalább 1 secet levonok ,mert Bika általában ennyivel gyorsabb.
A monacoi setnél is ez volt.Azt hittem, hogy jó, de kaptam Mugentől egy beállítást és rájöttem, hogy az enyém úgy ahogy van egy nagy kalap sz..., mert instabil a szekér, de én tudtam vele menni.Próbálok más setupjából is tanúlni,mert szerintem így is lehet.
Pl érdekes volt, hogy a monacoi pályán az első és hátső szárny Bikánál szinte azonos volt, illetve egy két dolog volt csak a különbség, illetve Emericonak is másmilyen volt a setupja.
Igaz, hogy csak szórakozás meg játék, de én megpróbálok a legjobb lenni, de Bika mindig ott van. :P(GP2)
“Mindig alulról keresd meg a korlátaid, mert ha felülről teszed, az drága és még fájni is fog”(Burkus Egon)
Név:Kiss Attila
Kormány:G27
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2010.11.18. 23:18

GP2-ben én is sokat körözök, jó a mod, élvezet vezetni, az már csak plusz haszon, hogy épp bajnokság is van vele.
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: Setup kérdések

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2010.11.19. 11:35

„Kezdéskor az első dolog, amit egy újoncnak tennie kell, mielőtt a kocsi beállításaival foglalkozna, hogy a lehető legtöbb kört tegye meg a pályán anélkül, hogy más versenyzőkkel törődnie kellene. Mindent meg kell tanulnia az autóról. Szisztematikusan, egyenként kell változtatgatni a beállítás elemeit, hogy lássa: melyiknek milyen hatása van. Először játsszon a stabilizátorral, aztán lágyítsa vagy keményítse a rugókat, változtasson a leszorító erőn, és így tovább. A vezetési tudás önmagában még az alsóbb formula szériákban sem elég, ezért tudni kell, hogyan hozhatod ki a legtöbbet az autóból. Ha ezt tudod, akkor tökéletes vezetéssel körönként egy másodperccel is gyorsabb lehetsz. Rossz beállítással viszont ennek háromszorosát veszítheted el a pályán.”
Alain Prost
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég