SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2010.09.07. 22:02

Na, nekem ennyi volt a RaceING-es pályafutásom, Joke, most rajtad a sor. Igaz több ponttal is gazdagíthattam volna a csapatot, de most ennyi fért bele. :)

Talán lesz még alkalom, hogy jövök LeMans-ra is, de akkor már csak privátban.
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3206
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2010.09.07. 22:31

kösz :D és csá
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
Szkarol
2024 licenszes
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2009.03.25. 10:26
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: Szkarol » 2010.09.09. 14:02

Sajnos már az első körben elszállt az esélyem hogy a 10-ben végezzek-ez volt a kitűzött cél-
4 versenyből 3-ban kiforgattak,összetörtek stb....
Utolsó helyről toltam, aztán Barnával körözgettünk együtt.( bírom a srácot, nyugodt, viszont nem ideges... :P )kb.egyformán lassúak vagyunk ezért jókat szoktunk csatázni.
Aztán ahogy sötétedett, kezdtem belassúlni-ez minden versenyen így van, a setupommal lehet valami.Aki tudja mitől lehet, súghatna....- :roll:
Viszont ezért cserébe a 22.körtől nagyon izgalmassá vált a race, mert összejöttünk páran-G.Soos,E.Kiss, F.Barna meg Én. A befutó meg igazán szoros lett!

A gyorsabbak elengedése miatt sok időt veszítettem, de ez rendben is van.
Viszont a ,,nagyoknak" is türelmeseknek kell lenniük hogy hol-mikor tudnak elmenni, mert Ők is, de Mi is versenyben vagyunk.
Ennek áldozata versenyek óta szegény Lali barátunk, aki már szerintem nem tudja mikor mit csináljon, hogy ne legyen útban, és nem mindíg találja a jó irányt.
Én is lekőröztem már párszor, nekem nem volt Vele gondom.Majd bele jön, csak idő kérdése. :)

karol
,,Az életemet adnám ezért a Nőért, de Ő azt akarja, mosogassak is...." (HellBoy 2)
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2010.09.09. 19:20

Szkarol írta: Aztán ahogy sötétedett, kezdtem belassúlni-ez minden versenyen így van, a setupommal lehet valami.Aki tudja mitől lehet, súghatna....
Lehűl az aszfalt.
The Power of Dreams
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2010.09.09. 19:24

Igazából nekem sincs nagyon nagy bajom a lekörözésekkel, bár én sosem szoktam ráesni egyik lekörözött nyakára sem. Ha láthatóan helyet hagy, akkor beszúrok gondolkodás nélkül, viszont számomra vannak még olyanok a mezőnyben, akiket nem ismerek igazán, így velük türelmes vagyok. Igaz tudnék sorolni olyan eseteket, ahol bele-bele csúsztam az előttem haladó lekörözöttbe, de nem történt ebből sose nagyobb incidens, mert mindig időben észrevettem, hogy nem tudja, vagy nem látja merről szeretnék elmenni neki.

Én csak azt tudom tanácsolni a lekörözötteknek, amit a motorosoknak is szoktam mondani, a legjobb ilyenkor ha semmi mást nem tesz, mint hogy gyengébben gyorsít ki és majd a lekörző eldönti, merről akar kerülni, ez nem fékezést jelent, hanem mondjuk 1 ütemmel későbbi gázadást, a gyors úgy is gyorsabb lesz. A másik, ha látja a leköröző, hogy az egyenesben utolérte őt a leköröző, akkor a következőt teheti, kimegy a pálya másik szélére, ekkor még tovább nyomhatja padlóig és majd a kanyar előtt kicsivel korábban fékezzen. Mind a két megoldással elkerülhetőek az ütközések és a legkisebb időveszteséggel lehet a manővert megoldani.

Az a legrosszabb, ha a lekörözött megijed a lekörözőtől és lemenekül a pályáról, vagy éppen ide-oda cikázik. Nem kell, a gyorsabb el tud menni, csak helyet kell hagyni :)
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2010.09.09. 19:26

Mugen írta:
Szkarol írta: Aztán ahogy sötétedett, kezdtem belassúlni-ez minden versenyen így van, a setupommal lehet valami.Aki tudja mitől lehet, súghatna....
Lehűl az aszfalt.
És ezzel egy időben, csökken a tapadás és megnövekszik a féktáv :) kicsivel alacsonyabb guminyomással, a probléma orvosolható, mert ugyan ekkor nappal jobban kopik a gumi, de azt sec-perc alatt lecserélik, ha úgy tervezed a boxot, hogy amikor kezd hűlni az aszfalt, akkor jössz ki. Kopott gumikon, hidegebb aszfalton, kapaszkodhatsz a kormányba :)
Avatar
Szkarol
2024 licenszes
Hozzászólások: 583
Csatlakozott: 2009.03.25. 10:26
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: Szkarol » 2010.09.09. 20:46

Tropie írta:
Mugen írta:
Szkarol írta: Aztán ahogy sötétedett, kezdtem belassúlni-ez minden versenyen így van, a setupommal lehet valami.Aki tudja mitől lehet, súghatna....
Lehűl az aszfalt.
És ezzel egy időben, csökken a tapadás és megnövekszik a féktáv :) kicsivel alacsonyabb guminyomással, a probléma orvosolható, mert ugyan ekkor nappal jobban kopik a gumi, de azt sec-perc alatt lecserélik, ha úgy tervezed a boxot, hogy amikor kezd hűlni az aszfalt, akkor jössz ki. Kopott gumikon, hidegebb aszfalton, kapaszkodhatsz a kormányba :)

Köszönöm,kipróbálom.

Én is elveszem a gázt a kigyorsításnál amikor lekőröznek, vagy ahol lehet más íven megyek.
Amikor Én előzök, nem esek rá senkire, kivárom hol tudok elmenni neki.
Veszítek egy kis időt, de megéri. Szerintem....

karol
,,Az életemet adnám ezért a Nőért, de Ő azt akarja, mosogassak is...." (HellBoy 2)
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2010.09.09. 21:27

Nagyon kivárni sem lehet.
Legutóbb Night ért utol az trakesszal.
3-4 kanyart jött mögöttem a pálya elején a kacskaringóban és kaptam is szépen a Drive-Trough büntit. :-(
The Power of Dreams
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10732
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.09.10. 23:33

jó genya a pálya, de élvezetes
http://www.youtube.com/watch?v=JZHWPP2Ut2Q
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Norgi
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2010.09.11. 15:18
Kapcsolat:

Re: SIMCO - Le Mans Series 2010 - Nevezés, tásalgó

Hozzászólás Szerző: Norgi » 2010.09.11. 15:21

Sziasztok!


Ha lehet, akkor még beszálnék a bajnokságba. Most kaptam kölcsön egy kormányt, szóval nem kell tőlem félni! :D

Name: Norgi (Miskolczi Norbert)
Team: Team Unicorse


Norgi

Ps.: Vettem Race07-t, illetve Rfactort. A pályákat küldjétek majd el, meg a kocsikat is. Köszi!
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 6 vendég