Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Már véget ért bajnokságot topicjai
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10713
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.01.13. 22:32

Hát, a futamok jók voltak, de a modon még kell dolgoznom. Közelebb hozom egymáshoz a két járgányt, valamint a guminak volt hüje viselkedése, azt orvosolnom kell. Alapnak nem rossz, de messze nem jó még.

Az első futamot megnyertem, ami :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: de a második futamhoz közöm sem volt.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
jeamiro
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.07.25. 02:00
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: jeamiro » 2010.01.13. 22:41

Clayman írta:.

Mindkét autó megy egyenesben jobbra-balra, libeg ahogyan egy léghajó... Ez is ha ilyen ilyen bár nagyon kiszámíthatatlan így a viselkedése, nem is beszélve arról, hogy versenyen éles helyzetben ez dönthet el helyezéseket ha rosszul jön ki.

Amúgy nagyon feeling-es, nagyon tetszik :)
Nade annyira, hogy faltol falig kocsikázok a nyil egyenes úton? Mi ez aquaplaning :lol: a száraz aszfalton. Az edzésre még felmentem, de a futamnak nem láttam értelmét, mert oda visz az autó ahova gondolja én meg csak utas voltam. Gondoltam ez az én egyedi problémám és nem szerettem volna elrontani mások szorakozását. Nálam nem kicsit "uszkál" olyan mintha ki be kapcsolgatnám az FFB-t :(
Választhatsz: vagy megtanulod 100%-ig az autót és 100%-ig a pályát, vagy csak az egyiket. Ekkor azonban a másikra kell figyelned. Mind a kettőre nem koncentrálhatsz egyszerre! Valamelyiket el kell felejtened. (Ranga László 1992)
Genius
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.26. 16:46
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.01.13. 22:52

Én a két kocsinál azonos beállítást használtam,csak a váltón változtattam,de azt muszáj volt.

Ferrari:
Szerintem nagyon jó kocsi,bár a pálya is ennek a kocsinak kedvezett. Ugye azért 30 vagy 40le-vel erősebb mint a Porsche. Én futamon inkább a két autónak a hátrányait/előnyeit kerestem. Az egyenesbe a maximum sebességet egyszer emercio szélárnyékába értem el amikor 289-el repesztettem... Igaz nem is tudtam megállni a kanyar előtt,hiába fékeztem már korán,bár ez a gumik kopása miatt is volt. Sokkal jobban gyorsult,viszont kanyarba és féktávon is nagyon ideges volt. A rázóköveket sem szerette.
Előnyök: Végsebesség,Gyorsulás,Fék,Igazi Ferrari.
Hátrányok: Tapadás,Stabilitás,Kezelhetőség
Legjobb elért mért kör a versenyen: 1:52.4xx

Porsche:
Ezzel a kocsival úgy indultam el,hogy egy kört sem mentem vele. A beállítást a Ferrari beállításából töltöttem be,tehát minden ugyan annak felelt meg kb. A váltón változtattam csak. Nos a kocsi gyorsulásba a Ferraritól elmarad,de azonos teljesítményen elverné,ebbe biztos vagyok. A kezelhetősége tökéletes volt,habár féktávokon ez a kocsi is ideges volt. A rázóköveket bátrabban lehetett használni,és ha elkezdett csúszni a kocsi akkor meglehetett rendesen fogni. A maximum tempó amit elértem szélárnyékba az 280km/h volt,de ott leszabályozott. Olyan 283-al ment volna ha jobb az áttétel. Ha másik pálya lett volna,mint például Valencia vagy Macau,vagy egy másik lassabb pálya akkor ez a kocsi bőven jobb lett volna mint a Ferrari.
Előnyök: Tapadás,Kezelhetőség,Dinamikus a gyorsulása,Fék,Stabilitás
Hátrányok: Hiányzik az a 30-40le a Ferrarival szemben
Legjobb elért mért kör a versenyen: 1:53.9xx

Következtetés:
Nekem mindkét mod nagyon tetszett. Szerintem jók ezek így ahogy vannak. A túlkormányozottságukon kéne kicsit javítani. Amúgy nagyon jók voltak és a verseny is jó volt,habár volt 1-2 eset ami nem tetszett. A gumik tapadásán kéne változtatni.
Remélem hasznos infókat tudtam közölni veletek.
További jó versenyzést,aztán ha lesz még GTR Evolution-al vagy Race07-el ilyen ingyenes futam akkor jönnénk a haverommal. Sziasztok.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10713
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.01.13. 23:26

Na ez klasz összefogaló :o Profi.

Egyébként elkészült a javítás, kb ugyanezekre jutottam. Másik pályára rakom és pl pénteken megismételhetjük a zúzást. Vagy máskor, mindegy.

Porsche vs Ferrari v2.0
http://www.simcompany.hu/downloads/Pors ... ari_v2.zip

kicsomagolod egy mappába, majd a GameData és az UIData mappát bemásolod (mindent felülírsz) a Program Files\Steam\steamapps\*neved*\race 07\ könyvtáradba

Szerver neve: SIMCo FUN
Jelszó: pvsf
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Genius
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2009.03.26. 16:46
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: Genius » 2010.01.14. 00:39

Mi jövünk a haverommal!
Adam Jonas
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2009.05.09. 12:21
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » 2010.01.14. 00:54

Már bocs, de ha egy elméletileg GT2-es Ferrari F430 végsebessége 289-290, akkor az csak nem GT2-es kocsi. Úgyhogy lehet, hogy nem feltétlenül a Ferrari motorteljesítményére kellene építeni. :)
batihu
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:16
Tartózkodási hely: Miskolc, Onga, Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: batihu » 2010.01.14. 08:14

Szatocs írta:Batihu, hova akartad berakni a 2. sikán előtt? :D Nem értem a dolgot.

Első versenyen minidump hibával kirakott a játék, el sem kezdhettem a versenyt.

Szerintem ezeknél van jobb mod, csak ennyi.
Bocs, az az én hibám volt, azt gondoltam gyorsabb vagyok, de te voltál az ideális íven! :oops: A Porsche nem tetszett, sztem a másik 2 Porsche mod jobb. Rendesen fájt a kezem a verseny után, az állandó korrigálás miatt. Az 1. verseny rajtja elég gázos volt, még nem néztem vissza... A 2.-on el sem akartam indulni, a Porsche úgy felidegesített. A Ferrari fényévekkel jobb, stabilabb, és gyorsabb is. Olyan 280-körül ment a célegyenesben, a Porsche-val kb. 270 volt nekem. Ha lesz időm megnézem a visszajátszásokat. :lol: Aki próbálta többet a Ferrari-t, az meg tudja mondani, hogy miért füstölt el a motorom, bár azt sem tudom, hogy milyen hűtővel mentem. :cry:
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere." - Colin Bruce Chapman
batihu
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:16
Tartózkodási hely: Miskolc, Onga, Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: batihu » 2010.01.14. 10:00

Jönnék én is, ha nem pénteken, vagy hétfőn van! Régen versenyeztem már így veletek, sajnos még májusig a hétfői és pénteki délutánjaimat elviszi az angol tanfolyam. :twisted:
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere." - Colin Bruce Chapman
Avatar
Clayman
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2009.06.05. 18:40
Név: Gergely Maros
Kormány: Thrustmaster TMX Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: Clayman » 2010.01.14. 11:12

Ha tehetem jövök majd a második tesztre is mert az első tetszett :)
Understeer is when you hit the wall at the front,
Oversteer is when you hit the wall at the rear :)
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Porsche vs Ferrari - Tesztfutam, nevezés

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2010.01.14. 12:20

Péntek nekem jó pl, csak ne Monza legyen.
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég