Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2010.03.28. 00:16

Gratulálok én is! :D
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2010.03.28. 00:18

Grat Bardocz-nak. Kb 3x pördültem meg, mindegyik valaki miatt, de a legjobb a Hannibalos volt, mert akkor sóderbe is mentem... Majd visszanézem, hogy óvásérett-e a dolog.

Hannibal: A végén miért maradtál a pálya szélén? Elég zavaró, hogy sárga zászló van mindig annál a kanyarnál, ami kb a legszemetebb. És várja a másik, hogy ki lehet már mindig ott, de ha valaki rossz helyen lenne, akkor sem tudnánk, mert megszokjuk, hogy biztos csak miattad van sárga. 30% kell a pontokhoz, azt teljesítetted gondolom a félreálláskor is, versenyt nézni meg a boxból is lehet.
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2010.03.28. 00:20

Ezt én is így gondolom, pont abban a kanyarban parkolni nem túl okos dolog. Egyszer tényleg megpördül ott valaki, és aki mögötte jön beszopja.
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10708
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.03.28. 00:22

Igyekeztem nagyon óvatosan végig menni, ez hellyel közzel sikerült.
A leglassabb voltam a pályán de a középmezőnyben végeztem. Nekem ez tök jó. Irány az F2.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
Hannibal
Hozzászólások: 604
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:59
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Hannibal » 2010.03.28. 03:52

bocsánat. tényleg hülye dolog volt otthagyni a kocsit, a sárga zászlóra nem is gondoltam.
legközelebb vigyázok.
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2010.03.28. 10:30

Hát ez egy katasztrófa volt ez a verseny, amilyen jól indult olyan rosszúl végződött.
Annak ellenére sikerült megszerezni az első helyet az időmérőn, hogy nem tudtam túl sokat gyakorolni. Aztán ezt tudtam is tartani az első körökben. Joke viszont nagyon ott volt mögöttem, majd egyszer megforogtam és így tudott megelőzni. Utána viszont ő is hibázott, így nyugodtan mehettem a saját tempómban. A gépem viszont úgy gondolta, hogy nem kell nekem ez az első hely és lefagyott pár másodpercre. Elsötétült a kép, én meg izgulhattam, hogy egyáltalán visszajön-e még. Az első ilyen eset után még megtartottam az első helyet, de a következőnél már a kavicságyban találtam magam. Aztán egyszer a lekörözött versenyzők mögött is sikerült a kavicságyat meglátogatni, szóval katasztrófa volt.
Ami elromolhatott az el is romlott, szomorú dolog, mert különben a tempóm nem volt rossz...
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2010.03.28. 10:41

F2-vel milyen pályán kezdünk?
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2010.03.28. 11:25

Én is kicsit összefoglalom, megpróbálom az egész fordos szekciót is belefoglalni.

Ezen az utolsó futamon nem gondoltam volna, hogy a dobogóra tudok állni. Amikor láttam Bika és Ingy sem lesz a futamon, már a 4. helyre összpontosítottam.
Az időmérőn, amit tudtam kihoztam az autóból, de ahogy Rubinho mondaná, túl nagy volt a forgalom a pályán. Sokszor kerültem az időmérőn rosszkor, rossz helyre, olykor a magam hibájából, olykor más hibájából, olykor csak mert úgy hozta a sors. De sikerült a 3. rajthelyet megszereznem.
Még mindig az elrajtolás a legnagyobb gondom a futamokon, szinte a figyelmem 300%-át arra szoktam összpontosítani, hogy időben engedjem fel a kuplungot, ez most úgy látszik elég jól sikerült, vagy csak Rebok rontotta el a rajtját, igen hamar a 2. helyen fordulhattam el. Aztán két apróbb hiba miatt, lassabban tudtam kifordulni a balos visszafordítóból, ami miatt lényegesen kisebb lett a végsebességem az egyenes végéig, sose veszítettem még 2 helyet egy egyenesen belül, azaz a kanyarban, utána...no mindegy, ekkor kissé széthulltam, dünnyögtem is, hogy hogyan bénáztam el, na majd a következő körben, aztán megint és ismét és újra, meg újra rosszul jöttem ki belőle.
Aztán már nem tudom hogy a 2. vagy a 3. helyen pörögtem meg a célkanyarban, de hihetetlen mázlim volt és a mögöttem lévőnek is, hogy valahogy lejöttem az ideális ív feléről, amin természetesen keresztben álltam. Ha telibe kap, azt hiszem az mindkettőnk életébe került volna...pfhuu
Nah ez elég volt nekem arra, hogy vagy 5 körön keresztül megtaláljam önmagam., aztán jött egy lekörözés. Ha jól saccolom ez a 3. kanyar kijáratánál volt. Utolértem valakit (elnézést, hogy ha nevet nem tudok mondani, csak annyi minden történt a futamon, hogy mindig felülíródott minden a rövidtávú memóriámban, aztán már csak a nagyobb események részletei maradtak a hosszúban :) ), nos és azt hittem balra le fog húzódni, de aztán vettem észre hogy a rázókő kicsit megviccelhette őt és sokkal lassabb tempóban az íven maradt én meg azzal a tempóval már ott nem tudtam belülre menni, max ha kieresztem jobbra a fűre, ami nem jött össze és a bal első kerekemmel telibe vertem a jobb hátsóját, felrepültem a levegőbe kissé és vissza huppantam, hihetetlen nagy mákom volt, hogy nem borultam fel és nem pörögtem meg. Nah hát innentől kezdve a futóművemnek annyi lett és ráadásul a végsebességem, kanyarsebességem is csökkent, innentől kezdve a 29 végi idők már remeknek számítottak. De aztán megint hibáztam és vissza estem a 6. helyre.
Ekkor megint volt akinek nekimentem, ha jól emlékszek Mosolygó lehetett az, elnézést kérek tőle, de aztán bevártam és visszaengedtem magam elé.
Innentől kezdve csak próbáltam tartani a lépést és a kocsi féktávokon való állandó kitörését az első futómű állapota miatt, olykor viaskodva tudtam kezelni.

Aztán jöttek a meglepetések, ez is az is a kavicsban....mondom juhéé, csak nehogy én is ott landoljak.

Volt nagyon sok megtévesztő sárga zászló, és hát igen. Nos, mikor az ember küzd a gépezettel és amúgy is csúszáshatáron kell autózni és egy beláthatatlan kanyarban sárgáznak, önkéntelenül is elveszi a gázt, hiszen nem tudhatja mi vár rá. Mikor már 3-4 körön át ugyan azon események miatt volt sárga, már én is bátrabb voltam, bár bennem volt a félsz, hogy nah most lesz valaki az íven.

Végül bejöttem 2. helyen! Hát ez nagyon nagyon örvendetes!

A Formula-Ford szekció az elvárásaim és a szponzoraim elvárásainak nem nagyon felelt meg. A teljesítményem nem volt jó és váratlanul felerősödött a mezőny.
De úgy érzem az elmúlt 2 futamon a szerencsének is köszönhetően, kicsorbítottam a hibát, és visszakapaszkodtam a tabella elejébe. Most következő F2-es szekció nem tudom mit fog hozni az erőviszonyokba, de nyilván több gyakorlást igényel, amire nem fogok tudni időt szánni, és lesz pár futam, amit ki kell hagynom és mindjárt az elsővel is gondom lesz. Tehát amin el tudok indulni, azon legalább az első 4-ben kéne lennem. Ez az elvárásom magamtól, ez a szponzoraim elvárása, de mélyen magamban tudom, hogy örülni fogok, ha az első 8-ban fogok végezni futamról futamra.
Lehet hogy inkább tőke növelésre szánom el magam a következő szekcióba, természetesen majd meglátom, hogy milyenek lesznek az erőviszonyok, de ha körhátrányban is betudok jönni majd az első 6-ba, akkor inkább végig szenvedem alap autóval az egészet, hogy majd a következő szekciónál több tőkém legyen.

Nah majd meglátjuk!


Mindenkinek gratulálok! Kellenének még versenyzők, mert a következő versenyeken azért gyönyörű lenne egy 20-as létszám.
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2010.03.28. 21:39

Replayt valaki töltse fel plz.
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10708
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.03.28. 22:45

bardocz írta:Replayt valaki töltse fel plz.
http://www.simcompany.hu/replay/roadtof1/11/
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég