Általános Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2011.12.29. 11:39

Azért nem látszódott, mert volt ékezetes betű az elérési útban. Pl ha úgy van, hogy Játékok/rFactor akkor nem lesz jó, de ha Jatekok/rFactor, akkor okés.
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2011.12.29. 13:05

Én is érdeklődnék a fülhallgató, TS dologgal kapcsolatban. Mostanában azért nem is megyek fel TS-re, mert nekem is a hang visszaadásával van gondom.

Eddig minden jól működött, a fülhallgatóban szólt a TS, és hangszóróban a játék. Tökéletes volt, nem volt zavaró, ha sok volt a duma, csupán egy mozdulattal leszedtem a fülemről a fejest. Most viszont, vettem egy másik fejhallgatót, mert már régi és hibás volt a régi. A mostanit a hangkártya mikrofon kimenetére tudom csak csatlakoztatni, így viszont a fejhallgatóban szól minden ugyan úgy, ugyan akkor mint a nagy hangszóróban, nem tudom szelektálnia játék és a TS hangját. Gondoltam, akkor mindegy, vissza dugom az USB-s fejhallgatómat, de a probléma ugyan az. Nem működik úgy mint eddig. Nem telepítettem semmit sem fel, nem módosítottam semmit. Vagyis a TS-en belül akkor módosítottam, amikor az új fejhallgatómat bedugtam, de mint írtam, azóta ez van, ami idegesítő.

Kérdés: Van-e mód arra, hogy újra szelektálni tudjam a játék (vagy bármi más) és a TS hangját. Azt akarom, hogy újra a fejhallgatóban csak a TS, a hangszórókban meg a többi szóljon. Meg lehet ezt oldani? Beállítás? vagy hogyan?

Elvileg, úgy gondolom, meglehetne oldani, hiszen a mikrofon külön kimeneten van, a hangszóró is másikon. Vagy ne is álmodjak erről, mert ez túl egyszerű megközelítés és Bill nagyurunk ezt nem akarja?
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2011.12.29. 13:26

Ezt most én nem egészen értem, hogy a mikrofonnak, hogyan van kimenete, mert az szerintem bemeneti eszköz :)
Azt amit te szeretnél azt szerintem úgy lehetne megoldani, hogy ha pl van optikai hangkimenet (spdif) akkor arra kötöd a hangszórókat (erősítőt) és a jack kimenetre meg a fejhallgatót mikrofont. Így be tudod állítani a ts-nek, hogy csak az analóg kimenetet használja így a ts-t csak a fülesen hallod miközben a játék és minden más a hangszórókból szól.
Vagy esetleg lehetne próbálkozni egy második hangkártya berakásával, azzal is talán meg lehetne oldani.
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Apophis
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2010.06.23. 20:10
Tartózkodási hely: Dabas
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Apophis » 2011.12.29. 13:58

Gyerekek segítsetek nekem :D
Ha minden igaz, januárban be tudok ruházni egy másik gépre.
Kérdésem hogy ezzel szerintetek fog-e már rendesen menni az rf-rf2.


Processzor: Intel® PENTIUM D 3000, kétmagos processzor!
Chipkészlet: Intel® Q965 Express
Memória: 2 GB DDR2 667 MHz (PC2-5300), 4 ram foglalat
Merevlemez: 80 GB SATA 300, 7200 rpm
Optikai meghajtó: DVD olvasó
Videokártya: Integrált Intel® GMA 3000, de van PCI-E
Hangkártya: Integrált ADI 1983 Hang kártya, Audio Codec '97
USB: 8 x USB 2.0 (kettő elől és hat hátul)
Alaplapi csatlakozók: 2 x PCI, 1 x PCI -Express x16, 1 x Pci-E 1x, 1 x Serial, 1 x Parallel, 1 x VGA
Hangkártya: Gigabit Ethernet 10/100/1000, RJ 45


Ebbe még tennék +2GB ramot és egy Gainward GeForce GT520 2GB PCIe videokártyát + a saját vinyómat a mostani gépemből.
Köszönettel várnám a véleményeket :)
Vegyél levegőt! 10 búvárból 9 ezt ajánlja.

Név: Felföldi Zoltán
Kormány: Logitech G25
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2011.12.29. 14:16

Mennyiért vesztegetik ezt a gépet?
Alaplap típust tudsz mondani?
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Apophis
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2010.06.23. 20:10
Tartózkodási hely: Dabas
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Apophis » 2011.12.29. 14:19

35-re van kiírva, de a mostani gépemet megpróbálom alkatrésznek beszámíttatni valamennyiért.
Hát alaplap tipust nem találok, ha csak ez nem az: DELL OptiPlex™ 745 - Dual Core™


De itt van a link:
http://hardwaredepo.hu/?1486,hu_dell-op ... szamitogep
Vegyél levegőt! 10 búvárból 9 ezt ajánlja.

Név: Felföldi Zoltán
Kormány: Logitech G25
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2011.12.29. 14:23

Ezt adtam el most 2 napja 42.000.-ért.
Van különbség.

http://hardverapro.hu/apro/core2duo_e65 ... _1-50.html
The Power of Dreams
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2011.12.29. 14:26

Cselt írta:Ezt most én nem egészen értem, hogy a mikrofonnak, hogyan van kimenete, mert az szerintem bemeneti eszköz :)
Azt amit te szeretnél azt szerintem úgy lehetne megoldani, hogy ha pl van optikai hangkimenet (spdif) akkor arra kötöd a hangszórókat (erősítőt) és a jack kimenetre meg a fejhallgatót mikrofont. Így be tudod állítani a ts-nek, hogy csak az analóg kimenetet használja így a ts-t csak a fülesen hallod miközben a játék és minden más a hangszórókból szól.
Vagy esetleg lehetne próbálkozni egy második hangkártya berakásával, azzal is talán meg lehetne oldani.

Úgy értettem a fejhallgatómnak a kimenete, tehát az 5.1-es driverben beállítottam, hogy az a kimenet, a fejhallgatóé legyen, csak elírtam, de tudtad mire gondolok. Nos, a problémám pont ez, hogyha visszaállítom az eredeti, régi beállításra az egészet, akkor a következő a jelenség:
- be van állítva, hogy a hangszórón szóljon minden és a TS csak a fejhallgató (logitech usb) kimenetén. Ekkor minden jól működik, zene szól a hangszórón át, TS a fülesben. Amint elindítok a TS elindítása után egy játékot, vagy programot (film), abban a pillanatban az összes kimeneten ugyan az halható.
- kísérleteztem már azzal, hogy ha elindítom a programot és utána indítom el a TS-t, akkor mi történik, az eredmény ugyan ez.
- régen is megvolt ez a probléma, de az előbb leírtak alapján megoldottam. Amint ment mondjuk a játék, alt-tab és bedugtam usb-re a fülest, majd elindítottam a TS-t és jó volt. Most ugyan ezzel a művelettel azt érem el, hogy amint elindítom a TS-t minden megszólal a fülesben, ahogyan kiteszi a TS hangját a hangszóróra. Tehát nem tudom megoldani azt amit Te írtál, ez a bajom, valahogy a TS összezavarja az egészet. Mondjuk 3-as TS-em van...de eddig ezzel nem volt, ilyen jellegű bajom, csak amióta egyszer használtam a sima hangkártyára kötött fülest.

Nem vagyok teljesen láma ehhez, sőt, de itt nálam megállt a tudomány, és mivel csak hobbista vagyok az informatika terén, gondoltam okosabb ember tudja rá a megoldást. Most amúgy megpróbáltam amit írtál, a helyzet dettó ugyan az maradt. Amíg a TS-t nem indítom el, ki tudom választani mi, hol szóljon, amint elindítom felülbírálja az összeset és minden ott szól, ahol a TSen belül beállítok, ott meg ugye csak azt lehet beállítani hogy hol szóljon a TS...playback

Ez a gondom.
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2079
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2011.12.29. 14:38

Nem mondom Tepy hogy értem a témát. :)
Ha nem ragaszkodsz a füleshez: nálam a hangszóróból szól minden, ha nem akarod hallani a TS-t akkor meg egy beállított hotkey-jel le tudod mute-olni a TS-t és akkor nem hallasz minket, csak a játékot stb.
The Power of Dreams
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2011.12.29. 15:17

Apophis írta:35-re van kiírva, de a mostani gépemet megpróbálom alkatrésznek beszámíttatni valamennyiért.
Hát alaplap tipust nem találok, ha csak ez nem az: DELL OptiPlex™ 745 - Dual Core™


De itt van a link:
http://hardwaredepo.hu/?1486,hu_dell-op ... szamitogep
Én ennyiért nem venném meg.

@Tepy:
Nemtom miket lehet állítani a driverben én ahhoz nem szoktam nyúlni, csak összedugom a rendszert és szól. Nálam az az elrendezés működik amit leírtam, igaz nálam minden a fülesben szól ha játszok.
Annyi még eszembe jutott, hogy ha win7-ed van, akkor a hang beállításoknál az alapértelmezett eszközökkel lehetne játszani. Nálam pl csak ott szól a zene és minden egyéb ami alapértelmezett. Viszont Ts mindig csak a fülesben.
Talán tényleg a hotkey-es megoldás lenne a legegyszerűbb megoldás.
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 2 vendég