TCR Series 2015 - társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
danikosz
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2014.11.19. 19:54
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: danikosz » 2015.11.09. 23:09

Red Bull Ring
Q : Elrontottam,de annyira nem is volt fontos
R1 : Kimaradtam mindenből. Bende Imrével és egy kék Forddal (bocs a nevekkel hadilábon álok :D) jót meccseltem. P6
R2 : Bocsánat Tim Gábor. Végén mondtam Norbinak hogy na most már nyomom.. utolsó kanyarba kétszer mentem a bug-ba vagy mibe és innentől kezdve offos volt a futam. Egyre jobban tetszik ez az rf2.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára danikosz 2015.11.10. 00:10-kor.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10725
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2015.11.09. 23:23

Igen, az első futam parádés volt, nagyon szép, fair mecs volt. Második is jól alakult, de bepattintottak a sóderben, persze fejjel lefelé érkeztem.. No mindegy. Tempó már megvan.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 761
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2015.11.09. 23:40

Ideiglenes pontversenyi táblázat:
https://drive.google.com/file/d/0B4w5s4 ... sp=sharing
m4dm3n
Hozzászólások: 7
Csatlakozott: 2015.10.15. 21:22
Név: Csehovics László
Kormány: Logitech MOMO
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: m4dm3n » 2015.11.10. 10:43

leomitsu írta:Ennyi, kiőrjöngtem magamat... már a kvalin is eléggé szaggatott a kép, szerver restart után felvezető körön vezethetetlen volt már... Rohadtul dühítő, hogy 2 hétig készülök, szenvedek a beállításokkal, aztán a technika kibaszik velem. Fogalmam sincs mi a hiba oka, de a gépemnek simán kéne vinnie 100fps felett a játékot, a netem meg gigabites, szóval az se lehet probléma.
Én a helyedben AIDA-val néznék egy terhelést, hogy mi a helyzet. Nem tudom milyen géped van, de az, hogy 100 fps-el kellene vinnie, abból megítélve, biztos hogy nem gyenge :) . Ötletek:

- első körben megnézném nem-e hülyült meg a PCI-X sined. Én már jártam úgy, hogy csak rFactor alatt tűnt fel, hogy valami nem stimmel, mert már a menü is szaggatott. Ekkor néztem meg a CCC-ben, hogy a 2.0 16X helyett, csak 2.0 2X-ben ment a kártya (de GPU-Z-vel is meg lehet nézni, ha Nvidia kártyád van). Kb. olyan volt, mint ha valami régi AGP-és kártyát használtam volna :) .
- ha valami vírusírtó van fent, akkor tedd Csendes/Játék módba, vagy tiltsd le a futam idejére.
Ha ezek közül egyik sem nyert, akkor egyelőre nem tudok több ötlettel szolgálni :) . Kellene egy konfig, hogy milyen a géped, hátha abból már jobban ki lehet indulni :) .

Más: Redbull Ring

Q: Nem tudom mikor láttam ilyen szoros időmérőt, de az tény, hogy ekkora mezőnyben, nem ma volt. Nekem annyira nem sikerült jól. Benne volt az autóban az 1.37:5xx-es idő, de nem adta ki az istennek sem. Bár ezzel sem sok helyet nyertem volna (talán 3-4!), szóval még így is 20. körül rajtoltam volna :D .
R1: Mondhatni, szokásosan botrányos első futam. Sochi-ban sem volt az igazi, itt sem lett az. Volt jó pár érdekes megmozdulás a pályán, annyit azért hozzáteszek :roll: .
R2: Fogalmam sincs, hogy fejeztem be a 12. helyen a futamot, de voltak remek csatáim. Természetesen ezen a futamon is voltak "érdekes" esetek, amiért kijárna pár embernek egy-egy virtuális saller. Sajnos! De egyébként úgy látszik nekem a 2. futamok fekszenek, mert Sochi-ban is a 2. futam volt a legjobb és legélvezetesebb számomra. Lehet, csak a 2. futamokon kellene indulnom :lol: .

Jó volt ismét ekkora mezőnyt látni a pályán...és még a gépem is meglepően jól bírta (1366x768, MEDIUM beállítás, 20 látható autóval, meg egy-két extra még. Rajtnál volt 35 az fps, de onnantól végig stabil 50-70 fps :) ).
leomitsu
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.07.27. 21:19
Név: Fülöp Róbert
Kormány: T300 Alcantara + T3PA + TH8A
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: leomitsu » 2015.11.10. 16:50

m4dm3n írta:
leomitsu írta:Ennyi, kiőrjöngtem magamat... már a kvalin is eléggé szaggatott a kép, szerver restart után felvezető körön vezethetetlen volt már... Rohadtul dühítő, hogy 2 hétig készülök, szenvedek a beállításokkal, aztán a technika kibaszik velem. Fogalmam sincs mi a hiba oka, de a gépemnek simán kéne vinnie 100fps felett a játékot, a netem meg gigabites, szóval az se lehet probléma.
Én a helyedben AIDA-val néznék egy terhelést, hogy mi a helyzet. Nem tudom milyen géped van, de az, hogy 100 fps-el kellene vinnie, abból megítélve, biztos hogy nem gyenge :) . Ötletek:

- első körben megnézném nem-e hülyült meg a PCI-X sined. Én már jártam úgy, hogy csak rFactor alatt tűnt fel, hogy valami nem stimmel, mert már a menü is szaggatott. Ekkor néztem meg a CCC-ben, hogy a 2.0 16X helyett, csak 2.0 2X-ben ment a kártya (de GPU-Z-vel is meg lehet nézni, ha Nvidia kártyád van). Kb. olyan volt, mint ha valami régi AGP-és kártyát használtam volna :) .
- ha valami vírusírtó van fent, akkor tedd Csendes/Játék módba, vagy tiltsd le a futam idejére.
Ha ezek közül egyik sem nyert, akkor egyelőre nem tudok több ötlettel szolgálni :) . Kellene egy konfig, hogy milyen a géped, hátha abból már jobban ki lehet indulni :) .
Na ebből nem sokat értettem, de azóta kicsit rendet raktam a gépemen. Az amd csodás gaming szoftvere nekiállt valahogy frissíteni, majd jött a steam és ő is vadul frissíteni kezdett, ami már sok volt... másra nem tudok gondolni, de egy terheléses vizsgálat nem árthat.

Amúgy a gépemben van egy AMD FX8320, Radeon R9 280 3GB vga meg 8 giga ram. Augusztusi kánikulában csináltam még a kínai versenyről egy kis videót magamnak, akkor fraps felvétel közben "esett le" 130-ra az fps, egyébként 160 volt. Hozzáteszem, csak 1600x900-as felbontással, mert többet nem nagyon tud a 10 éves tévé. Vírusirtó nincs, nem hiszek benne :D Mindenesetre köszi, ezt az AIDA-t kipróbálom, hátha okosabb leszek tőle.
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2015.11.11. 22:45

1. futam: 1.kör 1. kanyar utáni egyenes, Cseh Tamás egy ideig tol előre aztán egy nagyobb ütést is "végrehajtott" rajtam és ezzel keresztbe fordultam és lendületesen falba álltam.
Veres Mátéknak az óvására reagálnék egy picit. Tolást én tökre nem éreztem, replay alapján se nagyon látom, hogy összeérne a két autó. Az összeakadásunk igazából egy elég pici pöci volt, de szerintem ott is talán inkább te kezdtél el kihúzódni és közben mi meg ketten voltunk melletted, így nem sok hely maradt. Nem igazán tudom hova tudtam volna onnan még menni. Sajna ez a mod még ilyen, hogy nem szereti ha a kocsi seggét pöckölik.

A futamok egyébként nagyon élvezetesek voltak, de azért lassan el tudnék viselni két olyan versenyt, ahol nem kell a végéről jönnöm, mert kiforgatnak/megprögök az elején.
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
ipojan
Hozzászólások: 13
Csatlakozott: 2014.12.18. 00:06

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: ipojan » 2015.11.12. 00:35

Üdv!
Ez volt a második rf2 versenyem, és első kerekes versenygéppel se mentem túl sokat, így nem igazán érzem mit-merre kellene tekerni a setup-ban.
Nem tudom, hogy itt mennyire szokás szettet megosztani, (az időmérőt látva elég kiélezett a verseny) de valaki kisegítene eggyel?
Az is jó ha megnézi azt amivel eddig mentem és belejavít kicsit. Köszönöm!

https://drive.google.com/file/d/0B61QrM ... sp=sharing
Avatar
Szabbi97
Hozzászólások: 106
Csatlakozott: 2014.04.15. 17:03
Név: Berényi Szabolcs
Kormány: Logitech MOMO/G25
Tartózkodási hely: Pécs
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: Szabbi97 » 2015.11.12. 17:41

Nemes Zsolt

Teljesen jogos az óvásod a visszafordítóval kapcsolatban, mindössze elnézésedet szeretném kérni az esettel kapcsolatban, nem volt hova mennem..:/
Miklos21
Hozzászólások: 22
Csatlakozott: 2014.09.19. 17:14
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: Miklos21 » 2015.11.12. 21:16

Üdvözletem. Itt a TCR-re még lehet jelentkezni? És ha igen, hol? Nem találtam sehol sem, ilyen nevezés menüpontot. :)
mateman
2024 licenszes
Hozzászólások: 163
Csatlakozott: 2015.10.02. 16:17
Név: Veres Máté
Kormány: Thrustmaster T300 RS
Kapcsolat:

Re: TCR Series 2015 - társalgó

Hozzászólás Szerző: mateman » 2015.11.14. 14:18

Cselt írta:
1. futam: 1.kör 1. kanyar utáni egyenes, Cseh Tamás egy ideig tol előre aztán egy nagyobb ütést is "végrehajtott" rajtam és ezzel keresztbe fordultam és lendületesen falba álltam.
Veres Mátéknak az óvására reagálnék egy picit. Tolást én tökre nem éreztem, replay alapján se nagyon látom, hogy összeérne a két autó. Az összeakadásunk igazából egy elég pici pöci volt, de szerintem ott is talán inkább te kezdtél el kihúzódni és közben mi meg ketten voltunk melletted, így nem sok hely maradt. Nem igazán tudom hova tudtam volna onnan még menni. Sajna ez a mod még ilyen, hogy nem szereti ha a kocsi seggét pöckölik.

A futamok egyébként nagyon élvezetesek voltak, de azért lassan el tudnék viselni két olyan versenyt, ahol nem kell a végéről jönnöm, mert kiforgatnak/megprögök az elején.
Pedig belülről teljesen azt lehetett érezni hogy ment el az autó hátulja, korigálnom kellett és akkor maradt egyenesben, magamtól nem kanyarodnék minimálisan balra hogy az autóm egyenesben maradjon. Viszont az tény,hogy nem látszik visszajátszásban külső nézetekből. A 2. mondatodra meg azt válaszolnám, hogy az egyenes közepén még bőven volt helyetek mert hagytam szerintem eleget, a minimális tolás után kezdett az autó balra menni, mikor már nem én uraltam az autót.
Veres Máté
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Semrush [Bot] valamint 2 vendég