BTCC 2023 - Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Adam
Hozzászólások: 30
Csatlakozott: 2018.08.20. 15:47
Név: Helyes Ádám
Kormány: Thrustmaster T248
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Adam » 2023.05.26. 15:26

emerico írta: 2023.05.26. 14:34
Adam írta: 2023.05.25. 17:56 Ha a teljes bajnokságra érted a márkabajnokságot, akkor nem testszik. Négy autó megvan tavalyról, és annyira azért nem akarok btcc-zni, főleg nem, ha mondjuk első kerekes lesz a márkakupa, (és nem az éppen ami megvan) hogy még kiadjak 5 eurót.
De nem is a pénz. Hanem ha már btcc-nek lett kihirdetve.

Ha a csapatokra érted, akkor ok. Már hogy nem csapatbajnokság lesz, hanem márkabajnokság.
Nem így értettem a márka bajnokságot. Nem csapatokat értékelnénk, hanem a márkákat. Mind a 8 típus megy, de a márkák kapják a pontot, nem a csapatok.
Oké, bocsi. Elsőre kicsit félreértettem 🙂 így oké
Tequila
2024 licenszes
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2009.03.26. 14:44
Név: Bernhardt Gábor
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Paks
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tequila » 2023.06.02. 10:46

P2p-vel lenne kérdésem. Az a tapasztalatom, hogy minden egyes felváltásnál kikapcsolja a p2p-t, és ugye az egyenesben nem is tudom újra aktiválni. Vagyis csak egy adott fokozatban tudom egyenesenként használni.
Ez mitől lehet?
Gabor Bernhardt
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2023.06.02. 14:43

Tequila írta: 2023.06.02. 10:46 P2p-vel lenne kérdésem. Az a tapasztalatom, hogy minden egyes felváltásnál kikapcsolja a p2p-t, és ugye az egyenesben nem is tudom újra aktiválni. Vagyis csak egy adott fokozatban tudom egyenesenként használni.
Ez mitől lehet?
Teszt jelleggel próbáld meg hogy a P2P-t nem a kormányról hanem mondjuk a billentyűzetről vagy egérről aktiválod. Nem mentem sokat még a móddal, de nekem eddig ne mtűnt volna fel, hogy ilyet csinálna így elsőre az a tippem, hogy több gomb egyszeri nyomásánál valamiért a kormány ideiglenesen egy pillanatra megszakítja a lenyomott gombot.
Illetve kicsit keresgéltem most és találtam ezt a fórum bejegyzést, ne mtudom menynire jó vagy nem, de érdees lehet neked kipróbálni ezt- azt belőle, meg lehet másnak is hasznos lehet ha tényleg működnek a módosítások: https://forum.studio-397.com/index.php? ... ass.71309/
Tequila
2024 licenszes
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2009.03.26. 14:44
Név: Bernhardt Gábor
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Paks
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tequila » 2023.06.02. 16:34

Baki írta: 2023.06.02. 14:43
Tequila írta: 2023.06.02. 10:46 P2p-vel lenne kérdésem. Az a tapasztalatom, hogy minden egyes felváltásnál kikapcsolja a p2p-t, és ugye az egyenesben nem is tudom újra aktiválni. Vagyis csak egy adott fokozatban tudom egyenesenként használni.
Ez mitől lehet?
Teszt jelleggel próbáld meg hogy a P2P-t nem a kormányról hanem mondjuk a billentyűzetről vagy egérről aktiválod. Nem mentem sokat még a móddal, de nekem eddig ne mtűnt volna fel, hogy ilyet csinálna így elsőre az a tippem, hogy több gomb egyszeri nyomásánál valamiért a kormány ideiglenesen egy pillanatra megszakítja a lenyomott gombot.
Na billentyűzetről minden oké, csak ha kormányra van rakva, akkor veszi el. Erre ötleted?
Amit érdemes tudni, hogy egy Logi G920am van, MT Simteches GT Pro kormánnyal, amire Simhubon keresztül vannak felprogramozva a gombok, én azt gondolom itt kell keressem a hibát.
Gabor Bernhardt
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2023.06.02. 20:53

Tequila írta: 2023.06.02. 16:34
Baki írta: 2023.06.02. 14:43
Tequila írta: 2023.06.02. 10:46 P2p-vel lenne kérdésem. Az a tapasztalatom, hogy minden egyes felváltásnál kikapcsolja a p2p-t, és ugye az egyenesben nem is tudom újra aktiválni. Vagyis csak egy adott fokozatban tudom egyenesenként használni.
Ez mitől lehet?
Teszt jelleggel próbáld meg hogy a P2P-t nem a kormányról hanem mondjuk a billentyűzetről vagy egérről aktiválod. Nem mentem sokat még a móddal, de nekem eddig ne mtűnt volna fel, hogy ilyet csinálna így elsőre az a tippem, hogy több gomb egyszeri nyomásánál valamiért a kormány ideiglenesen egy pillanatra megszakítja a lenyomott gombot.
Na billentyűzetről minden oké, csak ha kormányra van rakva, akkor veszi el. Erre ötleted?
Amit érdemes tudni, hogy egy Logi G920am van, MT Simteches GT Pro kormánnyal, amire Simhubon keresztül vannak felprogramozva a gombok, én azt gondolom itt kell keressem a hibát.
Ehhez sajna nem értek már. Minimálisat olvastam utána és ez lehet hogy a bekötés miatt nem megoldható, de nem tudom hogy a srác milyen módon, milyen kontrollerrel és hogyan csinálta a gombok bekötését. Azt az írást találtam, hogy az egyszerű mátrix alapú gomb bekötéseknél ezt nem lehet megoldani kvázi hogy egyszerre több gombot is észleljen, de nem akarok túlságosan okoskodni, nem vagyok jártas ezekben a témákban.
Tequila
2024 licenszes
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2009.03.26. 14:44
Név: Bernhardt Gábor
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Paks
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tequila » 2023.06.02. 21:28

Baki írta: 2023.06.02. 20:53
Tequila írta: 2023.06.02. 16:34
Baki írta: 2023.06.02. 14:43
Teszt jelleggel próbáld meg hogy a P2P-t nem a kormányról hanem mondjuk a billentyűzetről vagy egérről aktiválod. Nem mentem sokat még a móddal, de nekem eddig ne mtűnt volna fel, hogy ilyet csinálna így elsőre az a tippem, hogy több gomb egyszeri nyomásánál valamiért a kormány ideiglenesen egy pillanatra megszakítja a lenyomott gombot.
Na billentyűzetről minden oké, csak ha kormányra van rakva, akkor veszi el. Erre ötleted?
Amit érdemes tudni, hogy egy Logi G920am van, MT Simteches GT Pro kormánnyal, amire Simhubon keresztül vannak felprogramozva a gombok, én azt gondolom itt kell keressem a hibát.
Ehhez sajna nem értek már. Minimálisat olvastam utána és ez lehet hogy a bekötés miatt nem megoldható, de nem tudom hogy a srác milyen módon, milyen kontrollerrel és hogyan csinálta a gombok bekötését. Azt az írást találtam, hogy az egyszerű mátrix alapú gomb bekötéseknél ezt nem lehet megoldani kvázi hogy egyszerre több gombot is észleljen, de nem akarok túlságosan okoskodni, nem vagyok jártas ezekben a témákban.
Kénytelen vagyok feladni a kuplungpedált, azzal tudom rendesen kezelni. Majd meg kell néznem így a rajtnál mennyit vesztek. Köszi azért, hogy utána néztél, még majd beszélek a gyártóval, hogy van e egyéb ötlete.
Gabor Bernhardt
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2023.06.02. 21:38

Tequila írta: 2023.06.02. 21:28
Baki írta: 2023.06.02. 20:53
Tequila írta: 2023.06.02. 16:34

Na billentyűzetről minden oké, csak ha kormányra van rakva, akkor veszi el. Erre ötleted?
Amit érdemes tudni, hogy egy Logi G920am van, MT Simteches GT Pro kormánnyal, amire Simhubon keresztül vannak felprogramozva a gombok, én azt gondolom itt kell keressem a hibát.
Ehhez sajna nem értek már. Minimálisat olvastam utána és ez lehet hogy a bekötés miatt nem megoldható, de nem tudom hogy a srác milyen módon, milyen kontrollerrel és hogyan csinálta a gombok bekötését. Azt az írást találtam, hogy az egyszerű mátrix alapú gomb bekötéseknél ezt nem lehet megoldani kvázi hogy egyszerre több gombot is észleljen, de nem akarok túlságosan okoskodni, nem vagyok jártas ezekben a témákban.
Kénytelen vagyok feladni a kuplungpedált, azzal tudom rendesen kezelni. Majd meg kell néznem így a rajtnál mennyit vesztek. Köszi azért, hogy utána néztél, még majd beszélek a gyártóval, hogy van e egyéb ötlete.
Jah az tuti ha beszélsz a sráccal aki csinálja és vagy olyannal aki ért a simhub progihoz.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10702
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2023.06.03. 09:51

A hybrid rendszer aktiválása gombon van a kormányon nekem. Az tény, hogy nyomva kell tartani, addig adja a plusz erőt. Úgy vettem észre, hogy ha elengeded, akkor a következő fékezésig nem engedélyezi. De viszonylag könnyű a használata.
Javasolt a gyári HUB használata, mert az jól mutatja, hogy áll a hybrid rendszer, mennyi töltöttsége van. Főleg futam távon, mert ott egyszerűen el is fogyhat, amíg vissza nem töltöd a rendszert motorfékkel vagy fékezéssel. Mint az utcai hybrid autókban.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Tequila
2024 licenszes
Hozzászólások: 128
Csatlakozott: 2009.03.26. 14:44
Név: Bernhardt Gábor
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Paks
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tequila » 2023.06.03. 11:48

emerico írta: 2023.06.03. 09:51 A hybrid rendszer aktiválása gombon van a kormányon nekem. Az tény, hogy nyomva kell tartani, addig adja a plusz erőt. Úgy vettem észre, hogy ha elengeded, akkor a következő fékezésig nem engedélyezi. De viszonylag könnyű a használata.
Javasolt a gyári HUB használata, mert az jól mutatja, hogy áll a hybrid rendszer, mennyi töltöttsége van. Főleg futam távon, mert ott egyszerűen el is fogyhat, amíg vissza nem töltöd a rendszert motorfékkel vagy fékezéssel. Mint az utcai hybrid autókban.
Nem a használattal van gondom, hanem valószínű a kormánnyal, ami nem enged egyszerre 1nél több gomb használatát. Ezért csinálja azt, hogy kikapcsolja a p2p-t, ahogy váltok egyet felfelé. De akkor úgy néz ki kuplung pedállal tudom kezelni, amíg megoldást nem találok rá.
Gabor Bernhardt
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10702
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: BTCC 2023 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2023.06.03. 14:04

Tequila írta: 2023.06.03. 11:48
emerico írta: 2023.06.03. 09:51 A hybrid rendszer aktiválása gombon van a kormányon nekem. Az tény, hogy nyomva kell tartani, addig adja a plusz erőt. Úgy vettem észre, hogy ha elengeded, akkor a következő fékezésig nem engedélyezi. De viszonylag könnyű a használata.
Javasolt a gyári HUB használata, mert az jól mutatja, hogy áll a hybrid rendszer, mennyi töltöttsége van. Főleg futam távon, mert ott egyszerűen el is fogyhat, amíg vissza nem töltöd a rendszert motorfékkel vagy fékezéssel. Mint az utcai hybrid autókban.
Nem a használattal van gondom, hanem valószínű a kormánnyal, ami nem enged egyszerre 1nél több gomb használatát. Ezért csinálja azt, hogy kikapcsolja a p2p-t, ahogy váltok egyet felfelé. De akkor úgy néz ki kuplung pedállal tudom kezelni, amíg megoldást nem találok rá.
Hát ez elég fura. Olvass utána, mintha lenne olyan beállítás, hogy a p2p-t nem kell nyomva tartani, hanem a második gombnyomásra kikapcsol
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég