Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Szicsó
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2010.01.09. 17:22
Név: Szigeti Csaba
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szicsó » 2012.09.19. 19:33

Nem olvastad el figyelmesen az óvásomat,nem mind feléd irányul.
Három személyt,külön-külön óvtam,és a Marci féle bulit,pont látta Cselt is.
Apophis
Hozzászólások: 1326
Csatlakozott: 2010.06.23. 20:10
Tartózkodási hely: Dabas
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Apophis » 2012.09.19. 20:37

kamikaze írta:Race 2:

CT 23:41 Boss kiba... :) Kár, mert jót csatáztunk amúgy.
Kami, szerintem óvd meg rendesen mert nem fogja elfogadni :lol: :lol:
Vegyél levegőt! 10 búvárból 9 ezt ajánlja.

Név: Felföldi Zoltán
Kormány: Logitech G25
Avatar
kamikaze
2024 licenszes
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:04
Név: Füzy Barna
Kormány: Logitech G29
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: kamikaze » 2012.09.19. 20:45

Nekem nagyon jól sikerült az első verseny. A gyakorlás meghozta eredményét, majdnem 12.-be kerültem. Rajt fasza, mögöttem, előttem törés-zúzás, de engem senki nem bántott (én Szatócsot kicsit). Végére 11. lettem.
Második is jól indult, egész a 8. helyig feljöttem, de a 4. körtől elkezdtem hibázgatni, visszaestem 14-re, majd Emericoval öltük egymást jó pár körön keresztül, fasza volt, sajnos az utolsó körben kiforgatot, de így is meglett az indulási pozícióm.

BTCC-ben és STCC-ben is BMW-vel voltam, állandóan megforgattak, nagyon lehangoló volt, ezért is választottam elölkaparósat most.
Büntetésben az első körös +10mp-t én is támogatom, továbbá azt is javasolnám, hogy aki büntetésből (nem vágásért) kapott +20mp-t az a következő versenyre még legyen figyelmeztetésbe.
Az eltiltás szerintem sok lenne, ez nem F1 :), nem tűnik senki úgy, hogy direkt lökdösődik, a bénaságon meg a versenyben gyakorlás segít csak, az eltiltás nem.
+100kg-nak sincs értelme, csak nehezebben áll meg az első féktávon.
Azokkal vitába szállnék akik a vágásért sokallják a 20mp-t, egy-egy vágás akár 5-10 rajthelyet is jelenthet, én még keveslem is igazából a büntetést.

szerk.: itt részletezem
Név:Füzy Barna
jegember95
2024 licenszes
Hozzászólások: 821
Csatlakozott: 2009.10.02. 15:55
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: jegember95 » 2012.09.19. 20:53

Ez a vágás kérdés elég érdekes.
Ugyan való igaz, hogy ilyen szoros mezőnyben egy vágás 3-4 pozíciót is jelent, de volt olyan eset nálam a Truck seriesben, hogy ugyan szélesítettem a körömön, de pozíciót nem is nyertem vele a szabályos körömhöz képest, így gyakorlatilag a semmiért kaptam meg a 20mp-t, de hát a szabály az szabály.
Talán a vágással szerzett plusz pozícióhoz kellene kötni a büntetést, pl. ha egy helyet nyer +5mp, ha 2 helyet +10, és így tovább
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2012.09.19. 21:04

Ez mind szép és jó, csak ki fogja végignézegetni, hogy egy vágással mennyi előnyt szereztél? Nem tűnik sajnos megvalósíthatónak. Még az se nagyon járható, hogy ha vágott a legjobb köröd, akkor a második legjobb köröd számítson :?
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2012.09.19. 21:16

Szerintem a szabálytalan mért kör büntetése korrekt.
Legalább odafigyel aki oda akar.
Ezért kéne ugyan ez a rendszer az 1. körben okozott balesetekre. Akkor talán óvatosabb lenne pár emberke.
The Power of Dreams
Avatar
szaboz
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2012.08.02. 11:31
Tartózkodási hely: Kozármisleny
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: szaboz » 2012.09.20. 10:07

Szicsó írta:...

Szabó Zolitól meg elnézést kérek!A célegyenesben,olyan jól működött a szélárnyék,hogy le is forgott a motor,és sikerült elmérnem a féktávot,ezzel kiszorítani Téged.Bocsi!Óvd légyszi,ha jogosnak ítéled! ;)
Hidd el, örültem volna ha ez a legnagyobb bajom a futamon... :( semmi gond.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10708
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2012.09.20. 10:11

Szabálytalan mért kör büntetése tanító jellegű, szinte előre tudom, hogy kinek a köre tuti vágott, és ki az aki biztos nem. Csak egy példa. Vozár Tomi rommá vágta a köreit, mikor elkezdett versenyezni Nálunk. Aztán leszokott róla, mert nem vezetett eredményre. Kicsit visszaesett, de a vezetési stílusának finomításával újra visszagyorsult. Ez nagyon hasznos.

A másik felvetés, hogy az első körös balesetek okozása másként legyen büntetve. Pro kontra.
Például Mugen-t a legkönnyebb kiforgatni, mert nagyon rosszak (kiszámíthatatlanok) a kigyorsításai, én is többször forgattam ki. Nem megjósolható egy kanyar kijáraton, hogy fog megindulni az autója. Viszont a féktávon való kilökdösés, valóban jobban büntethető. Ezt átgondolom.

Ha megfigyelitek, van egy tendencia, hogy ki az akit általában kilökdösnek, kiforgatnak. Ez sem véletlen. Mugen-t már említettem, de például van akit nem lehet kiszámolni féktávon (pl. Joke). Azonban ez nem az Ő hibájuk, ezt meg kell tanulni, hogy mindenkit máshogy kell megközelíteni.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Szicsó
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2010.01.09. 17:22
Név: Szigeti Csaba
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szicsó » 2012.09.20. 17:24

És itt jön a probléma lényege.Ha valakit meg akarsz előzni,ne a Te féktávjaid vedd alapul először,hanem idomulj picit az előtted lévőhöz.Pár kanyar után,ki lehet tapasztalni,mekkora féktávokat használ hozzád képest,és máris jobb a szitu.
Mugen védelmére(nem azért,mert a barátom,hanem azért,mert az :D ),szerintem kiszámítható,bár itt kevesebbet kergetőzünk,de anno LFS-ben,jókat csatáztunk,és nem volt bibi. :D
Joke-ról meg tudni kell,hogy mindig fékezget picit a kanyarokban,de ez a gokartos múltja miatt van.
És még sorolhatnám a többi versenyzőt is,akiket valamennyire kitapasztaltam... :D
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2012.09.20. 18:13

Tény, hogy nem vagyok mindig kiszámítható, de ez tudatos. Van jó pár társunk akinek sikerült, velük nagyon jókat szoktam csatázni.
Nem adom meg nektek mindig azt a lehetőséget, hogy csak úgy megelőzzetek. :lol:
Szerintem Palinak nagyon hasonló a stílusa mint nekem (igazi szemét :D).
Mentem mögötte már köröket, több futamon, mire meg tudtam előzni,bár szerintem semmi szabálytalan nincs ebben, mint ahogy az óvásaim ~90%-ának jóváhagyása is ezt igazolja.
Sajnos van aki nem képes köröket várni, hogy megtudja, hol tud átverni, hibára késztetni, hanem úgy gondolja, hogy ha már utolért, Ő bizony 2 kanyaron belül lerendezi. Ebből vannak általában a óvások.
The Power of Dreams
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 36 vendég