Általános Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2009.06.17. 17:20

Nekem csak info előrehozott volt,az 87.5% a 120pontos írásbeliből,a szóbeli 30 pontos lesz,ha megszerzek 15 pontot,akkor megvan az ötös,és ezzel elvileg az ecdl is,ami majd 30 vagy 35 pontot ér egyetemen felvételinél.
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2009.06.17. 17:41

ECDL sztem csak OKJ-s ér annyit, nem? Én is 5-ösre érettségiztem infóból, és kaptam ECDL-t, de a Neumanntól, és az sztem nem ér pontot, de ne így legyen. :D
Habár ha infóra fogsz menni, akkor nem is nagyon kellenek a plusz pontok, mert gyűjtik őket.
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2009.06.17. 17:51

Nm infora akarok menni,csak a plusz pontok miatt csinálom meg:D Vegyész vagy gépészmérnökire akarok menni,vegyész jó lenne mert érdekes,gépészen meg tanulok autót építeni :-D Najó,persze nem ilyen egyszerű,de hamarabb összedobok majd magamnak valamit,mint egy programozó;)
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
batihu
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:16
Tartózkodási hely: Miskolc, Onga, Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: batihu » 2009.06.17. 22:23

A gépész az nagyon kemény! Matek, mechanika vagy statika, dinamika nem tudom pontosan ott mi a neve... az kemény :? , meg persze a rajzok... Unakatesóm Miskolcra jár a Gépész karra, ő is mondta! Én Építőmérnökit végeztem Debrecenben, a mechanikával szívtam egy keveset... :o , bár a gépészen csak az eleje ugyanaz, mert ott a mozgó részekre mennek, mi pedig arra hogy ne mozogjon az a szerkezet! Nyelvvizsgát még csinálnom kell , mert nincs még, és csak akkor adják ki a diplomát ha megvan... :x Majd télen elkezdek rá gyúrni... :lol:
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere." - Colin Bruce Chapman
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2009.06.18. 00:21

Szerintem az ECDL nem ér plusz pontot a felvételiben, legalábbis én így tudom.

De ami a legfontosabb LEÉRETTSÉGIZTEM :D Ma megvolt végre a szóbeli egész jól ment, holnap ki is derül, hogy melyik tárgy hány százalékra sikerült :mrgreen:
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Adam Jonas
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2009.05.09. 12:21
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » 2009.06.18. 17:19

Cselt írta:Szerintem az ECDL nem ér plusz pontot a felvételiben, legalábbis én így tudom.

De ami a legfontosabb LEÉRETTSÉGIZTEM :D Ma megvolt végre a szóbeli egész jól ment, holnap ki is derül, hogy melyik tárgy hány százalékra sikerült :mrgreen:
Egyetemen viszont asszem ki lehet vele váltani az infóórákat. :)
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2009.06.18. 19:31

Hát mivel én infón vagyok, ezért nem lehetett. :D
Egy tantárgyat csak, a bevezetés az infóba gyak részét, ami office alapvetően.
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
Adam Jonas
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2009.05.09. 12:21
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » 2009.06.18. 20:31

batihu írta:A gépész az nagyon kemény! Matek, mechanika vagy statika, dinamika nem tudom pontosan ott mi a neve... az kemény :? , meg persze a rajzok... Unakatesóm Miskolcra jár a Gépész karra, ő is mondta! Én Építőmérnökit végeztem Debrecenben, a mechanikával szívtam egy keveset... :o , bár a gépészen csak az eleje ugyanaz, mert ott a mozgó részekre mennek, mi pedig arra hogy ne mozogjon az a szerkezet! Nyelvvizsgát még csinálnom kell , mert nincs még, és csak akkor adják ki a diplomát ha megvan... :x Majd télen elkezdek rá gyúrni... :lol:
Gépész szakon inkább a statika meg az igénybevétele kellenek, mivel az adott alkatrészt méretezned kell, ki kell számolnod, h mekkora lehet a rá ható maximális terhelés, milyen igénybevétel, mekkora feszültség keletkezhet maximum benne, stb. Amúgy nem olyan nehéz a mechanika, csak a tanárok 98%-a nem tudja értelmesen elmagyarázni, ezáltal leadni (tisztelet a kivételnek). :) Egyik osztálytársam a tavalyi mecha tanárunknál éppen 2-es volt, mert a srác nem értette a dolgot, hiába tanult. Idén megkaptuk az egyik legjobb mecha tanárt, a srác tanulás nélkül is simán 5-ös lett. :) Szóval nem olyan nehéz ez az egész, csak egyszer kell valakinek értelmesen elmagyaráznia, s felfogni, hogy miről is van szó, utána már sima ügy az egész. ;)
Avatar
kamikaze
2024 licenszes
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:04
Név: Füzy Barna
Kormány: Logitech G29
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: kamikaze » 2009.06.23. 09:11

Tegnap megane után kipróbáltam hogy nem 200° elfordulással használom a kormányt. Bár csak elöbb tettem volna, sokkal kevésbe kopik a gumi és jobban és pontosabban is fordul, ráadásul a korrigálás is könnyebb.
Kérdésem az lenne ti milyen kormány elfordulással (hány fokot fordúl a kormány) mentek és milyen kormányszög tartozik hozzá?
Név:Füzy Barna
Tropie
Hozzászólások: 913
Csatlakozott: 2009.03.26. 10:35
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tropie » 2009.06.23. 10:08

A kérdésedre nem tudok pontos választ adni, de én sose fordítom el teljesen a kormányt, még ha a kormányszöget pontosan is állítom be. Már régóta tapasztaltam én is pont ugyan ezt, hogy ha koppanásig tekerem a kormányt, akkor nyírja az első gumikat, tolja az elejét az autó és nem fordul be, egy leheletnyit visszább engedem, máris fordulékonyabb és nincs akkora kerékkopás sem.
Így hát egy picit mindig nagyobb kormányszög értéket állítok be a játékon belül, és a kormányzásomat finomítottam. Ez kicsit azért finomabban jelentkezik a Megane modnál, mert azért egy koppanásig eltekert kormánynál, a gázzal el lehet játszogatni, de pl. a tegnapi futamnál, nagyon ritka volt az, mikor koppanásig tekertem el a kormányt és ez az első kanyarnál sokat jelentett nekem.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Semrush [Bot] valamint 40 vendég