Általános Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Night
Hozzászólások: 1085
Csatlakozott: 2009.11.02. 12:35
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Night » 2010.07.07. 12:27

Ha valaki ert a tuninghoz es van kedve segiteni par alap dologban, legyszi kuldje el az msn cimet, elore is koszi!
(P5QL, E6750)
"A túlkormányzottság az, amikor az utasok félnek, az alulkormányozottság az, amikor a sofőr fél..."
Avatar
Joke
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:40
Kormány: Fanatec CSW v1. base, Porsche 918RSR wheel
Pedál: G25
Tartózkodási hely: Balatonberény
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Joke » 2010.07.07. 13:23

freakyo írta:
Joke írta:Utána néztem, a legújabb bios-szal AM3 procikat is kezel a lap, de csak kétmagosat, úgyhogy mehet bele Athlon II X2 240-255-ig bármelyik.
ok
de
- AMD Athlon64 X2 6000+ AM3 ezt rendeli a faszi ami csütörtökön érkezik, AM3as ha nem megy bios frissítéssel se akkor
- AMD Athlon II x2 245 2.9 ghzes ez AM2es ( ez van a boltban láttam is, dobozára am2 volt ráírva)

amúgy kösz a helpet srácok innen már csak várni kell . . . az áldásra
Érdekes bolt lehet ahol így van írva. Itt van két link AM2 : http://www.argep.hu/kat3-465.html
AM3: http://www.argep.hu/kat3-353.html

Most nem tudom lefotózni, de itt van előttem az X2 245-ös doboza és rá van írva, hogy socket AM3. Más nem is lehet, hiszen nekem is biost kellett frissítenem, mielőtt beletettem. Csak azért okoskodok, hogy mást ne informáljunk félre.
Név: Rebók József
Avatar
Joke
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:40
Kormány: Fanatec CSW v1. base, Porsche 918RSR wheel
Pedál: G25
Tartózkodási hely: Balatonberény
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Joke » 2010.07.07. 13:27

Night írta:Ha valaki ert a tuninghoz es van kedve segiteni par alap dologban, legyszi kuldje el az msn cimet, elore is koszi!
(P5QL, E6750)
Nekem nincs msn-em ,de skype-n elérsz, ha rákeresel a nevemre: Rebók József Garantálom, hogy nem lesz 1-nél több találat. :D
Név: Rebók József
Night
Hozzászólások: 1085
Csatlakozott: 2009.11.02. 12:35
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Night » 2010.07.07. 14:23

Joke írta:
Night írta:Ha valaki ert a tuninghoz es van kedve segiteni par alap dologban, legyszi kuldje el az msn cimet, elore is koszi!
(P5QL, E6750)
Nekem nincs msn-em ,de skype-n elérsz, ha rákeresel a nevemre: Rebók József Garantálom, hogy nem lesz 1-nél több találat. :D
Akkor majd kereslek:)
"A túlkormányzottság az, amikor az utasok félnek, az alulkormányozottság az, amikor a sofőr fél..."
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3203
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2010.07.07. 14:30

Joke írta:
freakyo írta:
Joke írta:Utána néztem, a legújabb bios-szal AM3 procikat is kezel a lap, de csak kétmagosat, úgyhogy mehet bele Athlon II X2 240-255-ig bármelyik.
ok
de
- AMD Athlon64 X2 6000+ AM3 ezt rendeli a faszi ami csütörtökön érkezik, AM3as ha nem megy bios frissítéssel se akkor
- AMD Athlon II x2 245 2.9 ghzes ez AM2es ( ez van a boltban láttam is, dobozára am2 volt ráírva)

amúgy kösz a helpet srácok innen már csak várni kell . . . az áldásra
Érdekes bolt lehet ahol így van írva. Itt van két link AM2 : http://www.argep.hu/kat3-465.html
AM3: http://www.argep.hu/kat3-353.html

Most nem tudom lefotózni, de itt van előttem az X2 245-ös doboza és rá van írva, hogy socket AM3. Más nem is lehet, hiszen nekem is biost kellett frissítenem, mielőtt beletettem. Csak azért okoskodok, hogy mást ne informáljunk félre.
jó azt vágom de az am2es az régebbi ám mint az am3as lehet a srácnak régebbről megmaradt.. ha meg a 6000+os am2es az nekem csak jó :D valamelyik a 2közül biztos jó lesz szal tökmind1 az a 100mhertz talán nem oszt nem szoroz
meg az alaplapom úgyis mind a 2 fajtát támogatja
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Debilon
Hozzászólások: 213
Csatlakozott: 2009.03.25. 21:35
Kormány: Logitech DFGT
Tartózkodási hely: Barcs
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Debilon » 2010.07.07. 15:08

az Athlon II-vel sokkal jobban járnál
Go Ravens!
Adam Jonas
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2009.05.09. 12:21
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » 2010.07.08. 00:42

Ha már hardverszakkör :D Nekem is lenne szükségem némi segítségre.

Tavaly októberbe vettem egy Radeon HD 4850-es VGA-t. Beraktam, úgy tűnt, hogy minden oké, azonban ekkor kezdődtek a gondok. Először hetente 1-szer mindig elment a kép, a kártyán lévő venti pedig 100%-on forgott. Valami gagyi noname tápom volt, lecseréltem egy Corsair VX450-re, egyszer még utána csinálta, után 3 hónapig semmi. Majd megint elkezdte ezt....

A monitor ilyenkor kikapcsol készenléti állapotba, maga a Windows az fut, csak nincs kép. Visszaraktam 1 hétre a régi VGA-t (HD 3650), azzal semmi ilyen nem volt. Eddig csak 2D-ben, tehát pl. internetezés alatt csinálta ezt, viszont az utóbbi 1 hétben már játékok alatt is, 3D-ben.

Szerintetek mi lehet a gond? Kicsi a gépházam, viszont a hőfokoknak elvileg jók, idle-ben 36 és 41 fok között van, játék alatt meg vagy 65-70 között. Ráadásul beleraktam még pluszba 2 ventit, ami keringteti a levegőt.

Még decemberbe vissza is vittem a boltba, ahol vettem, ott elvileg megnézték, s azt mondták, hogy ennek nincs semmi baja, mondván ment egy munkaidőnyit a kártya náluk. :?
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2010.07.08. 01:00

Milyen driver van fenn?
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Avatar
Joke
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:40
Kormány: Fanatec CSW v1. base, Porsche 918RSR wheel
Pedál: G25
Tartózkodási hely: Balatonberény
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Joke » 2010.07.08. 05:59

Adam Jonas írta:Ha már hardverszakkör :D Nekem is lenne szükségem némi segítségre.

Tavaly októberbe vettem egy Radeon HD 4850-es VGA-t. Beraktam, úgy tűnt, hogy minden oké, azonban ekkor kezdődtek a gondok. Először hetente 1-szer mindig elment a kép, a kártyán lévő venti pedig 100%-on forgott. Valami gagyi noname tápom volt, lecseréltem egy Corsair VX450-re, egyszer még utána csinálta, után 3 hónapig semmi. Majd megint elkezdte ezt....

A monitor ilyenkor kikapcsol készenléti állapotba, maga a Windows az fut, csak nincs kép. Visszaraktam 1 hétre a régi VGA-t (HD 3650), azzal semmi ilyen nem volt. Eddig csak 2D-ben, tehát pl. internetezés alatt csinálta ezt, viszont az utóbbi 1 hétben már játékok alatt is, 3D-ben.

Szerintetek mi lehet a gond? Kicsi a gépházam, viszont a hőfokoknak elvileg jók, idle-ben 36 és 41 fok között van, játék alatt meg vagy 65-70 között. Ráadásul beleraktam még pluszba 2 ventit, ami keringteti a levegőt.

Még decemberbe vissza is vittem a boltba, ahol vettem, ott elvileg megnézték, s azt mondták, hogy ennek nincs semmi baja, mondván ment egy munkaidőnyit a kártya náluk. :?
Hát ehhez nem lövök, csak ötlet szinten mondanám: ha a kártya még garis, akkor fel kéne húzni az órajeleket, persze finoman, lépésről lépésre és ha sürübben csinálja, akkor nagy valószínüséggel a vga halódik. Gariztatáshoz viszont teljesen ki kellene nyírnod, azt azonban már nem tudom hogyan kell, még soha nem csináltam ilyet. :D
Név: Rebók József
batihu
Hozzászólások: 454
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:16
Tartózkodási hely: Miskolc, Onga, Tatabánya
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: batihu » 2010.07.08. 08:02

Szerintem a hűtés, de nem biztos! Nálam egy 9600 Gt csinálta ezt, de azon volt olyan is, hogy teljesen megállt a ventilátor, egyáltalán nem ment! Akkor kapcsolt ki időközönként a VGA. Ha nálad megy a venti, akkor lehet, hogy a VGA a bűnös...
"Adding power makes you faster on the straights. Subtracting weight makes you faster everywhere." - Colin Bruce Chapman
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég