NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2012.03.13. 21:59

Puma, tudnál valahova egy gyorskör replayt tenni? Tanulni szeretnék belőle, mert jelenleg 8:12-nél nem látok többet benne 90 litererrel indulva első mért körben.
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
puma
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.02.03. 19:00
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: puma » 2012.03.13. 22:11

Szatocs írta:Puma, tudnál valahova egy gyorskör replayt tenni? Tanulni szeretnék belőle, mert jelenleg 8:12-nél nem látok többet benne 90 litererrel indulva első mért körben.
Szerintem az első körből megtankolva nem annyira rossz idő. Én 8:03-8:05 körül szórok megtankolva, de első körből ez +1 sec ugye az első szektor miatt. Most nincs beállítva, hogy felvegye a practice replayt, úgyhogy nem tudok most adni, majd esetleg holnap.
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3203
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2012.03.13. 22:16

puma írta:Úgy néz ki én ráérek a holnapi nap, lefutnám a verseny egyik felét, de ha nem lenne más jelentkező akkor az egészet is. Ha lehet szárnyat állítani, akkor azt letesztelném a verseny alatt, hogy melyikkel lehet gyorsabban stabilan menni, illetve még a váltó áttételt is lehetne tesztelni, hogy mennyire lehet forgatni. Az XD mutatja az aktuális motor élettartalmat %-ban, ez lineárisan csökken a verseny folyamán, elméletileg tehát, ha 24 órás a verseny akkor 1 óra alatt 4 %-ot kophat kb. és akkor kibírja. Én ezeket tesztelném, de ha ti gondoltatok még másra akkor írjátok meg.
Hát mi is használnánk XD-t, de endurancera kiszoktuk venni a biztonság kedvéért. Megjártuk már, hogy bot ült be az ember helyett illetve ledobott cserénél, az ilyen pluginok használatát nem is javasolja az admin gárda.

Én majd a 2 órás teszten vennék részt. A Fogyasztást kellene letesztelni és egy taktikai megbeszélést kellene is majd valamikor tartani.
Nem tudom puma mennyit ír a fogyasztás/kör nálad, majd megnézem én is sacc per kb mennyit fogyaszt nekem.
Úgy kellene kalkulálnunk, hogy 10 kört megtudjunk tenni. Jani ma tesztelt egy teljes etapot és az 75perc volt, ~9 kört tudott kicsikarni. 7 litere maradt, még durván kellene 5-6 liter spórolásból, softból 2 kocka maradt.
Gumival nem lesz baj, csak ha pirosba lesz onnan érzékeny lesz a keresztbe csúszásokra, akár defekt is lehet. Azt a pár litert szerintem bő 1 óra alatt össze tudjuk spórolni, ezzel kb ha teljesítjük a 24órát mínusz 1 boxunk jobb esetbe 2 lesz.

A hűtő állítását lehet el kellene felejteni, mert le mansban volt pár mizéria az astonnál, hogy estére lejjebb, nappalra feljebb lett véve, és vesztett a végsebességéből. Erről cselt többet tudna mesélni
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2012.03.13. 23:56

Igen a hűtővel szerintem ne variáljunk, nem lehet vele annyit nyerni és tényleg volt vele ilyen gondunk, hogy elment a végsebesség. Lehet itt már jól működik, talán ezt is meg lehetne nézni, de ha nem muszáj ne változtassunk.
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2012.03.14. 06:40

puma írta:Most nincs beállítva, hogy felvegye a practice replayt, úgyhogy nem tudok most adni, majd esetleg holnap.
Teljesen jó akkor is. ;)
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
Capeta
2024 licenszes
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2010.11.08. 19:06
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: Capeta » 2012.03.14. 21:04

puma írta:Úgy néz ki én ráérek a holnapi nap, lefutnám a verseny egyik felét, de ha nem lenne más jelentkező akkor az egészet is. Ha lehet szárnyat állítani, akkor azt letesztelném a verseny alatt, hogy melyikkel lehet gyorsabban stabilan menni, illetve még a váltó áttételt is lehetne tesztelni, hogy mennyire lehet forgatni. Az XD mutatja az aktuális motor élettartalmat %-ban, ez lineárisan csökken a verseny folyamán, elméletileg tehát, ha 24 órás a verseny akkor 1 óra alatt 4 %-ot kophat kb. és akkor kibírja. Én ezeket tesztelném, de ha ti gondoltatok még másra akkor írjátok meg.
Én mennék holnap, de mivel 90 perces lesz így nem látom értelmét, hogy más is részt vegyen rajta, már ha egy etapot végigmennél, mert az 10 körnél már van vagy 83-84 perc.
Név: Hegyvári János
Kormány: Logitech G29
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3203
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2012.03.14. 22:40

Vagy akkor majd a fogyasztást élesben a 2óráson lecheckoljuk
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3203
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2012.03.15. 01:17

Practice server password: gears

Frissítsetek
Új festések érkeztek
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
puma
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.02.03. 19:00
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: puma » 2012.03.15. 16:52

Capeta írta:
puma írta:Úgy néz ki én ráérek a holnapi nap, lefutnám a verseny egyik felét, de ha nem lenne más jelentkező akkor az egészet is. Ha lehet szárnyat állítani, akkor azt letesztelném a verseny alatt, hogy melyikkel lehet gyorsabban stabilan menni, illetve még a váltó áttételt is lehetne tesztelni, hogy mennyire lehet forgatni. Az XD mutatja az aktuális motor élettartalmat %-ban, ez lineárisan csökken a verseny folyamán, elméletileg tehát, ha 24 órás a verseny akkor 1 óra alatt 4 %-ot kophat kb. és akkor kibírja. Én ezeket tesztelném, de ha ti gondoltatok még másra akkor írjátok meg.
Én mennék holnap, de mivel 90 perces lesz így nem látom értelmét, hogy más is részt vegyen rajta, már ha egy etapot végigmennél, mert az 10 körnél már van vagy 83-84 perc.
Ha 90 perc a verseny akkor a 83-84 perc kevés, szóval úgyis kell egyet pitelni, akkor meg már lehet pilótát is váltani. Másodszor szerintem a teszt versenyen nem a győzelem a lényeg, hanem a gyakorlás. Elméletileg lesz tömeg és ez egy jó alakalom a bolyban való versenyzéshez, de ha úgy gondoljátok, hogy 1 embernek kéne lefutnia a tesztet, akkor én mások javára szívesen lemondok a teszt versenyen való részvételről.
Capeta
2024 licenszes
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2010.11.08. 19:06
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: NEMZETKÖZI Endurance Társalgó

Hozzászólás Szerző: Capeta » 2012.03.15. 17:16

puma írta:
Capeta írta:
puma írta:Úgy néz ki én ráérek a holnapi nap, lefutnám a verseny egyik felét, de ha nem lenne más jelentkező akkor az egészet is. Ha lehet szárnyat állítani, akkor azt letesztelném a verseny alatt, hogy melyikkel lehet gyorsabban stabilan menni, illetve még a váltó áttételt is lehetne tesztelni, hogy mennyire lehet forgatni. Az XD mutatja az aktuális motor élettartalmat %-ban, ez lineárisan csökken a verseny folyamán, elméletileg tehát, ha 24 órás a verseny akkor 1 óra alatt 4 %-ot kophat kb. és akkor kibírja. Én ezeket tesztelném, de ha ti gondoltatok még másra akkor írjátok meg.
Én mennék holnap, de mivel 90 perces lesz így nem látom értelmét, hogy más is részt vegyen rajta, már ha egy etapot végigmennél, mert az 10 körnél már van vagy 83-84 perc.
Ha 90 perc a verseny akkor a 83-84 perc kevés, szóval úgyis kell egyet pitelni, akkor meg már lehet pilótát is váltani. Másodszor szerintem a teszt versenyen nem a győzelem a lényeg, hanem a gyakorlás. Elméletileg lesz tömeg és ez egy jó alakalom a bolyban való versenyzéshez, de ha úgy gondoljátok, hogy 1 embernek kéne lefutnia a tesztet, akkor én mások javára szívesen lemondok a teszt versenyen való részvételről.
Rendben, a fogyasztást én ma már úgyis megnéztem, 9 kört lehet kipréselni az autóból, 2 liter marad a végére, majd este elküldöm a setupot, mert akkor én is megyek aztán cserélhetünk verseny közben, ha az úgy jó.
Név: Hegyvári János
Kormány: Logitech G29
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég