Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Mazda MX5 Cup 2024
Az amerikai bajnokság a SIMCO-nál
Tequila
2024 licenszes
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009.03.26. 14:44
Név: Bernhardt Gábor
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Paks
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tequila » 2024.04.11. 12:16

Sajnos nincs más opció. Akinek van kuplung pedálja, az mindig előnyben lesz a rajtnál, van ahol jobban , van ahol kevésbé.
Sőt van aki ezt mesterien tudja csinálni(Ádi) egy jó beállítással.
Mondjuk erről érdemes Ádit kérdezni, hogy mit és hogy érdemes állítani ha elárulja :D
Gabor Bernhardt
Lowfast
Mazda MX5
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2024.04.06. 16:42
Név: Lőrincz Árpád
Kormány: CSL DD
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Lowfast » 2024.04.11. 17:15

Tequila írta: 2024.04.11. 12:16 Sajnos nincs más opció. Akinek van kuplung pedálja, az mindig előnyben lesz a rajtnál, van ahol jobban , van ahol kevésbé.
Sőt van aki ezt mesterien tudja csinálni(Ádi) egy jó beállítással.
Mondjuk erről érdemes Ádit kérdezni, hogy mit és hogy érdemes állítani ha elárulja :D
Köszönöm válaszod! Egyébként lassan tanulgatom a játékot, könnyen lehet, hogy nem is a kuplung hiánya miatt voltam lassabb a rajtnál, hanem lehet, hogy a mezőnyből egyedüliként csak én használtam az MX5 setup-jából a "hosszabb" gear ratio-t... :D Mert most kipróbáltam és a rövidebbel automata kuplunggal is sokkal gyorsabban rajtol el a kocsi.
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3206
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2024.04.11. 19:45

Lowfast írta: 2024.04.11. 17:15
Tequila írta: 2024.04.11. 12:16 Sajnos nincs más opció. Akinek van kuplung pedálja, az mindig előnyben lesz a rajtnál, van ahol jobban , van ahol kevésbé.
Sőt van aki ezt mesterien tudja csinálni(Ádi) egy jó beállítással.
Mondjuk erről érdemes Ádit kérdezni, hogy mit és hogy érdemes állítani ha elárulja :D
Köszönöm válaszod! Egyébként lassan tanulgatom a játékot, könnyen lehet, hogy nem is a kuplung hiánya miatt voltam lassabb a rajtnál, hanem lehet, hogy a mezőnyből egyedüliként csak én használtam az MX5 setup-jából a "hosszabb" gear ratio-t... :D Mert most kipróbáltam és a rövidebbel automata kuplunggal is sokkal gyorsabban rajtol el a kocsi.
A rövid áttételel nyílván jobban rajtolsz, másik, hogy ide a rövid kellett.

Gombbal úgy tudsz rajtolni, hogy:
-automata kuplungot használsz, hogy helyetted csúsztasson valamennyit.
-lenyomod a kuplung gombot
-1-es és padlógázt nyomsz
- elengeded a gombot amikor rajtolni akarsz
-esetleg rányomsz megint egy picit, hogy kuplungoljon egyet és felpörögjön ismét a motor.

A játékban van clutch sensitivity meg a kuplunghoz tartozó lineráis tengely amit rajzol neked a játék. Ezt veszi figyelembe gomb esetén is a játék. Én ilyet még rf1-ben használtam ami nem most volt, de az elmélet ugyanaz lehet. Ha a görbét és egyéb dolgokat beállítod akkor gombbal is jól tudsz kuplungolni (de legalább tudsz picit javítani és minimalizálni a rajtnál a beragadást). Ki kell tapasztalni, hogy itt mi a jó. Viszonylag magason fog a mazda kuplungja. Szóval egy olyan görbét kellene varázsolj ha tudsz, ami domború. Elsőre legalábbis ez lenne a tippem.


Másik: az auto blip az ide nem segít neked semmit. Az azt csinálja, hogy amikor leváltasz akkor automatikusan "belerúg" neked a gázba. Ezt egyébként én bekapcsolva ajánlom.
Az auto lift pedig felváltásnál csinálja azt, hogy elemeli a gázt neked annak ellenére, hogy te padlógázt nyomsz. Ezt én kikapcsolva ajánlom. Sokkal lassabb leszel tőle, ha bekapcsolva hagyod. Bár ez autó függő is lehet. (Nascar modnál bekapcsoltam és +1,5 sec volt)
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Lowfast
Mazda MX5
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2024.04.06. 16:42
Név: Lőrincz Árpád
Kormány: CSL DD
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Lowfast » 2024.04.11. 20:52

freakyo írta: 2024.04.11. 19:45
Lowfast írta: 2024.04.11. 17:15
Tequila írta: 2024.04.11. 12:16 Sajnos nincs más opció. Akinek van kuplung pedálja, az mindig előnyben lesz a rajtnál, van ahol jobban , van ahol kevésbé.
Sőt van aki ezt mesterien tudja csinálni(Ádi) egy jó beállítással.
Mondjuk erről érdemes Ádit kérdezni, hogy mit és hogy érdemes állítani ha elárulja :D
Köszönöm válaszod! Egyébként lassan tanulgatom a játékot, könnyen lehet, hogy nem is a kuplung hiánya miatt voltam lassabb a rajtnál, hanem lehet, hogy a mezőnyből egyedüliként csak én használtam az MX5 setup-jából a "hosszabb" gear ratio-t... :D Mert most kipróbáltam és a rövidebbel automata kuplunggal is sokkal gyorsabban rajtol el a kocsi.
A rövid áttételel nyílván jobban rajtolsz, másik, hogy ide a rövid kellett.

Gombbal úgy tudsz rajtolni, hogy:
-automata kuplungot használsz, hogy helyetted csúsztasson valamennyit.
-lenyomod a kuplung gombot
-1-es és padlógázt nyomsz
- elengeded a gombot amikor rajtolni akarsz
-esetleg rányomsz megint egy picit, hogy kuplungoljon egyet és felpörögjön ismét a motor.

A játékban van clutch sensitivity meg a kuplunghoz tartozó lineráis tengely amit rajzol neked a játék. Ezt veszi figyelembe gomb esetén is a játék. Én ilyet még rf1-ben használtam ami nem most volt, de az elmélet ugyanaz lehet. Ha a görbét és egyéb dolgokat beállítod akkor gombbal is jól tudsz kuplungolni (de legalább tudsz picit javítani és minimalizálni a rajtnál a beragadást). Ki kell tapasztalni, hogy itt mi a jó. Viszonylag magason fog a mazda kuplungja. Szóval egy olyan görbét kellene varázsolj ha tudsz, ami domború. Elsőre legalábbis ez lenne a tippem.


Másik: az auto blip az ide nem segít neked semmit. Az azt csinálja, hogy amikor leváltasz akkor automatikusan "belerúg" neked a gázba. Ezt egyébként én bekapcsolva ajánlom.
Az auto lift pedig felváltásnál csinálja azt, hogy elemeli a gázt neked annak ellenére, hogy te padlógázt nyomsz. Ezt én kikapcsolva ajánlom. Sokkal lassabb leszel tőle, ha bekapcsolva hagyod. Bár ez autó függő is lehet. (Nascar modnál bekapcsoltam és +1,5 sec volt)
Köszönöm, ez hasznosnak bizonyult, "rajzoltam" neki egy domború görbét, és a rajtnál "felengedés" után egyszer röviden megnyomva a gombot valóban gyorsabb, mint a teljesen automata megoldás, ezt fogom alkalmazni. :)
Az auto blip-et tudtam, hogy alapból kell (nem a starthoz, hanem általánosságban), az AC-ban is hasznos. Az auto lift-et is "teszteltem", de szerintem az ennél az autónál nem befolyásol semmit. :)
Lowfast
Mazda MX5
Hozzászólások: 12
Csatlakozott: 2024.04.06. 16:42
Név: Lőrincz Árpád
Kormány: CSL DD
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Lowfast » 2024.04.18. 13:59

emerico írta: 2024.04.08. 21:59 Lőrincz Árpádon kívül volt másnak gondja a kocsi festéssel? Más hibát én nem láttam
Ahogy olvastam, az enyémen kívül Kovács István Mazdájával vannak még gondok, csak egy tipp: messze a miénk a két legmagasabb rajtszámú kocsi, nem lehet, hogy ez zavar be valamit?
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10713
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2024.04.19. 13:25

Lowfast írta: 2024.04.18. 13:59 csak egy tipp: messze a miénk a két legmagasabb rajtszámú kocsi, nem lehet, hogy ez zavar be valamit?
kizárt
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Happiness
2024 licenszes
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2023.09.04. 22:26
Név: Demcsik Márton
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Happiness » 2024.04.21. 17:16

emerico írta: 2024.04.19. 13:25
Lowfast írta: 2024.04.18. 13:59 csak egy tipp: messze a miénk a két legmagasabb rajtszámú kocsi, nem lehet, hogy ez zavar be valamit?
kizárt
És sikerült végül helyre rántani?
Happiness
2024 licenszes
Hozzászólások: 34
Csatlakozott: 2023.09.04. 22:26
Név: Demcsik Márton
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Happiness » 2024.04.21. 19:39

Ha a 977-el megyek be akkor az én 77-es kocsimat teszi be
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10713
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2024.04.21. 21:41

Happiness írta: 2024.04.21. 19:39 Ha a 977-el megyek be akkor az én 77-es kocsimat teszi be
Kipróbáltam, nálam jó
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Power
2024 licenszes
Hozzászólások: 113
Csatlakozott: 2012.05.03. 18:24
Kapcsolat:

Re: Mazda MX5 Cup 2024 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Power » 2024.04.22. 13:55

A mai futamokra nem tudok jönni.
Jó versenyt mindenkinek!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 0 vendég