rFactor 2-ben G27 beállítás GT3-as gépekhez

Nem megy valami. Nem érted? Bonyolult? Kérdezz és válaszolunk!
Zoli
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.02.09. 20:13
Név: Szabó Zoltán
Kormány: G27
Kapcsolat:

rFactor 2-ben G27 beállítás GT3-as gépekhez

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2022.02.09. 20:19

Sziasztok! Kezdő vagyok. Segítséget szeretnék kérni rFactor 2-ben G27 kormány/pedál beállításához a GT3-as autókhoz.
Előre is köszönöm a segítséget.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: rFactor 2-ben G27 beállítás GT3-as gépekhez

Hozzászólás Szerző: emerico » 2022.02.10. 19:06

Zoli írta: 2022.02.09. 20:19 Sziasztok! Kezdő vagyok. Segítséget szeretnék kérni rFactor 2-ben G27 kormány/pedál beállításához a GT3-as autókhoz.
Előre is köszönöm a segítséget.
Mi a kérdés? :)
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Zoli
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.02.09. 20:13
Név: Szabó Zoltán
Kormány: G27
Kapcsolat:

Re: rFactor 2-ben G27 beállítás GT3-as gépekhez

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2022.02.12. 00:09

Szia!
Nordschleife-én Porsche-val lenne a kedvenc.Nagyon kezdő vagyok, és sajna oly sokk az állítási lehetőség, hogy még nem ismerem ki magam benne. Na ehhez kérek segítséget. A kormány logitech illesztőt milyen értékekre kell állítani, vagy csak alapba hagyni. illetve az rFactoron a belül a G27 kormány és a hozzá tartozó forceback-e paramétereinek milyen értékeinek kell lennie, hogy jó vezethet legyen a GT3-as. Meg még valahol olvastam, a fékerő beállításával lehet még finomítani az autó viselkedésén. Ez lenne a kérdés.
Előre is köszönöm.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: rFactor 2-ben G27 beállítás GT3-as gépekhez

Hozzászólás Szerző: emerico » 2022.02.12. 00:37

Zoli írta: 2022.02.12. 00:09 Szia!
Nordschleife-én Porsche-val lenne a kedvenc.Nagyon kezdő vagyok, és sajna oly sokk az állítási lehetőség, hogy még nem ismerem ki magam benne. Na ehhez kérek segítséget. A kormány logitech illesztőt milyen értékekre kell állítani, vagy csak alapba hagyni. illetve az rFactoron a belül a G27 kormány és a hozzá tartozó forceback-e paramétereinek milyen értékeinek kell lennie, hogy jó vezethet legyen a GT3-as. Meg még valahol olvastam, a fékerő beállításával lehet még finomítani az autó viselkedésén. Ez lenne a kérdés.
Előre is köszönöm.
Én 540-en használom a logitech driverben és a játékban is. Ki hogy szereti. 900-on is lehet ha nagyon érzékeny kormányt akarsz

Kép
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: rFactor 2-ben G27 beállítás GT3-as gépekhez

Hozzászólás Szerző: Baki » 2022.02.12. 23:57

Logitechnél, főleg g27-nél és régebbieknél figyelni kel lrá hogy ha nem 100%-os driver ddb erőn vagy akkor ahogy emeled a használható fordulatot mondjuk 380-ról 540-re vagy még tovább, úgy fog nőni az ffb holtjáték középállásban a kormányon. Én speciel olyan 60-70% körüli ffb erősségen használtam a g27-emet és 380-as elforduláson mert így minimális volt az ffb holtjáték középen, ha felemeltem volna 540-re akor mondjuk egy Spa, radilionban úgy kellett volna elfordulnom, hogy semmitnem fog az ffb a kormányon. Ezt úgy orvosolhattam volna hogy emelem az ffb erőt 100% felé, viszont amilyen konstrukciók ezek a komrányok úgy ha 100-as ffb-n használod folyamatosan és sokat vezetsz szépen lassan ki fogod nyírni az ffb motort. Nekem is úgy hogy legtöbbet 60% kornyékén használtam és az utolsó 2 évben emeltem csak 70% környékére az ffb-t így 10 év után már érezhetően gyengült a motor és nagyon érződik rajta, hogy a végét járja már mert nagyon melegszik és kezd néha már szaga is lenni. Így szép kort megélt a kormányom, de ha folyamatosan 100%-on használtam volna szerintem már leégett volna az ffb motor a fenébe.
Ezt csak azért írom le, hogy vedd számításba mit szeretnél. Nagyobb kormányszöget úgy hogy ne legyen középen ffb holtjáték, akkor magas ffb érték kell, ha kisebb kormányszöggel mész akkor kisebb ffb érték mellett is elérhető hogy alacsony ffb holtjáték legyen középen és ne legyen az zavaró. A kisebb ffb értékkel meg hosszabb élettartamot tudsz adni az ffb motornak és mondjuk egy elkézett gumi esetén nem fog ütvefúró vagy lapvibrtáor funkviót felvenni a kormány és irreálisan ütni, mert nem tudja jobba nmegjeleníteni és átadni azt az ffb hatást amit át kéne adnia.
Zoli
Hozzászólások: 3
Csatlakozott: 2022.02.09. 20:13
Név: Szabó Zoltán
Kormány: G27
Kapcsolat:

Re: rFactor 2-ben G27 beállítás GT3-as gépekhez

Hozzászólás Szerző: Zoli » 2022.02.17. 05:53

Szia!
Póbálom ,használom a Te beállításaidat. Egy része nekem jónak tűnik. Amúgy meg KÖSZÖNÖM a segítségedet. Még később szerintem kérdezek, mert számomra nem minden érthető a beállításokba.
Üdv,
Zoli
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 3 vendég