Formula 1 2017 - Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
VSZ
Hozzászólások: 109
Csatlakozott: 2017.10.11. 19:09
Név: Vertetics Szabolcs
Kormány: Saitek R440
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: VSZ » 2017.11.14. 20:07

Sziasztok.
Az első futamnál még nem, de tegnap már kicsit bosszús voltam amiatt hogy nem tudok ezzel a móddal versenyezni.
Van az Rf2-ben nem túlzok 20-24 mód feltelepítve. Ebben van 7-8 Formula1, 3-4 Formula2 mód, és még zárt kasznisok is stb stb.Soha mióta ezt a gépet használom semmilyen runtim library error, c ++ error hibáim nem voltak.De, amióta a jelenleg használt módunkat feltettem szét van menve minden.Még a suzukai futamon semmi gond nem volt, majd az Austini versenyen már KO.
Azóta újraraktam a gépet,cseréltem videó kártyát, Windowst, Rf2 újra telepítettem azt gondoltam nálam van a hiba, a netem 50-30 mb leellenőriztem sőt még a mai napon a szolgáltatót is felhívtam hogy szokott-e hétfőként este valami gebac lenni,megnézték nincs. A routert a versenyek alatt nem használok a tűzfal miatt nehogy amiatt legyen gond,bár régóta így játszom. Szóval mindent átnéztem. Az újra installált Rf2-ben jelen pillanatban csak ezt az egy módot tettem bele.Ma megnézettem a gépem abban a boltban ahol vettem a gépet,se vírus,se töredezett fájlok,ennek vinni kellene az RF2 mint a huzat.
Ja bocs a gép. 5 hónapos. AMD alaplap, 4*3,8 ghz processzor, 16 gb ram GTX 1050 VGA, amit kicseréltem a régire hátha valami ezzel van gond de nem.
Valaki hozzáértő mondja meg mit csináljak még hogy tudjak csatlakozni a versenyekre is.Én nem kárálni akarok, meg vitatkozni senki nehogy félre értse de mit tegyek még hogy tudjak csatlakozni a versenyekre is.
Még egy apró észrevétel .A runtime error hiba üzenet teljesen megkeveredik a gépem,a vinyóm is csak 70% megy míg teljesen le nem állítom az Rf2-őt,utána minden ok. Mivel a régebbi módok amit most külső vinyóról futtatok most is jól működnek szerintem a móddal lehet valami,de ez csak az én szerény gondolatom.
Tomynho
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.10.18. 15:29
Név: Varga Tamás
Kormány: Logitech DFGT + Simraceway SRW-S1
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tomynho » 2017.11.14. 23:51

Őszintén mondom kb 9 éve még azt se tudtam bekapcsolni hogy kell a gépet, így jómagam is csak találgatás szinten próbálok valami összefüggést keresni a dolgokban.
Vírus stb azt eleve kizártam én is, ezt említettem is. Ez a Runtime C++ izé hiba már. Vagy csak nálad máshogy jön elő nem tudom. Első ízben le kell szervezni egy találkát szerón, legalább 21 fővel és megnézni megint problémázik e. rf2-t bezárni gondolom csak feladatkezelőben tudod.
Amire még gondoltam, hogy nem e túl sok kütyü megy a háttérben? Be van zárva minden lényegtelen dolog? Már nem csak a piros ikszes bezárásra gondolok, hanem hogy megnézted e ilyen runtime hiba után feladatkezelőben, hogy mi a fene fut a háttérben és mi az ami lehúzza a géped. Hátha van ott valami aminek nem kéne. Én speciel vírusírtót kb 7 éve nem használok. Állandóan csak szoptam vele, mindig beszedett valami rákot, vagyis azt hitte és volt, hogy minden megbénult a gépemen, vacak lomtárt se tudtam megnyitni meg semmi, mintha töröltem volna minden exe-t csak a parancsikon maradt az asztalon stb és rakhattam újra a gépet. És azóta semmi baja a gépemnek. 1-1 alkalommal újra kellett tenni, de az nem vírus miatt volt, hanem azért, mert nem árt :D De 6-7 év alatt az a szám nem túl nagy.
Gondolom 64 bites a win...de 7-8 vagy esetleg 10? Jelen esetben fontos infó lehet ez is. Én 64 bites win7 ultimate-t használok...(nem beszóni, nehezen váltam meg ikszpétől is XD)
Hűtéssel minden rendben van?! Nem melegszik esetleg processzor? Oké írtad, hogy 5 hónapos gép, de konfig, vagy úgy rakattad össze, mert ha készen vették le a polcról ki tudja mikor lett az összerakva. Hőmérsékleti értékeknek minden esetre utána néznék.
Máshol versenyeztél vagy próbáltad 20 fő felett? Mert ez az új build nem rég jött ki, Suzukában nem tudom mi volt, ott még nem voltam, de nálatok A-ligában se volt akkor még probléma...bár igaz 20 fő feletti létszám sem.
1x csinálj egy szerót, menj fel rá, tolj be 20 AI-t és nézd meg. Mit mennyire húztál fel grafikában?! Én vasam kb közepes, közepestől kicsit jobb minőségben bírná 20-24 fővel, de nem rizikózok, futamon mindent az FPS-ért, így tökig lehúztam low-ra mindent. Inkább picit csúnyább legyen, minthogy 1 kanyarban egy picike lagg miatt beleálljak a falba :D
Érdemes lehet lehúzott grafikával is megnézni, kikapcsolva v-sync-et, élsimítást felbontást levenni kicsit ilyen 1280x720-ra (bár lehet ezen tolod nemtom)
Rf2-ben beálításoknál nincs véletlen kipipálva 32 bites rész? Sorolok minden szar, de csak találgatok, hátha valami bejön.
Azonban az számomra is fura, hogy múltkor, miért nem tudtad telepíteni C++t
Még törlés után sem, pedig akkor kéne. Kéne ide egy szaki akinek van fogalma róla tényleg.

Ja meg még valami, dx9-be vagy dx11-be tolod? Hátha ez is számít :D
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2017.11.15. 10:42

Kérjük, aki csak tud, jöjjön ma este 19:00-ra a szerverre. Terheléses tesztet hajtanánk végre, hogy megoldottuk-e a szinkronizálási problémákat. Köszönjük.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2017.11.15. 12:37

VSZ írta:Sziasztok.
Az első futamnál még nem, de tegnap már kicsit bosszús voltam amiatt hogy nem tudok ezzel a móddal versenyezni.
Van az Rf2-ben nem túlzok 20-24 mód feltelepítve. Ebben van 7-8 Formula1, 3-4 Formula2 mód, és még zárt kasznisok is stb stb.Soha mióta ezt a gépet használom semmilyen runtim library error, c ++ error hibáim nem voltak.De, amióta a jelenleg használt módunkat feltettem szét van menve minden.Még a suzukai futamon semmi gond nem volt, majd az Austini versenyen már KO.
Azóta újraraktam a gépet,cseréltem videó kártyát, Windowst, Rf2 újra telepítettem azt gondoltam nálam van a hiba, a netem 50-30 mb leellenőriztem sőt még a mai napon a szolgáltatót is felhívtam hogy szokott-e hétfőként este valami gebac lenni,megnézték nincs. A routert a versenyek alatt nem használok a tűzfal miatt nehogy amiatt legyen gond,bár régóta így játszom. Szóval mindent átnéztem. Az újra installált Rf2-ben jelen pillanatban csak ezt az egy módot tettem bele.Ma megnézettem a gépem abban a boltban ahol vettem a gépet,se vírus,se töredezett fájlok,ennek vinni kellene az RF2 mint a huzat.
Ja bocs a gép. 5 hónapos. AMD alaplap, 4*3,8 ghz processzor, 16 gb ram GTX 1050 VGA, amit kicseréltem a régire hátha valami ezzel van gond de nem.
Valaki hozzáértő mondja meg mit csináljak még hogy tudjak csatlakozni a versenyekre is.Én nem kárálni akarok, meg vitatkozni senki nehogy félre értse de mit tegyek még hogy tudjak csatlakozni a versenyekre is.
Még egy apró észrevétel .A runtime error hiba üzenet teljesen megkeveredik a gépem,a vinyóm is csak 70% megy míg teljesen le nem állítom az Rf2-őt,utána minden ok. Mivel a régebbi módok amit most külső vinyóról futtatok most is jól működnek szerintem a móddal lehet valami,de ez csak az én szerény gondolatom.
Ez nem mod hiba, már csak abból kiindulva, hogy c++ illetve csak nálad van ilyen.
Én azt javaslom, hogy töröld le, és telepítsd újra az rF2-őt. Ehhez nem kell új win stb... ha csak nincs tele szeméttel a géped.
-frissítsd le a .Net keretrendszered hátha régi. VGA drivert frissíteni, ilyenek... ilyesmit tudok én ajánlani.
Tök egyszerűen futnia kellene, nem egy was ist das.
Ez a runtime library c++ hiba kb akkor volt amikor még nem volt steam és 2 külön helyre pakolgatott a játék mappákat. Studio397 fórumán is utolsó ilyen bejegyzés amit láttam az 2012-es volt
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
Clayman
Hozzászólások: 429
Csatlakozott: 2009.06.05. 18:40
Név: Gergely Maros
Kormány: Thrustmaster TMX Pro
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Clayman » 2017.11.15. 13:22

Sziasztok,

a szerver bug-on túllépve (ha hazaérek időben jövök tesztelni) lenne egy olyan problémám, hogy ezen a pályán az fps igencsak ingadozik (lehet, hogy a ki és belépések miatt). Értsd 160 fps-ről hirtelen leesik 60-80 közé és aztán vissza.
Esetleg másnál is előfordul ez?
Understeer is when you hit the wall at the front,
Oversteer is when you hit the wall at the rear :)
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2017.11.15. 15:13

Ki-be lépkedéskor igen. Gondolkozunk azon, hogy az időmérés zárt lesz, de ez azt jelenti, ha valaki kilép, akkor csak bemelegítéskor tud visszajönni.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Tomynho
Hozzászólások: 27
Csatlakozott: 2017.10.18. 15:29
Név: Varga Tamás
Kormány: Logitech DFGT + Simraceway SRW-S1
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Tomynho » 2017.11.15. 16:26

Nálam is leesik fps-ha csatlakozik valaki. 1-1 alkalommal ki lehet bírni, de sajna azért gyakori a fel le lépegetés.Legalább is ezidáig az volt. Én ezt betudom az eddigi problémáknak, sajna nekem is le kellett lépnem, igaz esemény továbbrakás után, sztem nagy átlagban nem azért jönnek fel az emberek kvalira, hogy 1 kör után lépegessenek le ezt-azt megnézni netezni aztán vissza....ha igen akkor az sajnálatos.
Este 19:00-kor leszek.

Ami Szabolcs esetét illeti próbálta már újrarakni C++-t én is azt javasoltam neki, de nem sikerült. Valami probléma ezzel kapcsolatban lesz, mert azt gond nélkül tudnia kéne telepíteni. Bár 1x nálam is megmakacsolta magát még fifánál, fogtam töröltem, aztán utána már engedte telepíteni...nem tudom mi lehet ott még a probléma.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2017.11.17. 18:02

Sziasztok,

felkészülve az esetleges problémákra, indult egy v1108-as buildel felszerelt szerver is. kérem próbáljátok ki, hogy a 1109-el fel tudtok-e rá lépni.

server: ! SIMCO (F1 Teszt)
jelszó: ami a másikon is
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2017.11.17. 18:08

emerico írta:Sziasztok,

felkészülve az esetleges problémákra, indult egy v1108-as buildel felszerelt szerver is. kérem próbáljátok ki, hogy a 1109-el fel tudtok-e rá lépni.

server: ! SIMCO (F1 Teszt)
jelszó: ami a másikon is
nem enged.
different version, és a join gomb is szürke
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2017.11.18. 10:16

freakyo írta:
emerico írta:Sziasztok,

felkészülve az esetleges problémákra, indult egy v1108-as buildel felszerelt szerver is. kérem próbáljátok ki, hogy a 1109-el fel tudtok-e rá lépni.

server: ! SIMCO (F1 Teszt)
jelszó: ami a másikon is
nem enged.
different version, és a join gomb is szürke
és ha a beták között kiválasztod a v1108-at?
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 33 vendég