2009 V8 Supercar Season - Társalgó, nevezés

Már véget ért bajnokságot topicjai
Fitti
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2009.11.02. 12:39
Tartózkodási hely: Sümeg
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: Fitti » 2010.07.20. 10:35

emerico írta:A tükör másnál is szórakozott, azt mondták TS-en, ha be van állítva a hátranézés, akkor csak hátra kell pillantani, és helyreáll a tükör. Nálam nem volt ilyen, de egy próbát megér.

Az autó setupolásánál azért túl nagy csodát nem lehet elérni, de kiemelten fontos, hogy a kerékdőlés, széttartás összetartás optimális legyen, akkor sokat javul a viselkedése.
Ezen a versenyen én 3-as szárnnyal mentem, állítólag a legjobb a 4-es volt.

Irányelvek amiket én követtem, nem aranyszabály, de én így setupoltam.
1. Nem az elejével akartam fordítani a kocsit, hanem a hátuljával, így elől puhább volt a setup mint hátul, ne puhítsd el túlzottan
2. A kerekeket úgy állítottam be, hogy két gyors kör után 75-80-85 (kintről befelé) fok körül legyen a hőmérséklet. Kell az XD plugin, hogy figyeld a melegedést ( http://www.vitumo.de/files/XD/XD.zip ) Ez a legfontosabb!
3. Nem lehet csak úgy padlózgatni a gázt, okosan kell adagolni, hogy folyamatosan gyorsulj, ne csússz meg.
4. Féktávon ne gyorsan pakold vissza a fokozatokat, mert instabil lesz
Én 2-es szárnnyal mentem. :) Ezek szerint akkor a 4-es jobb volt? Én úgy éreztem 2-esen is betapad és így jobb volt a gyorsulása. Nálam inkább az volt a gond, hogy 90-95-100 fokig is felmelegedtek a gumik és nehezebb volt már a kigyorsítás, mert hamarabb megindult a segge. Lehet a nyomatékon változtatni kéne, mert alacsony fordulaton is akkora, ha véletlen kicsit nagyobb a gáz(nem padló) már pörög is ki a hátulja. De ha nektek jó így, azért megbirkózom vele. :D
Azért az fura, hogy gyakorolsz és mondjuk mész egy időt, de időmérőn meg simán mész 1sec-el jobbat.
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2010.07.20. 10:38

Setupoláshoz annyit értek kb. mint amennyit állítottam is a kocsin. Kormányszög és viszlát.
Default setup póver! :lol:
Egész jól lehetett vele menni, de az egyenesben Emerico alázott végsebre. :o
The Power of Dreams
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2010.07.20. 10:40

Fitti írta: Azért az fura, hogy gyakorolsz és mondjuk mész egy időt, de időmérőn meg simán mész 1sec-el jobbat.
Kvalin nagyobb a tét, jobban odakoncentrálsz és ezért lehet.
Nekem is így szokott lenni ha épp ott vagyok fejben.
The Power of Dreams
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10734
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.07.20. 11:11

AZ EVO-ban az időmérésen jobban tapad az aszfalt, ez van.
Mindig minimum 1 seccel jobbak vagyunk ott.

Ha alacsony hátul a szárny, az azt is eredményezi, hogy ha nem is érzékeled nagyon, csúszkál a kocsi, ergo elmelegedik a gumi.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Tomievo
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2009.08.18. 18:31
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: Tomievo » 2010.07.20. 11:40

Így végiggondolva nekem is csapnivaló volt a set-em. Nekifutok újra, mert sok dolgot elcsesztem szvsz.

Én folyton használom a hátranézés gombot, de nem tapasztaltam, hogy helyreáll a tükör. Azért még egyszer megpróbálom este, hátha. Egyébként olvastam külföldi fórumon is hasonló gondokat a V8-al.

Imi, mennyi az optimális hőmérséklete a gumiknak? Nekem 80 körül mozgott, de gondolom az kevés.

Amúgy melyik pályával kezdünk hétfőn?
Németh Tamás - Tomievo
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10734
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.07.20. 12:08

A gumiknak 80-90 között optimális a tapadása, de 90 fölött rohamosan csökken. Tehát ha elmelegíted hátul, mondjuk 95 körül jár, akkor elkezd agyon csúszkálni. És fontos, hogy jól oszoljon el a hőfok a gumin, mert pl ha a külső értéke magas, lecsúszol az ívről, ha a belső akkor a kigyorsításon csúszkál.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Night
2024 licenszes
Hozzászólások: 1088
Csatlakozott: 2009.11.02. 12:35
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: Night » 2010.07.20. 12:56

emerico írta:A tükör másnál is szórakozott, azt mondták TS-en, ha be van állítva a hátranézés, akkor csak hátra kell pillantani, és helyreáll a tükör. Nálam nem volt ilyen, de egy próbát megér.

Az autó setupolásánál azért túl nagy csodát nem lehet elérni, de kiemelten fontos, hogy a kerékdőlés, széttartás összetartás optimális legyen, akkor sokat javul a viselkedése.
Ezen a versenyen én 3-as szárnnyal mentem, állítólag a legjobb a 4-es volt.

Irányelvek amiket én követtem, nem aranyszabály, de én így setupoltam.
1. Nem az elejével akartam fordítani a kocsit, hanem a hátuljával, így elől puhább volt a setup mint hátul, ne puhítsd el túlzottan
2. A kerekeket úgy állítottam be, hogy két gyors kör után 75-80-85 (kintről befelé) fok körül legyen a hőmérséklet. Kell az XD plugin, hogy figyeld a melegedést ( http://www.vitumo.de/files/XD/XD.zip ) Ez a legfontosabb!
3. Nem lehet csak úgy padlózgatni a gázt, okosan kell adagolni, hogy folyamatosan gyorsulj, ne csússz meg.
4. Féktávon ne gyorsan pakold vissza a fokozatokat, mert instabil lesz

Az, h elol puhabb az auto az valahogy nagyon nem kerek... Egy olyan auto, aminek elol van a motor es hatul hajt, azt ugy kell beallitani, h elol sokkal kemenyebb kell legyen a futomu, mint hatul! Hiszen elol van a nagyobb suly! A hatul kemenyebb beallitas az a formula autoknal lehet jo! Ha ez a beallitas mukodik, akkor valami gond van az autoval... Kuld at a beallitast, kivancsi vagyok ra...
"A túlkormányzottság az, amikor az utasok félnek, az alulkormányozottság az, amikor a sofőr fél..."
Avatar
Szatocs
Hozzászólások: 1647
Csatlakozott: 2009.03.25. 00:16
Név: Pethe Szabolcs
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: Szatocs » 2010.07.20. 13:41

Én 3-as szárnnyal mentem (utólag lehet bepróbálnám a 4-est, mert kb az 5. kör után már jócskán csúszkált a hátulja), és elől keményebb volt a futómű, mint hátul, a ki-berugózások rendre 3-4-el nagyobbak voltak elől, a rugók meg kb 30-35-el voltak nagyobbak.
Pethe Szabolcs / "Minél jobb, annál jobb!"
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10734
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: emerico » 2010.07.20. 14:02

A formula autóknál, és pl a Porschenal is ahol hátul a motor, hátul puhább a futómű. Ezt pontosan tudom. A nagyobb súlyhoz nem jó a kemény rugózás, mert akkor már annyira csúszni fog hogy megzabálja a gumikat
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3208
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: 2009 V8 Supercar Season

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2010.07.20. 15:12

Minket is érdekelne Tesómmal.A kérdés az lenne, hogy nem gond, hogy felváltva versenyzünk/futam/pálya?

Név:Kiss Attila
Nick:Paffy
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Semrush [Bot] valamint 0 vendég