GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Adam Jonas
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2009.05.09. 12:21
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Adam Jonas » 2010.05.18. 18:08

Demes írta:Fitti: Oks, nem néztem még replayt, nem hibáztatlak, ott tényleg kereszben mentem, de én nem láttalak/éreztelek, bocsi! De a kanyarban tényleg nem is hátulról belémjöttél, hanem egyszercsak az autóm közepén voltál már :S Namindegy :D

Még az XP/Win7-hez, nekem semmi bajom a Win7-el, bár XP-n sosem próbáltam az rFactort - és állítom hogy win7 sokkal gyorsabb tud lenni néhol, mint az XP. Egyébként minek nektek ilyen 100+fps? CRT-n játszotok? Általában a monitorok 60-70Hertzet tudnak, és 40környékén már teljesen folyamatos a kép, szóval ha a minimum 40 fölött van akkor minden jó, nem kell 300 fps...
Arról nem is beszélve, hogy nagyobb a FPS ugrás XP-nél a teszt alapján, mint a 7-nél.

Mondjuk azért arra kíváncsi lennék, hogy mégis milyen konfigon lett előadva, s 32 vagy 64 bites Winfoson. :)
puma
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.02.03. 19:00
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: puma » 2010.05.18. 18:10

Attól függetlenül, hogy a monitor 75 képet frissít 1 sec alatt a játék akár 200-300 szor tudja frissiteni a bevitt adatokat. Szal ha egy féktávon ritmusra fékezel, akkor elméletileg hamarabb megállhatsz. Természetesen ember ennyire pontos nem lehet, hiszen ezredmásodperces ritmusérzéke senkinek sincs a reakcióidőről pedig ne is beszéljünk. Néhol én is gyorsabbnak érzem a 7et, de általánosságban lasabb, nagy programokat igazából nem használok, talán az inventornak van nagy gépigénye. Stabilitás terén viszont sokkal jobb. Fél éve van fent a rendszer és akárhogy "összeszemetelem" nem lassúl meg mint az xp. Eddig egyszersem fagyott le. Gépigénye nagyobb 600 mb memóriát alapon elvesz, szemben az xp 300mbot.
puma
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.02.03. 19:00
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: puma » 2010.05.18. 18:12

32 bit mind2 rendszer, amd p2 x3 2800 mhz proci, 2gb ram, 4770 512mb vidkari.
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3203
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2010.05.18. 18:28

puma írta:Természetesen ember ennyire pontos nem lehet, hiszen ezredmásodperces ritmusérzéke senkinek sincs a reakcióidőről pedig ne is beszéljünk.
nah azér jó pár embert láttam már századmásodperces ill tizedmásodperces reflexxel megáldva :)
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
jeamiro
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.07.25. 02:00
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: jeamiro » 2010.05.18. 18:33

Hát nem tudom, nekem sokmindenre jó volt a win7, gondom nincs vele még egyszer sem fagytam ki vagy tapasztaltam lassulást. Szerintem a modernebb konfigokat jobban kezeli a 7 mint az xp, bár az is igaz, hogy a mostani gépek is hasithatnak xp-alatt. Én már csak a 7-et használom, megszoktam mert az előző gépemre nem lehetett xpt rakni csak Vistat meg 7-et. A vista ugy szar ahogy van és zabálja a memot, mig a 7 sokkal barátibban kezeli.
Választhatsz: vagy megtanulod 100%-ig az autót és 100%-ig a pályát, vagy csak az egyiket. Ekkor azonban a másikra kell figyelned. Mind a kettőre nem koncentrálhatsz egyszerre! Valamelyiket el kell felejtened. (Ranga László 1992)
Demes
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.06.03. 15:18
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Demes » 2010.05.18. 18:49

puma írta: ...nem lassúl meg mint az xp
Ezt már el is felejtettem, olyan rég volt XP-m :D

De igazad van, szemernyit sem lassul, pedig én nagyon igyekeztem :D

Csak...a 75vs300-al még mindig az a bajom, hogy a monitor 75-ször frissít, ergo hiába számol ki a videókártya 300fps-t, abból Te effektíve 75-öt fogsz látni - valamint ha be van kapcsolva a játékoknál a Vsync (vagy akárminek hívják a különböző progrikban) akkor ráadásul ezeket a frissítéseket szinkronizálja is, tehát pont akkor látod és annyit, amennyit kell..

De győzz meg :)

(btw asszem régi Counter Strike-ra mondják, hogy az még konkrétan gyorsult, ha nagyobb volt az FPS, mert egyszerűen az alapján számolta az időt :D)
Szicsó
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2010.01.09. 17:22
Név: Szigeti Csaba
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szicsó » 2010.05.18. 19:32

kamikaze írta:Majdnem jó verseny volt

Persze voltak hülyeségeim, Móricz Krisztiánt az első körbe kiforgattam, az 50.-ben meg egy béna kavicságyból visszajövet Szigeti Csaba telibe vert, bocsánat mind kettőktől.
Részemről sincs semmi probléma ezzel...egy szerencsétlen mozdulat volt,és kész! ;)
A kavicságy engem is sokszor megtréfált,nem is kicsit... :(
Főleg a lekörözéseknél,amikor többen jöttek egymás után...lehúzódtam teljesen,hogy mindenki akadály nélkül tovább haladhasson,de elég volt lecsúszni picit a pálya széléről,máris "beszippantott" a kavicságy... :o
Főleg,hogy a Gillet Vertigo annyit világított éjszaka,mint egy zseblámpa...a pálya szélét nem is lehetett látni egyik oldalon sem... :(
Azóta javítottam... :D
Avatar
kamikaze
2024 licenszes
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:04
Név: Füzy Barna
Kormány: Logitech G29
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: kamikaze » 2010.05.18. 19:32

OFF:
W7 vs XP:
Az irodában van két ca. azonos gép. Egyiken XP, másikon W7. A W7 hamarabb bootol és lép ki, főleg most hogy mind két rendszer már fél éves.
Használatban viszont ótvar a W7, mire a file ikonokat kirajzolja, a hálózaton a 10-15 hálózati elemet megtalálja egy örökké valóság, meg ez a sok bazári felesleges animáció.
Ráadásul a hálózatkezelő annyira "okos" hogy fel tudnám rugni, állandóan magyaráz, meg problémázik. Ja és a sok régi nyomtatóhoz nincs driver.
Szerintem az XP bőven jó egy gyors víruskeresővel, SPYBOT-tal, meg egy rendes böngészővel (FF, Crome).

DE A LEGFASZÁBB AZ UBUNTU :) Próbáljátok ki a wubi nevű programmal, windows mellé felmegy 12GB kell neki, nem particionál, bármikor uninstalálható. MINDEN eszközt egyből kezel, plusz millió program mindenre. Sajna directX nincs így a winfosos játékok csak trükközve mennek.

ON:
Név:Füzy Barna
jeamiro
Hozzászólások: 775
Csatlakozott: 2009.07.25. 02:00
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: jeamiro » 2010.05.18. 19:40

Most néztem utána a dolgoknak, win7 vs XP, azt mondják a forumokon, hogy a 7-ből a 64 az jó és sokkal gyorsabb mint a 32-es. Mondjuk xp-ből sosem használtam 64 bitest, most a 7 ből azt használok, mert ez kezeli csak a memoriámat, akarom mondani kezeli a 32 is csak nem tud 2 giga videomemoriát és 4 gb rammot kezelni.
Választhatsz: vagy megtanulod 100%-ig az autót és 100%-ig a pályát, vagy csak az egyiket. Ekkor azonban a másikra kell figyelned. Mind a kettőre nem koncentrálhatsz egyszerre! Valamelyiket el kell felejtened. (Ranga László 1992)
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2074
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2010.05.18. 19:58

Szerintem meg mindenki azt használ amit akar, az meg hogy 200, vagy 220 FPS az rFactor hót mindegy mindenkinek, ettől nem fogsz hamarabb megállni a kanyar előtt. :lol:
The Power of Dreams
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Semrush [Bot] valamint 22 vendég