GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
puma
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.02.03. 19:00
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: puma » 2010.05.16. 22:55

Hűha, hát elég kemény verseny volt. Rendesen elfáradtam a végére, rájöttem hogy nem elég kényelmes a cockpitem, finomítanom kell rajta.
qual.: 2. hely, nem vágtam, hogy mivan mindenki chatelt és senki sem szólt érte, nem is tudtam, hogy éles.

race: rajtot elrontottam, majd kb. 20 körig elég össze voltunk rázódva a 2 viperával és a másik morgannal, majd az első kiállások után szétrázódtunk. Akkor már láttam, hogy esélyem lehet a végére, de Tim Gabi nagyon gyors volt, úgyhogy nem hagyott pihenni. A verseny közepénél egy lekörözöttbe belementem (bepörgött elém), na itt azt hittem vége lesz. Elkezdett kicsit húzni az auto és 10 secet vesztettem. Azt hittem utol fog érni Tim Gabi, de a végefelé elfogyott.

ui.: Grat mindenkinek aki végigért, nehéz verseny volt. Az éjszakai versenyzés tetszett, 2x jobban kellett figyelni, talán ez fárasztott le a legjobban.
jegember95
2024 licenszes
Hozzászólások: 821
Csatlakozott: 2009.10.02. 15:55
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: jegember95 » 2010.05.16. 22:56

Húúú, ez nagyon ott volt. :o
A rajtnál az első kanyarban vki belém jött és megforogtam, de a kör végére már visszjöttem a 20 közé.Utána mentem a saját tempómat ami elég lassú volt, de legalább nem hibáztam itt még, és tartottam a helyem.Aztán az alkonyat egy rémálom volt. Vagy 3szor megforogtam, és egy kényszerkiállást is be kellet iktatnom.Éjszaka aztán elég jól mentem, a 14. helyig feljöttem.Itt jegyezném meg, hogy míg nappal a gumi kopik mint állat, éjjel nem lehet megmelegíteni, de ez kedvezett nekem, mert nem kopott annyira a gumi.Aztán a hajnal is olyan volt, mint az alkonyat. Egyszer a "fantasztikus" kavicságy miatt majdnem egy percet vesztettem.Majd az uccsó 20percben már beletörődtem a 15. helybe, mikor váratlan dolog ért.14. voltam (nem tom hogyan) de ott voltam, és az addig fél percre tőlem közlekedő emerico 10mp-re volt.Elkeztem nyomni, és végül a kicsuszása miatt 13. lettem, aminek naon örülök.

Ja, és ha vkinek gondot okoztam volna lekörözésnél, attól elnézést kérek.
Szicsó
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2010.01.09. 17:22
Név: Szigeti Csaba
Kormány: Logitech G25
Tartózkodási hely: Kecskemét
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Szicsó » 2010.05.16. 22:57

Csak Zero-t tudom ismételni...tényleg szörnyű,amikor el kell engedni a gyorsabb versenyzőket,és higgyétek el,mentálisan is káoszt okoz. :(
Főleg,amikor jönnek öten-hatan...nem tudod merre is menekülj,hogy ne rontsd el a versenyüket.
Szóval NE VILLOGJ!Látunk...tényleg... :D
Ezen a pályán meg egyszerűen katasztrofális a kavicságy...szinte magába szippant,mint egy mágnes! :D
A versenyt nagyon élveztem,amíg be nem sötétedett...na ott gúvadt a szemem rendesen! :shock: Már-már azt hittem sose lesz reggel... :(
Minden körömben kint voltam a sóderágyban...a gumik nem melegedtek,nem volt tapadás,jöttek a lekörözések...a hülye vírusírtót elfelejtettem kikapcsolni,és persze most frissítette magát...akadoztam szépen...szóval nem volt jó... :(
Ennek ellenére tényleg jó volt! :D
Igaz még mindig bill.-el tolom :oops: ,de elég "kezelhető" setup-ot sikerült faragnom most.
Grat mindenkinek! ;)
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3203
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2010.05.16. 22:58

Mugen írta: Bár semmi közöm hozzá, de Görömbei Lajos alkalmasságát lehet felül kéne vizsgálni.
Már remegett a kezem mikor megláttam 3 körönként a sóredágyból visszabóklászni. :?
csatlakozom mugenhez ez ügyben és mintha a bajnokság elején emerico említettél volna egy 110%os szabályt az hol van?

a lekörözésekről meg annyit hogy ha leköröznek lehetőleg nem az ideális íven kell satu féket nyomni nem egyszer volt ilyen, valakibe így bele is mentem, hanem lehet okosan is elengedni
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára freakyo 2010.05.16. 23:03-kor.
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
jegember95
2024 licenszes
Hozzászólások: 821
Csatlakozott: 2009.10.02. 15:55
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: jegember95 » 2010.05.16. 23:03

freakyo írta:
Mugen írta: Bár semmi közöm hozzá, de Görömbei Lajos alkalmasságát lehet felül kéne vizsgálni.
Már remegett a kezem mikor megláttam 3 körönként a sóredágyból visszabóklászni. :?
csatlakozom és mintha a bajnokság elején emerico említettél volna egy 110%os szabályt az hol van?
jaja, velem is eljátszotta a Liuzzi-effektust(Magyar GP 2006) vagy kétszer.
Demes
Hozzászólások: 75
Csatlakozott: 2009.06.03. 15:18
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Demes » 2010.05.16. 23:07

Szatocs: Semmi gond, ott igazából nem (csak) amiatt forogtam meg,épp össze voltam zavarodva egy lekörözendő miatt, én bocsi hogy azthiszem pont eléd fordultam vissza :oops:

De ez meg milyen már hogy 10 perccel vége előtt connection lost, 9-10. helyről :(

A lekörözötteknek annyi, hogy legtöbbjüknek köszönöm, nagyon jól elmentek, de volt pár kivétel, ami miatt pl roncsként nézett ki az autóm a végére :D

Egyébként az ok ha Egyet rátok villantok (még messzebbről) csak hogy előre tudjátok, hogy jövök - tényleg nem szoktam többet, egyetlenegyet, talán nekem is jól jött volna ha néha rámvillantanak.

Egyébként grat mindenkinek aki célba ért!

Ja és, Pethő Gábor - a második kanyarban az mi volt? egyszercsak megjelentél a cockpitomban, nemcsoda hogy kipörögtem :D
haflac
Hozzászólások: 25
Csatlakozott: 2010.04.14. 08:23
Tartózkodási hely: Nagykáta
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: haflac » 2010.05.16. 23:07

Gratulálok a győztesnek és természetesen mindenkinek!
Nagyon nagy verseny volt,futottam már vagy 600 versenyt,de erre biztos fogok emlékezni.Kb 3 tizeddel értem be a 10. mögött 2,4 óra után,és a versenyben futott leggyorsabb körömet a vége előtt 3 körrel hoztam össze,akkor amikor már semmi sem klappolt a kocsin.A fék nem fogott,a motor erőtlen volt,alig fordult.Legalább 3 pozícióba került a kavicságyas kalandom.Komolyan nevetséges ahogyan a kavicságyon viselkedett a kocsi,jobbra kormányozok ballra megy,de most már mindegy.Sajnos a taktikám nem volt tökéletes,ennek egy 11. hely lett az eredménye,egy 8. helyett.Emiatt kicsit szomorú vagyok,viszont én lettem a legjobb ferraris,ez talán vigasztal.Az is biztos,hogy az F430-al lehetetlen dobogót elérni,gondolkozok is autóváltáson.Picit olyan érzésem van,hogy többet mentünk éjszaka mint nappal,sokáig tartott a sötétség.
Kola19
Hozzászólások: 325
Csatlakozott: 2009.12.11. 16:35
Tartózkodási hely: Budapest, Magyarország
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Kola19 » 2010.05.16. 23:09

Nagyon szép verseny volt! Gratulálok mindenkinek!
Elég sokat bénáztam ma a versenyen, és okoztam pár embernek kellemetlen pillanatot! Ezekért, és a lekörözők előtti bénázásért mindenkitől elnézést! Sajnos a gépem, amint besötétedett, elkezdett képregényest játszani, és ez ki is tartott amíg ki nem világosodott. Emiatt volt a sok bénázás! :oops: Végül agyongyötört kocsimmal csak sikerült beérnem a 20-ik helyen. Görömbei Lajosnak üzenem: Kérlek gyakorolj sokat hogy szerezz némi tapasztalatot a vezetést illetően. Gyakorolj, és talán menni fog!
Nem a győzelem, nem a részvét, hanem a fontos!

Név: Kovács László
Kormány: Van!
Zero.
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009.08.23. 13:11
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Zero. » 2010.05.16. 23:12

freakyo írta:
Mugen írta: Bár semmi közöm hozzá, de Görömbei Lajos alkalmasságát lehet felül kéne vizsgálni.
Már remegett a kezem mikor megláttam 3 körönként a sóredágyból visszabóklászni. :?
csatlakozom mugenhez ez ügyben és mintha a bajnokság elején emerico említettél volna egy 110%os szabályt az hol van?

a lekörözésekről meg annyit hogy ha leköröznek lehetőleg nem az ideális íven kell satu féket nyomni nem egyszer volt ilyen, valakibe így bele is mentem, hanem lehet okosan is elengedni
Teljesen objektív szemmel mondom. Semmi bántó szándék nincs bennem. Véleményem szerint, ha valaki ideális íven nyom stuféket az valószínűleg leginkább az úttal kűzd és nem arra figyel, hogy elengedje a mögötte lévőt. Figyelmeztető jel, hogy a szokottnál bizonytalanabb versenyző van előttünk. :) Elismerem valóban kényelmetlen szituáció. Meg verseny és nem jótékonysági egylet. Gondolom azért többnyire elfértél. ;)
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Zero. 2010.05.16. 23:15-kor.
Lali
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:45
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg .-Paszab-
Kapcsolat:

Re: GT3 - Endurance Series - rFactor - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Lali » 2010.05.16. 23:13

jegember95 írta:
freakyo írta:
Mugen írta: Bár semmi közöm hozzá, de Görömbei Lajos alkalmasságát lehet felül kéne vizsgálni.
Már remegett a kezem mikor megláttam 3 körönként a sóredágyból visszabóklászni. :?
csatlakozom és mintha a bajnokság elején emerico említettél volna egy 110%os szabályt az hol van?
jaja, velem is eljátszotta a Liuzzi-effektust(Magyar GP 2006) vagy kétszer.

Köszönöm a Kritikát igen elismerem volt olyan hogy nem mindenkit tudtam úgy kiszolgálni ahogy neki tetszett volna! igen többet voltam a sóderágyban miont a pályán de az pont azért volt mert már nem tudtam hova menekülni a rajtnál nem kicsit lezúzott kocsival amit azok kollégák tettek tönkre akik az első körben nyerni szeretnének. Amennyiben gondotok van velem úgy ÓVJATOK! Ja és pont úgy remegett az én kezem is nehogy valakinek a vacsa versenyébe beletrafáljak. 32 ből nem mindenkit tudtam tökéletesen elengedni. Ja és ha tudnék annyit gyakorolni mint amennyit szeretnék nem biztos hogy belém tudnátok törölni a talpatokat! Köszönöm Tisztelettel Görömbei Lajos
-Traktort jobban vezetek mint versenyautót-
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 34 vendég