Supercars 2020 - Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2020.04.14. 12:44

Bocs írta: 2020.04.14. 11:53 Most így az első futam után, Jani streamjéből kell megtudnom hogy van supersoft gumi? és ez mégis hol mikor jön elő, mióta van benne? Offline futamon az eredeti modban is néztem, a simco2.0-ban, egyik kocsiban sincs supersoft, csak soft, és wet gumi. Jobbra-ballra pöckölöm a nyilat, nincs többféle. Most felmentem a "Gardner" simco szerverre. Elvileg csak az aktuális mod-al enged fel. A boxban, default settel, ott sincs szuperszoft. Hol van, mikor van szuperszoft? Nem kókányoltam semmin. FVR-re feliratkoztam, és a simco-s pakkokat szerverrre csatlakozással frissítettem.
amikor az autót választod, van alul egy tuning menüpont. Érdemes átnyálazni.
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2020.04.14. 13:12

Bocs írta: 2020.04.14. 11:53 Most így az első futam után, Jani streamjéből kell megtudnom hogy van supersoft gumi? és ez mégis hol mikor jön elő, mióta van benne? Offline futamon az eredeti modban is néztem, a simco2.0-ban, egyik kocsiban sincs supersoft, csak soft, és wet gumi. Jobbra-ballra pöckölöm a nyilat, nincs többféle. Most felmentem a "Gardner" simco szerverre. Elvileg csak az aktuális mod-al enged fel. A boxban, default settel, ott sincs szuperszoft. Hol van, mikor van szuperszoft? Nem kókányoltam semmin. FVR-re feliratkoztam, és a simco-s pakkokat szerverrre csatlakozással frissítettem.
Gumi kiválasztása Tuningban
http://kepkezelo.com/viewer.php?file=8n ... r6qq2p.jpg
http://kepkezelo.com/viewer.php?file=xp ... l7okyj.jpg

+
nem tudom hányadszor mondom el, hogy a Discord nem poénból van, ott szóban meg tudunk mindent beszélni. minden verseny előtt átbeszéljük a kérdéseket ha kell
viewtopic.php?f=75&t=1914
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Bocs
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2019.08.28. 17:11
Név: P. Kristóf
Kormány: G27
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bocs » 2020.04.14. 15:17

Köszik.

Értem hogy discord, ésott talán előjön, de szerintetek rendben van hogyha közvetlen a futam elött tudom meg hogy a fékhűtő a felirattal ellentétesen működik, vagymint most, hogy jaa, amúgy ha eztazt beállítod, akkor használhatsz kvalisgumit is. 15 perc alatt majd ismerjem ki a szupersoft-ot, az új féktávokat, és új stratégiát is dolgozzak ki?
rF2-be nincs ennyi rutinom. Nem felróvásként írom, most hogy megtudtam, inkább csak jelezném, hogy az újoncokat figyelembe véve a kommunikáción lehetne javítani. Pl az alapkiírásba kirakni a használható gumikat, abból legalább már feltünhet valakinek a hiány.

Amúgy nemis értem a koncepciót, hogy miért a játék külső menüjében kell nekem beállítani, hogy milyen gumikat használhassak. Ezt miért nem lehet szerveresen beállítani, vagy nekem simán a boxbeállításoknál :?:
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2020.04.14. 15:34

Utoljára ilyet a BTCC-s modban láttam, hogy a tuning alatt volt választható gumikeverékek (variációk). Ezt én is bullshitnek érzem, de ez a mod kreáló "kreativitását" mutatja.
A motor és a fékhűtő is úgy van ebben a modban, ahogy az oda van írva. :!: No blanking a legnagyobb hűtés. A plusz jellel pedig csökken a hűtés. A hűtő takarását növeled vele. :!:

Az F1-es modnál van fordítva, azaz ott closed-ot ír, az a legnagyobb hűtés. Na az a faszság.

Viszont itt ugyanazt tudom mondani, mint F1 Bahraini forduló után Gergőéknek. No offense. Legalább 100 kört aki belerak, nem hiszem el, hogy nem tudja letesztelni a hűtőket. Csak a két szélső értéket kell letesztelni, hogy melyiknél milyen a hőfok, aztán csak optimalizálni kell. Ezek nem szupertitkos infók, én szerintem.
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Bocs
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2019.08.28. 17:11
Név: P. Kristóf
Kormány: G27
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bocs » 2020.04.14. 16:33

F1-ben nem mentem, csak néztem/hallottam az elírásról. Egyelőre örülök hogyha rájövök melyik beállítás elvileg mit állít, milyen irányba. Nem fogom/szoktam minden tekerőt a min/max felé eltekerni, csak azért hogy megbizonyosodjak róla, hogy azt állítja-e, ami oda van írva. Remélem nem kell a szárnytól kezdve, a guminyomáson, dőlésekig mindent leellenőriznem hogy nincs-e benne húsvéti nyuszi.
Ha tudunk egy bug-ról, akkor az ne legyen úgymond "titok", plusz fegyver. Legyen közérdekű infó, ami mindenkihez juthasson el időben.
Ám lehet én vagyok figyelmetlen. A discord-ot nem, de a fórumot, és facebook-ot szoktam követni.
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2020.04.14. 17:56

Discordon kell lenni, ott élőben sok minden kiderül. Ez nem csak neked volt meglepetés Jerm is pl tegnap este jött rá erre, pedig ő már "régi motoros". Én amikor egy új moddal kezdünk el játszani mindig meg szoktam nézni egyszer, hogy milyen fejlesztési lehetőségek vannak az adott kocsihoz aztán le van tudva az egész szezonra.

A setben a többi érték megfelelően szokott működni, a hűtővel van néhány modnál probléma (pl F1). De kérlek azt is vedd figyelembe, hogy ezek általában külsős modok, tehát nem Emerico vagy valaki más a csapatból hegesztgeti össze őket, így ezt a mostani tuning beállítást se ő akarta, hogy így legyen és majd jól kicseszünk azokkal, akik nem tudják.
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2020.04.14. 18:04

A felfüggesztés értékek ha növeled, keményebbek stb..
A fékhűtő, motorhűtő nem bugos, se a többi.
Úgy működik ahogy oda van írva és ahogy előbb leírtam. Az, hogy HA valakitől hallottad a streamben, hogy a maximum (pluszos érték) a legnagyobb hűtés, az baromság és ő se tesztelte le a dolgokat.

:!: Ennél a modnál ami oda van írva, azt csinálja. Azaz no blanking a legnagyobb hűtés. :!:

Motorhűtőm 6% Tapen volt. a fékhűtő no blanking.
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Bocs
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2019.08.28. 17:11
Név: P. Kristóf
Kormány: G27
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Bocs » 2020.04.14. 18:16

Cselt írta: 2020.04.14. 17:56...
Jojo, nemgondoltam hogy direkt lett volna eldugva, de talán jobban is fellehetett volna hívni rá a figyelmet.

Fékhűtés, gumi keverék mostmár tuti, ezzekkel nemlesz gondom. Választ megkaptam. Köszönöm a felvilágosítást :)
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2020.04.14. 18:21

Bocs írta: 2020.04.14. 18:16
Cselt írta: 2020.04.14. 17:56...
Jojo, nemgondoltam hogy direkt lett volna eldugva, de talán jobban is fellehetett volna hívni rá a figyelmet.

Fékhűtés, gumi keverék mostmár tuti, ezzekkel nemlesz gondom. Választ megkaptam. Köszönöm a felvilágosítást :)
Semmi para, nyugodtan kérdezz, bármit. Erre van a fórum ;)
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: Supercars 2020 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2020.04.14. 18:29

Nem értem mi itt ez a nagy felháborodás. Mindenkinek ott volt a lehetősége, hogy átnézze a módot, tanulmányozza azt és teszteljen. Abban az esetben, ha valaki valamit nem nézett meg azért ne hogy már mást okoljon, hogy az miért nem szólt neki erről.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Semrush [Bot] valamint 28 vendég