Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2017.11.21. 09:13

Figyelem! A v1109-es Buildről visszalépünk a v1108-ra. Infók:
viewtopic.php?f=80&t=1737
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
Gabesz27
2024 licenszes
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.12.20. 21:30
Név: Fodor Gábor
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Gabesz27 » 2017.11.21. 23:18

Baki írta:Mivel az óvástopic le van zárva itt kérdezem meg:
"Óvás alapján:
250 Bachrati becsúszik Fodor Gábor elé aki elveszi a gázt, a kiforgatás nem a hibája"

Az nem számít hogy folyamatosan tartja az íven a kormányt az összeérés után sem tágít tartja a kormányszöget, így ki lehet forgatni szabályosan bárkit bármikor? Csak mondjátok akkor én is ezt fogom csinálni a következő futamtól kezdődően.
Nézd már meg rendesen mi történt, vagy rakjak be egy screenshot-ot ???
Hárman fordulunk egyszerre, Tim Gabi fordul a belső íven, én a külsőn, te meg középen sodródsz kifelé. Esetleg azt ként átgondolnod TE mit csináltál rosszul, nem másokra mutogatni folyton.

A másik dolog meg, hogy ha már "elbaszol 6-8 órát hetente", akkor legalább annyit tudhatnál, hogy hárman egyszerre szinte sosem lehet elfordulni kocc nélkül !
Ehhez nem kell nagy ész, egyszerűen nincs annyi hely egy kanyarban sem. Ha kicsit óvatosabb lettél volna, akkor visszaveszel és számítasz arra, hogy aki középen van az a legritkább esetben jár jól ilyenkor.
Ha korábban fékezel, lehet mindkettőnk alá tudtál volna vágni a kigyorsításon, de inkább minden mindegy alapon belementél a kanyarba.....grat. :|
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2017.11.22. 00:20

Gabesz27 írta:
Baki írta:Mivel az óvástopic le van zárva itt kérdezem meg:
"Óvás alapján:
250 Bachrati becsúszik Fodor Gábor elé aki elveszi a gázt, a kiforgatás nem a hibája"

Az nem számít hogy folyamatosan tartja az íven a kormányt az összeérés után sem tágít tartja a kormányszöget, így ki lehet forgatni szabályosan bárkit bármikor? Csak mondjátok akkor én is ezt fogom csinálni a következő futamtól kezdődően.
Nézd már meg rendesen mi történt, vagy rakjak be egy screenshot-ot ???
Hárman fordulunk egyszerre, Tim Gabi fordul a belső íven, én a külsőn, te meg középen sodródsz kifelé. Esetleg azt ként átgondolnod TE mit csináltál rosszul, nem másokra mutogatni folyton.

A másik dolog meg, hogy ha már "elbaszol 6-8 órát hetente", akkor legalább annyit tudhatnál, hogy hárman egyszerre szinte sosem lehet elfordulni kocc nélkül !
Ehhez nem kell nagy ész, egyszerűen nincs annyi hely egy kanyarban sem. Ha kicsit óvatosabb lettél volna, akkor visszaveszel és számítasz arra, hogy aki középen van az a legritkább esetben jár jól ilyenkor.
Ha korábban fékezel, lehet mindkettőnk alá tudtál volna vágni a kigyorsításon, de inkább minden mindegy alapon belementél a kanyarba.....grat. :|
Azt én értem és tudom, hogy nem lett teljesen jó a féktávom, de ez indokot ad arra, hogy megtámaszd az autó hátát és folyamatosan a kanyar felé fordulva kiforgass? Érdekes, hogy valós futamokon ilyen esetekben, mert ugye ott is hibáznak emberek, mert ott sem megy minden tökéletesen nem szoktak olyat csinálni, hogy rátámaszkodnak a másik autó hátára és folyamatosan a kanyarív felé fordulva kiforgatják azt. Amúgy meg igen jó a stílusod neked is(ha már korábban felróttad ezt nekem), flegmázni te is tudsz rendesen meg kioktatni, mert aztán te biztosan istencsászár vagy meg best of the best. Abban igazad van, hogy ott volt a Tim Gabi belül, de kb irreleváns a mi helyzetünkben, mert nem ő miatta jött össze a kontakt, de igen tudom, hogy ott volt. A másik meg milyen jó és általános következtetés az, hogy a középső szopja meg az ilyen esetekben a legtöbbször? Igen az szopja meg, ha mindenki megy a saját feje után és baszik minden másra ami a pályán a történik, csak tudod ahogy ezt szokták mondani, egy társas játék ez, mivel kibaszottul nem egyedül körözgetsz a pályán ezért néha figyelned kéne a körülötted lévőkre is és ha a szitu úgy van alkalmazkodnod is.
Illetve hozzá tenném még, ha minden mindegy alapon megyek be a szituba akkor nem én jártam volna rosszul, elhiheted, de mivel nekem nem az a stílusom, hogy kibasszam a másik, kiforgassam direktbe és az ilyen szitukban rátámasszak a kocsijára mert miért ne, mert én megtehetem alapon, ezért nem is így indultam neki az ottani manővernek. Most az, hogy egy félméterrel vagy eggyel elmértem a féktávot ez szerintem mindenkivel megesik, ettől még nem lesz ember potenciális terrorista meg semmi olyasmi, hogy baszik a körülötte lévőkre, szerintem. Azonban látom ez a te értékrendeddel nem egyezik meg, aki hibázik az már azonnal fasz, meg idióta és takarodjon az utadból mert mi a faszt keres ott az a noob és potenciális veszélyforrás meg hasonlók.
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2017.11.22. 16:34

Kezd elburjánzani srácok, meg lassan személyeskedésbe megy át. Az már szerintem nem fórum téma.

Láttam én is az esetet ( már a videó készítés alatt, meg előtte is ).
Én csak annyit fűznék hozzá, hogy 3-4 autó ha egyszerre akar elfordulni (de akár egyenesben is) nem mindig a középső szívja meg. Abban a visszafordítóban akár mind a hárman is össze tudtatok volna akadni, ha Bika méri el egy picit a féktávot. Illetve jó pár dolog történhetett volna kiterelések és abból adódó össze akadás. (Láttam már rá élő példát, amikor clioztunk ugyanitt, az 1-es kanyar után az enyhén kanyargós egyenesben akadt össze 3 autó, a középső autó előtt össze zártak, és mentek is a levesbe.)
Ilyen szitu mindig nehéz, és igaza van a Bakinak, hogy mérlegelni kell a szitukat. Van ember aki nem veszi el, és van aki nem. Jó pár ideje versenyzünk együtt, és szerintem mindenki tudja a másikról, ki hogy viselkedik egy szituban, ki veszi el, ki az aki agresszívabban berakja, ki az aki yolozik, ezeket érdemes bele kalkulálni.
Nyilván az ilyen szituhoz mind az akárhány ember kell aki egy ilyenben részt vesz, legyen az 2 vagy több, hogy biztonságosan megússza mindenki. Meg persze néha a hitbox se segít a dolgokon :D
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
Gabesz27
2024 licenszes
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.12.20. 21:30
Név: Fodor Gábor
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Gabesz27 » 2017.11.22. 18:24

Baki írta:
Amúgy meg igen jó a stílusod neked is(ha már korábban felróttad ezt nekem), flegmázni te is tudsz rendesen meg kioktatni, mert aztán te biztosan istencsászár vagy meg best of the best.
Nem hiszem, hogy bármi kifogás lehetne a stílusom ellen, amióta itt vagyok a Simco-ban szerintem kevesebb problémás esetem volt mint neked...
De ha ennyire el akarsz menni gyerekesbe, akkor megadok pár liganevet, és tagot az elmúlt 7-8 évemből, ők majd megerősítik ezt.
Baki írta: ...milyen jó és általános következtetés az, hogy a középső szopja meg az ilyen esetekben a legtöbbször? Igen az szopja meg, ha mindenki megy a saját feje után és baszik minden másra
ami a pályán a történik, csak tudod ahogy ezt szokták mondani, egy társas játék ez, mivel kibaszottul nem egyedül körözgetsz a pályán ezért néha figyelned kéne a körülötted lévőkre is és ha a szitu úgy van alkalmazkodnod is.
Ezzel arra akartam utalni, hogy a középsőnek van a legnehezebb dolga, illetve a legtöbb veszítenivalója, hiszen be van zárva, nincs mozgástere a másik kettőhöz képest.
Okos ember ilyenkor a szokásosnál is óvatosabb, de persze nem kell mindig okosnak lenni.....
Baki írta:látom ez a te értékrendeddel nem egyezik meg, aki hibázik az már azonnal fasz, meg idióta és takarodjon az utadból mert mi a faszt keres ott az a noob és potenciális veszélyforrás meg hasonlók.
Ha jól emlékszem nem én kezdtem el hisztizni TS-en, hogy ez meg az kilökött......és nem láttál vagy hallottál eddig semmi hasonlót sem tőlem, pedig mint tudjuk(?) ez túrtaautózás, előfordulnak koccok, WTCC szezonban
nekem is volt néhány festékcsere ami nem esett jól, de nem kezdtem el senkit oltogatni emiatt.

UFF
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2017.11.22. 23:10

Gabesz27 írta:
Baki írta:
Amúgy meg igen jó a stílusod neked is(ha már korábban felróttad ezt nekem), flegmázni te is tudsz rendesen meg kioktatni, mert aztán te biztosan istencsászár vagy meg best of the best.
Nem hiszem, hogy bármi kifogás lehetne a stílusom ellen, amióta itt vagyok a Simco-ban szerintem kevesebb problémás esetem volt mint neked...
De ha ennyire el akarsz menni gyerekesbe, akkor megadok pár liganevet, és tagot az elmúlt 7-8 évemből, ők majd megerősítik ezt.
Baki írta: ...milyen jó és általános következtetés az, hogy a középső szopja meg az ilyen esetekben a legtöbbször? Igen az szopja meg, ha mindenki megy a saját feje után és baszik minden másra
ami a pályán a történik, csak tudod ahogy ezt szokták mondani, egy társas játék ez, mivel kibaszottul nem egyedül körözgetsz a pályán ezért néha figyelned kéne a körülötted lévőkre is és ha a szitu úgy van alkalmazkodnod is.
Ezzel arra akartam utalni, hogy a középsőnek van a legnehezebb dolga, illetve a legtöbb veszítenivalója, hiszen be van zárva, nincs mozgástere a másik kettőhöz képest.
Okos ember ilyenkor a szokásosnál is óvatosabb, de persze nem kell mindig okosnak lenni.....
Baki írta:látom ez a te értékrendeddel nem egyezik meg, aki hibázik az már azonnal fasz, meg idióta és takarodjon az utadból mert mi a faszt keres ott az a noob és potenciális veszélyforrás meg hasonlók.
Ha jól emlékszem nem én kezdtem el hisztizni TS-en, hogy ez meg az kilökött......és nem láttál vagy hallottál eddig semmi hasonlót sem tőlem, pedig mint tudjuk(?) ez túrtaautózás, előfordulnak koccok, WTCC szezonban
nekem is volt néhány festékcsere ami nem esett jól, de nem kezdtem el senkit oltogatni emiatt.

UFF
Nagy az arc, kérlek folytasd még olyan jó olvasni. Amúgy ha ennyire jól tolod az ipart akkor meg is tudod válaszolni azt a kérdést, amit nem is neked címeztem, de sikerült beidézned korábban és amiből elindítottad a flegmázós, lenézős és egyéb kommentedet? Köszi!
Avatar
Gabesz27
2024 licenszes
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.12.20. 21:30
Név: Fodor Gábor
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Gabesz27 » 2017.11.22. 23:26

Nagy az arc ?
Hát nem én kúrtam el azt a kanyart és nem én csesztem rá.
Csak így tovább, mester ! :mrgreen:
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2017.11.23. 00:51

:lol: :lol:
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2017.12.03. 17:29

név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
Gabesz27
2024 licenszes
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.12.20. 21:30
Név: Fodor Gábor
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Suzuki Kupa 2017 - 2018 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Gabesz27 » 2017.12.04. 23:01

Tóth Gergő ennek mi értelme volt ???????????

A sikánba előtte úgy mentél bele, mintha ott sem lettem volna, aztán meg az egyenesben leszorítasz ?!?!?! :evil:
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 40 vendég