rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Nem megy valami. Nem érted? Bonyolult? Kérdezz és válaszolunk!
Asef
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018.10.18. 08:17
Név: Számvéber Tamás
Kormány: Thrustmaster T300 RS GT edition
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: Asef » 2019.10.18. 16:47

Illetve már elindul a szerver, de aztán kiírja, hogy nem tudja telepíteni. próbáljam meg manuálisan
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: emerico » 2019.10.18. 19:17

Asef írta: 2019.10.18. 16:47 Illetve már elindul a szerver, de aztán kiírja, hogy nem tudja telepíteni. próbáljam meg manuálisan
Nem tudom mi lehet a gondod. Simán fel kell iratkozni a két elemre, és max egy steam újraindítás kell előtte
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Asef
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2018.10.18. 08:17
Név: Számvéber Tamás
Kormány: Thrustmaster T300 RS GT edition
Tartózkodási hely: Tatabánya
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: Asef » 2019.10.19. 08:12

Közben sikerült megoldanom.
Töröltem, majd újratelepítettem az ezzel kapcsolatos modokat.
Bocs
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2019.08.28. 17:11
Név: P. Kristóf
Kormány: G27
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: Bocs » 2020.01.01. 19:30

SHQM_HUD-nak, a középső fokozat/sebesség részét lehet-e, hogyan-e lejjebb rakni a képernyőn (merre van az ini) ? Thx.
utah
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2009.04.01. 16:09
Név: 1989.06.15
Kormány: Logitech G29 + Simtech GT Porsche GT3 Wheel,Simxpro R80 cockpit,samsung led 40' TV
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: utah » 2020.04.10. 17:16

Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni tőletek abban hogy ti milyen kormányt használtok és mik vele a tapasztalaitok.
Logitech kormányom sok sok év után tönkrement és egy másikat tervezek helyette venni.Ti milyen más márkát használtok és egy két szóban ha tehetitek kérlek írjátok meg róla a véleményeteket?
Előre is köszönöm szépen megtiszteltek vele ha válaszoltok.

Kellemes Ünnepeket!

utah
"I was Happy to see him in my mirrow." Mika Häkkinen
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2020.04.10. 23:13

utah írta: 2020.04.10. 17:16 Sziasztok!

Segítségetek szeretném kérni tőletek abban hogy ti milyen kormányt használtok és mik vele a tapasztalaitok.
Logitech kormányom sok sok év után tönkrement és egy másikat tervezek helyette venni.Ti milyen más márkát használtok és egy két szóban ha tehetitek kérlek írjátok meg róla a véleményeteket?
Előre is köszönöm szépen megtiszteltek vele ha válaszoltok.

Kellemes Ünnepeket!

utah
Ez függ a büdzsétől is.

G29 van 80 fele, de lehet már olcsóbban is hozzá lehet jutni. Azzal talán nem lehet nagyon mellé nyúlni. Mondjuk a pedál sor évek óta nem változott (G25 óta). Arról Jani tudna többet mesélni.
Viszont talán ehhez van (ár szempontból) először normális pedálsor. Nem egy dfgt, ahol egy "papírlapot" nyomkod az ember a lábaival :D

Nekem Thrustmaster T300 Ferrari Alcantara van (ez 3 pedálos verzió, az alap T300 bőr/műbőr kormányos és csak 2 pedálos). A pedálsor hasonló mint a logi G sorozatnak. Picit más a keménysége egyes pedáloknak. Valamelyik keményebb, valamelyik puhább.
A kormány részét előre lépésnek érzem egy logihoz képest. Ez a teljesen szíjas megoldás, fasza. A kormányzás lágyabb egyébként, nincs ffb lyuk, halk.
Sokkal élvezetesebb vele vezetni. Főleg egy olyan modot, ahol az FFB-vel is foglalkoztak. Például rf2 gyári contentek, vagy akár egy automobilista mini cooper. (Halkan jegyzem meg, ha raceroom, F1 2019 is szóba jön, ott igazából mindegy milyen kormányod van ffb szempontjából. Ott a platform a ludas, hogy szar az ffb :D ).
A kormány ház nagyobb, illetve a rögzítését én macerásabbnak tartom, mint egy logitech kormányét. Szóval ha folyamatosan fel-le rakod az asztalra amikor versenyezni/gyakorolni akarsz, akkor nem biztos, hogy jó megoldás egy ilyen thrustmaster. Ha van egy bizonyos hely, akár cockpit ahova egyszer lerakod és "jóvan az ott", akkor jó megoldás lehet.

Régi G27 shifterhez rendeltem átalakító kábelt (7 ezer ft volt leo bodnar oldalról) és tudom azt a részét is használni.

Mondom ezeket úgy, hogy G27-ről váltottam T300-ra. A kis G27 megszolgálta az időt. Nem gondolom, hogy bármi ki fogja bírni azt a cirka 8 éves nyüstölést amit az kapott.

Bár árban simán lejjebb kellene vinniük egy logi szintjéhez közel.
A sima T300 90-110 fele mocorog. A Ferrari alcantara ára viszont feljebb szaladt. Én tavaly ilyen tájt vettem, és akkor a ferkás volt 105.
Talán a Thrustmaster mellett szól még az, hogy ha elborul az agy és nem utolsó szempontból a pénztárca, akkor különféle pedál, kormány, shifter szetteket tudsz hozzá venni.

____
Thrustmaster palettáján van a T300-nál olcsóbb kormányok is, T150 vagy ami a Veres Máténak van (fórum leírás alapján) TMX pro. Ezek olcsóbbak, és jó esetben 3 pedálosak is. Érdemes körbe nézni.

u.i. Bárcsak fizetnének a reklámért 8-) :roll: :D
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: emerico » 2020.04.11. 09:13

attól függ mi volt előtte. G27, G29 még minidig nagyon jó.
Most az mondanám, az alsó határ egy jó (használt) G25 vagy G27, ami 30.000 környékén van. Aztán G29, és utána felfelé a csillagos ég
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
peti0201
2024 licenszes
Hozzászólások: 221
Csatlakozott: 2011.03.07. 17:27
Kormány: Fanatec CSL DD - Mclaren GT3 V2
Tartózkodási hely: Debrecen
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: peti0201 » 2020.04.11. 12:22

Én Thrustmaster T150 pro-t használok, ezt újonnan 65-70 körül be lehet szerezni. Mivel vegyesen szíjas és fogaskerekes így ennél már nincs FFB lyuk, szóval ebből a szempontból jobb mint a G29, csak a gomb kevesebb rajta. A pro verzió miatt pedig 3 pedálos, bár a fék keménységébe azért bele tudnék kötni :D A sima 2 pedálosat pedig már 50 körül meg lehet venni újonnan.
Név: Szentpéteri Péter
email: szentpeti0201@gmail.com
utah
Hozzászólások: 170
Csatlakozott: 2009.04.01. 16:09
Név: 1989.06.15
Kormány: Logitech G29 + Simtech GT Porsche GT3 Wheel,Simxpro R80 cockpit,samsung led 40' TV
Tartózkodási hely: Vác
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: utah » 2020.04.11. 12:47

Köszönöm szépen!Na erre voltam kiváncsi mert nekem egy ősrégi Logitech DFGT-volt.
Csodálom hogy eddig bírta.Nagyon szemezgetek a T300-zal 3 pedálos kivitelben.Szerintem ez is lesz mert logitechel ellentétben más a kormány felépítése.
Sok tetsztet végig olvastam és megtetszett.
Késöbbiek során lehet kap majd egy másik csatlakoztatható kormányt.
Köszönöm szépen mégegyszer!
"I was Happy to see him in my mirrow." Mika Häkkinen
Avatar
finiser
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2016.11.07. 19:37
Név: Sipkai Béla
Kormány: Fanatec ClubSport wheel base V2.5, V3 pedal, McLaren GT3 kormány
Tartózkodási hely: Bali, Denpasar/Sanur
Kapcsolat:

Re: rFactor 2 - Kérdezz! Válaszolunk.

Hozzászólás Szerző: finiser » 2020.04.12. 11:41

Hali!

Nagy kérésem volna!

A szervereken át lehetne állítani, hogy lehessen autómata váltót használni ?
Sajnos elromlott a kormányomon a váltófül és próbáltam gombra tenni ,de az nem jó.
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 9 vendég