Endurance Series - társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai

Az utolsó 3 órás verseny

A szavazás 2013.04.13. 11:01-kor befejeződött.

Maradjon szombaton, nekem csak az a jó!
1
8%
Nekem nem jó a szombat, de vasárnap 100% jönnék
4
31%
Nekem mindkét nap tuti jó
8
62%
 
Szavazatok száma: 13
Bercisan
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2012.07.09. 19:15
Tartózkodási hely: Dabas
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: Bercisan » 2013.02.01. 17:36

jegember95 írta:
Bercisan írta:ez a pálya úgy akad nekem, hogy nagyon.
Így szerintem nagyon veszélyes lennék rátok futamon.
Szóval ezen a versenyen 0-ázok :?
a felbontáson próbáltál már állítani?
Nekem is vannak akadási gondjaim, és csak 800*600ban tudok versenyezni
Mindent levettem alacsonyra. + alapból 800*600 as felbontással játszok
+DX7
Név: Kovács István
Kormány: Logitech Momo
Matthew91
Hozzászólások: 413
Csatlakozott: 2010.11.15. 17:27
Kormány: Logitech Wingman Formula Force EX
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: Matthew91 » 2013.02.02. 22:08

Egy tragikomédia volt ez a verseny. Kezdődött azzal, hogy is megtörtem az elején, mert páran bedugaszolták az egyik sikánt. Ezt még mindig nem értem amúgy, hogy egy egyórás verseny miért nem lehet szépen egymás után átmenni az első pár körben a sikánokon, amíg kicsit szétszakad a mezőny, aztán utána felőlem lehet párosával belemenni, hátha sikerül túljutni rajt, vagy ha nem akkor bezúzzák mindkét kocsit, de legalább nem száll beléjük mindenki, nem törik össze magukat, és nem szórakoznak még fél percig a sikánban, mert mindenki egyszerre akar egy irányba kifordulni.

Mondom nem adom fel, mert úgyis 2-3 versenyen megyek 2 hetente, aztán végül nem is lett volna olyan rossz, mert gyorsabb lett a kocsim első lökhárító nélkül, meg a hűtés is megoldódott, mert eredetileg túl kicsire tettem a hűtőt és kigyulladt volna idővel a motor, illetve még így is a 10. helyen voltam. De aztán sikerült még párszor odabaszni a kocsit, míg végül kb. az 5.-nél defektes lett mindkét első kerék, ezért ki kellett állnom a boxba, de a baromarcú szerelőim nem voltak hajlandóak megmozdulni, hiába álltam be többször a helyemre meg kértem többször boxkiállást, nem csináltak semmit, így kiléptem.
Név: Csöndes Máté Dániel
"Have no fear, Matt is here!"
Kyip
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2010.09.18. 17:06
Tartózkodási hely: Miskolc
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: Kyip » 2013.02.02. 22:37

pff :? hát ez nagyon offos volt.. teljesen szét voltam csúszva.. :|
Bocsánat akit kinyírtam az első sikánnál, de valamiért nagyon mattak lettek a versenyre azok a táblák amikhez a fékpontot néztem, nem értem miért de nagyon benéztem emiatt.. :( :cry: Meg azt hiszem Emer jött belém mikor beleálltam előtte a gumiba, na az is bocs.
Három fajta ember létezik: aki tud számolni, és aki nem..
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10707
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2013.02.02. 22:41

na most felpofozom magam. 4 perccel a vége előtt baszom el :( Nyíri Roland-nak grat, jót mentünk végig.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Tequila
2024 licenszes
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2009.03.26. 14:44
Név: Bernhardt Gábor
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Paks
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: Tequila » 2013.02.02. 22:55

Hát nem volt vmi élvezetes futam, sajnos ahogy néztem nemcsak nekem nem ízlett a dolog, talán elöl Norbi hibázott legkevesebbszer, illetve ő volt a legbátrabb futamon :) Grat mindenkinek aki célbaért, kemény volt.
Gabor Bernhardt
jegember95
2024 licenszes
Hozzászólások: 821
Csatlakozott: 2009.10.02. 15:55
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: jegember95 » 2013.02.02. 23:18

újabb szerencsejáték pálya, de most se volt szerencsém...
most is az első körben Pali elmérte az egyik féktávot, ami miatt jelentős sebességet, és kormányközepet vesztettem, ami miatt kapkodósabb lettem, és hibák tömkelege jött :(
amúgy szinte hihetetlen, de MIND a 4 versenyen az első komolyabb töréssel járó balesetemet mindig mások balszerencsés megmozdulása miatt volt :(
SpiLneR
Hozzászólások: 2
Csatlakozott: 2013.01.23. 16:39
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: SpiLneR » 2013.02.02. 23:53

emerico írta:na most felpofozom magam. 4 perccel a vége előtt baszom el :( Nyíri Roland-nak grat, jót mentünk végig.
Köszi, Nagyon jól mentél pedig, nagyjából azonos tempónk volt csak azon múlt ki hibázott, szoros volt. a végén pedig annyira elment az egész tapadás, meg sérülésem is volt, vagy ekkor mindenkinek ennyire nehéz volt irányítani?
Grat, jó volt, izgalmas.
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10707
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2013.02.03. 15:33

A fő gond a pályával az volt, hogy nem voltak igazán konkrét féktávok. Szinte két egyforma fékpontom nem volt. Vagy túl késő, vagy nagyon elóvatoskodva. És ennek a pályának túró ritmusa sincs. Mindegy. A következő fasza pálya lesz.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
[HRC]Norbi
Hozzászólások: 193
Csatlakozott: 2009.03.25. 16:37
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: [HRC]Norbi » 2013.02.03. 16:44

emerico írta:A fő gond a pályával az volt, hogy nem voltak igazán konkrét féktávok. Szinte két egyforma fékpontom nem volt. Vagy túl késő, vagy nagyon elóvatoskodva. És ennek a pályának túró ritmusa sincs. Mindegy. A következő fasza pálya lesz.
Én megtaláltam a féktávokat.
Első féktáv a DHL reklámnál volt. Második a féknyom előtt egy 10 méterrel. Harmadik kis balos kanyarnál nem volt konkrét, ahogy éreztem. Elsp sikánnál a 2. és 3. méter jelző tábla között volt. A második sikánnál qualyn pl átküldtem padlón, versenyen egy picit fékeztem, hogy stabil legyen az autó, de ott se volt konkrét pont ahol elkezdtem volna fékezni. Utolsó kanyarnál a féknyom előtt 20-30 méterrel, attól függ mennyire adta ki az előző sikán.
Nem volt nehéz pálya. Porto sokkal nehezebb volt szerintem.
Leitner Norbert

SIMCO BMW 325i Challenge 2014 Bajnok
SIMCO DTM 2013/2014 Bajnok
SIMCO Endurance Series 2013 Bajnok
SIMCO Megane Trophy rF2 2012 Bajnok
SIMCO Suzuki Bio Kupa 2011 Bajnokság 3. helyezett
JeRm
Hozzászólások: 394
Csatlakozott: 2009.03.25. 23:33
Kapcsolat:

Re: Endurance Series - társalgó

Hozzászólás Szerző: JeRm » 2013.02.03. 21:02

Hát nekem nem indult túl jól a verseny, kezdődött azzal h qual előtt 1 órával végleg elment a fékem, 100% h kábel szakadt el így nem álltam neki szétszedni, ráraktam gombra a fékezést. Kicsit fura volt de megszoktam, bajok akkor kezdődtek mikor korrigálni kellett kicsit fékkel, reflexből lábbal akartam ráfékezni és mindig forgás lett a vége, arról nem is beszélve h körönként vesztettem 1 secet de a biztonság fontosabb volt most és ennek ellenére, igaz jókora hátránnyal de meglett a 3. hely így sok pontot mentettem bajnokság szempontjából. Az h mikor lesz új pedál, fingom sincs, addig marad a gombfék :lol: Holnapi sgt viszont nehezebb lesz így egy kicsit de majd lesz vhogy :D
Név: Pintér Roland
Lezárt

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Semrush [Bot] valamint 25 vendég