Általános Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Ulvar
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009.03.25. 13:41
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Ulvar » 2011.06.14. 14:58

Emerico, akár az egész brigád jöhet a 120-130 Főhöz. A létszám sokat számít, így nem kell korlát az emberekből / liga. Ez nem arra megy. Ez nem ilyen ligák közti verseny, ez egy tök jó csak saját 1 csapaton belüli érdek harcnak kéne lennie. Ha valaki vállalja a szervert meg a TSt (egy liga, mondjuk a Simco) kirakják a legmegfelelőbb modot fizikában, azt hogy mi szükséges a minimum feltételeknek internet illetve gépigény (éjszakai verseny 30-40 autóval neten az kemény). És kész kiírni a 4 kategóriát P1 P2 GT 1 GT2 és akkor tessék lehet 2 vagy 3 fős csapat, ki mennyit tud vagy akar vállalni. 12 óra szerintem jó lenne egy 2x-es idő gyorsítással. Vagy 6 4x-es időgyorsítással. Ezek megvannak kirakjuk sok helyre és akkor jönnek sokan (remélhetőleg).

Szerintem ez egy jó kezdeményezés, pláne úgy hogy lassan lejár az rF ideje, és még sokan nem mentek szerveren éjszakai versenyt. ( Sőt megmerem kockáztatni, hogy évenkénti megrendezése nagy hagyományt teremtene az rF (rF2) szimulátorosainak, sőt azoknak is akik csak most kóstolnának bele).

Szerintem megoldható feladat.

Vélemény?
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2011.06.14. 15:40

még nem csináltam pilóta cserés futamot. ez hogy működik?
a többi része megoldható.

egy dolog, amit másként látok, hogy nem kéne sok kategória, hanem pl csak LMP1
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2011.06.14. 15:42

Csak támogatni tudom a kezdeményezést, de szerintem először inkább egy 6 óra körüli versennyel kéne kezdeni, hogy felmérjük az érdeklődést, illetve valahogy szűrni kéne "az első kanyarban akarom megnyerni a versenyt" típusú embereket.
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
kaszasi
Hozzászólások: 1152
Csatlakozott: 2010.04.11. 00:24
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: kaszasi » 2011.06.14. 15:56

emerico írta:Megjelent a GP2 2011
ez a GP2 2008-2010-es modunk továbbfejlesztett verziója, természetesen minden új benne, hisz új a kocsi is.
még nem próbáltam, remélem szép munka lett.

http://f1-sim-racer.co.uk/showthread.ph ... 11-release
Lesz vele 1 Fun :?: Le Mans-ban :)
Név :Zoltan Nagy
Kormány:Logitech DFGT
A PROGRAM az, ami az adatokat hibaüzenetekké konvertálja.
Ulvar
Hozzászólások: 23
Csatlakozott: 2009.03.25. 13:41
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Ulvar » 2011.06.14. 16:17

Egyetértek Cselt. Ez kezdésnek nem is rossz persze előtte sok teszttel.

Pilóta csere: (ezt gondolom könnyen lefordítva érthető az egész).

http://www.thepits.us/files/tutorials/r ... erSwap.pdf

A több kategóriát azért mondtam, mert az igaz hogy jobban széthúzódik a mezőny, viszont akinek annyira nem jön be az P1 és mással szeretne menni, mert az jobban érdekli, azoknak se menjen el a kedve az egésztől. Esetleg 2 kategória 1 P1 meg egy GT1, fix autószámmal. És akkor 2 kategóriában lehetne esetlegesen díjazni valamivel a győzteseket esetleg dobogósokat, ez részlet kérdés, hogy a társaság mit szeretne.
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2011.06.14. 16:26

emerico írta:még nem csináltam pilóta cserés futamot. ez hogy működik?
a többi része megoldható.

egy dolog, amit másként látok, hogy nem kéne sok kategória, hanem pl csak LMP1
úgy h Józsi felmegy autóval a szerverre körözget amikor jön ki a boxba, a box kijelzőn áttolja a vezetőt Pistára
DE Pistának nézőként kell feljönnie a szerverre ugyan azzal az autóval és egy szép "P" betűt meg kell nyomni (ilyenkor angolul [ha angol] ír egy olyat, hogy "you are riding with Józsi", azaz amire a passenger select van rakva (teszteltük, megy)
setup öröklés van, csak azt tudod állítani amit a "box kijelzőn"
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
Mugen
2024 licenszes
Hozzászólások: 2072
Csatlakozott: 2009.10.30. 21:18
Név: Mikle István
Kormány: DFGT
Tartózkodási hely: Budaörs
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Mugen » 2011.06.14. 16:56

Setup öröklésnél bajos lehet a fix steering lock, de lehet azért igazodni egymáshoz valamelyest.
The Power of Dreams
Lali
Hozzászólások: 418
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:45
Tartózkodási hely: Szabolcs Szatmár Bereg .-Paszab-
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Lali » 2011.06.14. 17:34

Aszem be lehet állítani hogy a kormányszöget meg a féknyomát egyénre meg lehessen adni. Amit Ulvar linkelt abban van róla szó csak le kéne fordítani angílusró.
-Traktort jobban vezetek mint versenyautót-
Paffy
Hozzászólások: 1272
Csatlakozott: 2010.05.19. 14:24
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: Paffy » 2011.06.14. 19:39

Khhhm kkhhhm.Nem akarok segg lenni, de egy másik liga éppen most akar majd egy ilyesmit összehozni.P1,P2,GT1,GT2 kocsikkal, 3,4,6 órás és 1000km-es távval.Havonta egy verseny, Szombaton,14:00tól startol a Quali.Minimum 2fő\csapat Max 3fő\csapat.Az egészben ott a pici hiba, hogy vannak minimális segítségek, illetve jelenleg nincsenek sokan.A hab a tortán, hogy sokan mennek P-s autókkal.


Támogatom a dolgot, mert a Simco szerintem jobban le tudná szervezni, illetve sokkal nagyobb liga.A tényleges 12h-s futam lehet, hogy tényleg gázos egyeseknél mert a gép olyan helyen van, hogy másokat zavar.
Mindegyik kategória kellene!!!Az a lényeg az egészben.Meg lehetne határozni, hogy pl 10 p1, 10 p2, 15 Gt1 15 Gt2 csapat indulhat.Ez csak egy példa.
De mint minden bajnokságban itt is csak az első egy pár futam lenne fullon.(pesszimista vagyok picit)
A kamikaze pilotáknak meg bele kell verni a fejükbe, hogy ez HOSSZÚ távú futam.:D
“Mindig alulról keresd meg a korlátaid, mert ha felülről teszed, az drága és még fájni is fog”(Burkus Egon)
Név:Kiss Attila
Kormány:G27
bardocz
Hozzászólások: 1260
Csatlakozott: 2009.03.25. 22:08
Kapcsolat:

Re: Általános Társalgó

Hozzászólás Szerző: bardocz » 2011.06.14. 20:05

Ez azért kétélű dolog, mert a lassabb pilótának meg fel kell fognia, hogy a saját érdekében jobb, ha elengedi a gyorsabbat.
  ▲
▲ ▲ Newfags can't triforce!
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 26 vendég