Formula 1 2017 - Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
Night
Hozzászólások: 1085
Csatlakozott: 2009.11.02. 12:35
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Night » 2017.10.31. 09:59

leomitsu írta:Köszönöm szépen Szilárd. Megint nagyot alkottál... :twisted: :twisted:
Köszönjük Emese... ;)
"A túlkormányzottság az, amikor az utasok félnek, az alulkormányozottság az, amikor a sofőr fél..."
Night
Hozzászólások: 1085
Csatlakozott: 2009.11.02. 12:35
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Night » 2017.10.31. 10:01

Bocs, aki elé beforogtam... A plugin nem jelezte, hogy letört a hátsó szárnyam, emiatt enyhén szólva váratlanul ért, hogy gázadásra azonnal keresztbe állt az autó. :(
"A túlkormányzottság az, amikor az utasok félnek, az alulkormányozottság az, amikor a sofőr fél..."
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2017.10.31. 10:21

Night írta:Bocs, aki elé beforogtam... A plugin nem jelezte, hogy letört a hátsó szárnyam, emiatt enyhén szólva váratlanul ért, hogy gázadásra azonnal keresztbe állt az autó. :(
a trackmap plugint használod?
Ott az autó sérüléseit tudja mutatni, egy csíkkal (asssszem). Csak ebből a sziluettből több verzió van, különféle információkkal kibővítve és a default az a sérülést nem mutatja. Ahogy az LCD kijelző is variálható. ALT Spacel elő hívod és talán a jobbra balra nyíllal tudsz varriálni. Egy szám jelzi is, hogy melyiket lehet variálni melyiket nem
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2017.10.31. 11:05

Úgy érzem a nagyobb formula autóknál ez nálam bevett szokás, hogy saját magamat szívatom le az első versenyeken.
Viszonylag jó rajt, erre a műfüvön elcsúsztam. Még szerencse, hogy nem taroltam senkit. Így mindegy minden alapon, igazából megerőltetés nélkül, előzgettem az embereket, DRSnek hála.
Sikerült fel keveredjek a 7-9 hely környékére és egy hihetetlen álló háború volt, és kb a futam felénél jártunk, talán. Ilyenkor mondtam Atinak (tesómnak), hogy ez így kezd uncsi lenni
(következő párbeszéd zajlott le:
Én:- Kezd uncsi lenni a futam
Ati:- Hát mint a valóságban szokott
Én: - Jah akkor nincs is miről beszélni, elvégre szimulátorozunk.
Ati: - .... :) Igen )
...
és még a futam fele hátra volt, még a taktikában bízhattam, de az is kb lófaszt se ért. Ahogy észre vettem a keverékek között tempóbeli különbség semmi, többet jelent az, hogy mennyi üzemanyag van a kocsiban. Pl egy mediummal nagyjából azt az időt futották mint más softon, vagy super softon, és itt nem is azért, mert esetleg annyival gyorsabb lenne...

Viszont a gumikopás, és fogyás mértéke szerintem jó, egyedül az időbeli különbség kicsi, talán.
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2017.10.31. 11:08

Tökéletesen, nagyobb hiba nélkül végigmentem. Ami ritka. Viszont a köridőm piszok lassú volt (36-ok) amivel semmire nem voltam jó. Legközelebb a versenytempóra gyúrok.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2017.10.31. 11:32

emerico írta:Tökéletesen, nagyobb hiba nélkül végigmentem. Ami ritka. Viszont a köridőm piszok lassú volt (36-ok) amivel semmire nem voltam jó. Legközelebb a versenytempóra gyúrok.
Gabiból kiindulva, lehet a Honda motor :lol: :oops:
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
Gabesz27
2024 licenszes
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.12.20. 21:30
Név: Fodor Gábor
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Gabesz27 » 2017.10.31. 13:05



A rajtom egész jól sikerült (9 :arrow: 6), de lényegesebb volt, hogy gond nélkül megúsztuk, ahhoz képest, hogy hárman mentünk be egymás mellé a hajtűbe 8-)
Utána próbáltam tapadni amíg lesz DRS, de sajna Cselt megpöckölt hátulról, így előre már nem kellett nézegetnem :mrgreen: Innentől próbáltam inkább óvatosan menni,
vigyázni a gumikra, nem tudtam pontosan mennyit bírnak és nem akartam kiállni kétszer, a taktika (szuper+lágy) végeredményben nem volt rossz, bár a futam egészét nézve
elég konzervatív tempóban közlekedtem, így végül 8.hely lett belőle.
Azért szerencsére voltak jó pillanatok:

Avatar
Gabesz27
2024 licenszes
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2014.12.20. 21:30
Név: Fodor Gábor
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Gabesz27 » 2017.10.31. 13:07

emerico írta:
Nod33 írta:Sajnos este nem tudok jönni az első versenyre,mert betegség miatt 17:15-re berendeltek dolgozni.A következő versenyen leszek! Mindenkinek jó versenyzést!
Ez esetben kérem, hogy Fodor Gábor - Gabesz27 ezzel az autóval induljon, ne tesztpilóta autóval.
Bocs, ezt tegnap nem láttam...
leomitsu
Hozzászólások: 121
Csatlakozott: 2015.07.27. 21:19
Név: Fülöp Róbert
Kormány: T300 Alcantara + T3PA + TH8A
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: leomitsu » 2017.10.31. 14:44

Az óvásomat szeretném kiegészíteni itt, mivel ott nem lehet. Az eset miatt természetesen box, javítás, stb történt, ami után 55 mp hátrányban voltam az utolsóhoz képest, tehát gyakorlatilag a mezőny elé jöttem vissza, így kb minden második körben el kellett engednem valaki(ke)t. Ezek további 1-2 másodperceket vettek el körönként, így gyakorlatilag esélyem nem volt, 32 körön keresztül kergethettem a mezőnyt, a végére értem utol a végét, csak azért nem lettem utolsó, mert Maros Gergely hibázott és elé kerültem. Azért a supersoft-ultrasoft jó lett volna, ha kint tudok maradni 20 kört, de ez ugye gyorsan elúszott.
Nem tudom eléggé kihangsúlyozni, hogy mennyire kurvára bosszantó, amikor az ember rendesen felkészül, napokig nyomja, időt, energiát nem spórolva, és akkor jön valaki, aki azt se tudja, hogy összetört az autója, és telibeveri miközben botorkál vissza a pályára. A szabályok nem tudása sehol sem mentesít alóla, engem lecsuknak bankrablásért akkor is ha nem tudom, hogy azt nem szabad. Arra szeretnék csak utalni, hogy a szankcionálás során legyen egyensúlyban az okozott tett mértéke a büntetéssel. Nem gondolom, hogy fair lenne mondjuk 30-40 kg büntetés, amivel ő kb bukna körönként 5 tizedet, az versenytávra vetítve is csak mondjuk nagyjából 15 mp. Amivel lehet bukna 2-3 helyet, de én 60+mp-t buktam a lekörözésekkel együtt, amire nyilván nem lett volna szükség a 35-36os átlag versenytempómmal. Tudom, hogy a szankciónak nem az a lényege, hogy a sértettet "kártalanítsa", de ha túlságosan egyik oldalra billen a mérleg nyelve, akkor sok értelme nincs az óvásoknak.
Capeta
2024 licenszes
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2010.11.08. 19:06
Tartózkodási hely: Cegléd
Kapcsolat:

Re: Formula 1 2017 - Társalgó

Hozzászólás Szerző: Capeta » 2017.10.31. 14:56

leomitsu írta:Az óvásomat szeretném kiegészíteni itt, mivel ott nem lehet. Az eset miatt természetesen box, javítás, stb történt, ami után 55 mp hátrányban voltam az utolsóhoz képest, tehát gyakorlatilag a mezőny elé jöttem vissza, így kb minden második körben el kellett engednem valaki(ke)t. Ezek további 1-2 másodperceket vettek el körönként, így gyakorlatilag esélyem nem volt, 32 körön keresztül kergethettem a mezőnyt, a végére értem utol a végét, csak azért nem lettem utolsó, mert Maros Gergely hibázott és elé kerültem. Azért a supersoft-ultrasoft jó lett volna, ha kint tudok maradni 20 kört, de ez ugye gyorsan elúszott.
Nem tudom eléggé kihangsúlyozni, hogy mennyire kurvára bosszantó, amikor az ember rendesen felkészül, napokig nyomja, időt, energiát nem spórolva, és akkor jön valaki, aki azt se tudja, hogy összetört az autója, és telibeveri miközben botorkál vissza a pályára. A szabályok nem tudása sehol sem mentesít alóla, engem lecsuknak bankrablásért akkor is ha nem tudom, hogy azt nem szabad. Arra szeretnék csak utalni, hogy a szankcionálás során legyen egyensúlyban az okozott tett mértéke a büntetéssel. Nem gondolom, hogy fair lenne mondjuk 30-40 kg büntetés, amivel ő kb bukna körönként 5 tizedet, az versenytávra vetítve is csak mondjuk nagyjából 15 mp. Amivel lehet bukna 2-3 helyet, de én 60+mp-t buktam a lekörözésekkel együtt, amire nyilván nem lett volna szükség a 35-36os átlag versenytempómmal. Tudom, hogy a szankciónak nem az a lényege, hogy a sértettet "kártalanítsa", de ha túlságosan egyik oldalra billen a mérleg nyelve, akkor sok értelme nincs az óvásoknak.
Ha megnézed a kiírást, sanszos hogy az ilyenért büntető pont jár. 3 büntetőpont 1 futameltiltás.
Név: Hegyvári János
Kormány: Logitech G29
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: Semrush [Bot] valamint 40 vendég