Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Már véget ért bajnokságot topicjai
JeRm
Hozzászólások: 394
Csatlakozott: 2009.03.25. 23:33
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: JeRm » 2017.01.02. 13:25

Hogy a faszba van ennyi időtök visszanézni, kiírkálni, leírni a pályaelhagyásokat meg minden szarságot ami a futamon történik? :lol: Ezekben a kanyarokban amúgy MINDENKI szélesít a való életben is, nemhiszem hogy 30centin múlna fél vagy 1 másodperc hátrány. Még ha lenne bármi tétje is a bajnokságnak akkor megérteném, de mivel az ég világon semmi jutalmazás nincs teljesen fölöslegesnek tartom ezeket. Ezt az egészet szerencsétlen admin szívja be a legjobban mert az összes ilyen hülyeséget egyenként végig kell nézni és ha tippelhetek van jobb dolga is ennél. A jövőben jobb lesz akkor ha átnézitek az összes köröm mert biztos nem fogok máshogy menni se időmérőn se vesrenyen mint ahogy a való életben is mennének az adott pályán. Nem fogok azon feszengeni a versenyek alatt h bent legyen miliméterre 2 kerék a vonalon belül mert szerintem nem erről szól ez az egész. Most jönni fog, hogy ez a szabály és be kell tartani, nincs is ezzel baj, inkább csak az h az adott szélesítéssel szinte semmit nem nyerek, sőt. De ahogy érzitek, kellemes időtöltést ehhez a jövőben is :D
Név: Pintér Roland
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2017.01.02. 15:26

JeRm írta:Hogy a faszba van ennyi időtök visszanézni, kiírkálni, leírni a pályaelhagyásokat meg minden szarságot ami a futamon történik? :lol: Ezekben a kanyarokban amúgy MINDENKI szélesít a való életben is, nemhiszem hogy 30centin múlna fél vagy 1 másodperc hátrány. Még ha lenne bármi tétje is a bajnokságnak akkor megérteném, de mivel az ég világon semmi jutalmazás nincs teljesen fölöslegesnek tartom ezeket. Ezt az egészet szerencsétlen admin szívja be a legjobban mert az összes ilyen hülyeséget egyenként végig kell nézni és ha tippelhetek van jobb dolga is ennél. A jövőben jobb lesz akkor ha átnézitek az összes köröm mert biztos nem fogok máshogy menni se időmérőn se vesrenyen mint ahogy a való életben is mennének az adott pályán. Nem fogok azon feszengeni a versenyek alatt h bent legyen miliméterre 2 kerék a vonalon belül mert szerintem nem erről szól ez az egész. Most jönni fog, hogy ez a szabály és be kell tartani, nincs is ezzel baj, inkább csak az h az adott szélesítéssel szinte semmit nem nyerek, sőt. De ahogy érzitek, kellemes időtöltést ehhez a jövőben is :D
Egyrészt egyetértek, ez már (nagyon) túlzás volt. Másrészt van hogy a Hungaroring-en is elgurul a gyógyszer és mindent néznek. Így volt ha jól emlékszem Tim Gabinak rekord 52 sec büntetése. Van, hogy kipécéznek valakit, és rommá büntetik. SŐT! Van olyan pálya, pl. Pannoniaring, ahol a ténybíró kb pont lófaszt sem lát a vonalból, mégis bemond pályaelhagyásokat. Volt, hogy ott álltam fotózni, és jól hallottam, hogy bemondanak pályaelhagyást, közben szabad szemre az nagyon véleményes volt. Ment is a büntetés. Tehát, a való életben, pontosan ugyanígy van.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Twister
2024 licenszes
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2012.11.26. 20:17
Név: Twist
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: Twister » 2017.01.02. 16:20

Nem leszek ma..
Czimer Gábor
Avatar
freakyo
2024 licenszes
Hozzászólások: 3200
Csatlakozott: 2009.11.06. 22:28
Név: Kiss Balázs
Kormány: Thrustmaster T300
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: freakyo » 2017.01.02. 16:40

Jerm, most kicsit tegyük félre a kicsi szélesítést. A 4-es kanyarból kijövet rendre másfél kocsival kijjebb fordultál mint kellett volna, erre ne mondjad már, hogy nem előny szerzés illetve, hogy a valóságban is ott fordul az összes túra autós.
https://youtu.be/OwDXaq2LplA?t=1m1s és 1.44nél se mennek ki.

57 illetve 52 másodperces büntit kaptál versenyenként. LaciGabi 57 és 82. A többiek átlagban 7 és 17 sec között kaptak büntit. Biztos a többiekkel lesz a gond. Félre tehetnéd a "versenyben nem számít" dolgot...
Azt se mondhatod, hogy ki lettél pécizve. Lehet, hogy nincs semmilyen díj, de azért kicsit túlzás, hogy halál laza figurára kell akkor venni a dolgot és szét vágni szélesíteni a pályát. Lehetne ezt normálisan is kezelni.
név: Kiss Balázs
Jobb (kört) adni, mint kapni
__
vidik :) -> http://vimeo.com/user6076917/videos
http://www.youtube.com/user/freakyo91?feature=mhee
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10676
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: emerico » 2017.01.02. 22:53

Sajnos még mindig, sőt most talán erősebb a kocsi pattogása, és hogy elkönnyül a kormány a kanyar közepén.
Ezt most addig csináljuk, amíg meg nem oldjuk. Utána lesz a következő pályával a szerver.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
Cselt
2024 licenszes
Hozzászólások: 1398
Csatlakozott: 2009.03.25. 07:48
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + BMW, Formula rim
Tartózkodási hely: Veszprém
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: Cselt » 2017.01.02. 22:58

Bocs Night a második futam rajtjáért. Nem akartam belső ívre menni, mert első futamon is sokat buktam azzal, ezért mentem jobbra és azt hittem, hogy Jani simán mögöttem van, de nem, kicsit meglepődtem ezért kezdtem el befelé menni, hogy neki hagyjak helyet. Sajna pont megütöttem ezzel a kocsid hátulját. Bocs. :cry:
Név: Cseh Tamás
Kormány: CSW Base + Formula rim / BMW rim
Pedál: Clubsport V3
mateman
Hozzászólások: 162
Csatlakozott: 2015.10.02. 16:17
Név: Veres Máté
Kormány: Thrustmaster T300 RS
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: mateman » 2017.01.02. 22:58

Bocsánat még futam után vagyok nemtudom ki volt az de a második futamon szemben volt a mezőnnyel, légyszi.... ne akkor fordulj már meg amikor jön mindenki. Elhiszem hogy szar pozíciót veszteni de pls.. elrontottad mind a saját mind a én futamom. Máskor figyelj már rá :(
Veres Máté
Baki
2024 licenszes
Hozzászólások: 752
Csatlakozott: 2010.12.28. 13:53
Kormány: Hát... nekem ilyenem nincs
Tartózkodási hely: elfogyott
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: Baki » 2017.01.02. 23:59

emerico írta:
JeRm írta:Hogy a faszba van ennyi időtök visszanézni, kiírkálni, leírni a pályaelhagyásokat meg minden szarságot ami a futamon történik? :lol: Ezekben a kanyarokban amúgy MINDENKI szélesít a való életben is, nemhiszem hogy 30centin múlna fél vagy 1 másodperc hátrány. Még ha lenne bármi tétje is a bajnokságnak akkor megérteném, de mivel az ég világon semmi jutalmazás nincs teljesen fölöslegesnek tartom ezeket. Ezt az egészet szerencsétlen admin szívja be a legjobban mert az összes ilyen hülyeséget egyenként végig kell nézni és ha tippelhetek van jobb dolga is ennél. A jövőben jobb lesz akkor ha átnézitek az összes köröm mert biztos nem fogok máshogy menni se időmérőn se vesrenyen mint ahogy a való életben is mennének az adott pályán. Nem fogok azon feszengeni a versenyek alatt h bent legyen miliméterre 2 kerék a vonalon belül mert szerintem nem erről szól ez az egész. Most jönni fog, hogy ez a szabály és be kell tartani, nincs is ezzel baj, inkább csak az h az adott szélesítéssel szinte semmit nem nyerek, sőt. De ahogy érzitek, kellemes időtöltést ehhez a jövőben is :D
Egyrészt egyetértek, ez már (nagyon) túlzás volt. Másrészt van hogy a Hungaroring-en is elgurul a gyógyszer és mindent néznek. Így volt ha jól emlékszem Tim Gabinak rekord 52 sec büntetése. Van, hogy kipécéznek valakit, és rommá büntetik. SŐT! Van olyan pálya, pl. Pannoniaring, ahol a ténybíró kb pont lófaszt sem lát a vonalból, mégis bemond pályaelhagyásokat. Volt, hogy ott álltam fotózni, és jól hallottam, hogy bemondanak pályaelhagyást, közben szabad szemre az nagyon véleményes volt. Ment is a büntetés. Tehát, a való életben, pontosan ugyanígy van.
Lehet túlzás volt, de itt nem beszélhetünk kipézésről és direkt így szoktam óvni a vágásokat/szélesítéseket és ezután is így fogom.
Jerm, pontosan nem tudni, hogy mennyivel vagy gyorsabb azzal hogy abban a bizonyos pár kanyarban kicsit vagy nagyon szabálytalanul fordultál. Ha visszanéznéd, akkor viszont rájönnél, hogy pont nálad volt a szélesítések nagyon nagy százaléka 1-1.5-2 autóval a bukótérben pl a 4-es kanyarban és elhiheted hogy nem foglalkoznánk ezzel, ha nem láttuk volna, hogy egy-két ember rendszeresen nem képes a pályán fordulni, hiába nem szerez akár vele előnyt, de ahogy néztem vissza több baleset is kialakult, így mert szélese fordulva a bukótérben került már az ember mellé szabálytalanul és visszajövetelkor kiforgatta a szabályosan közlekedő embert. Ez utóbbi nem rád vonatkozik, nem nálad volt ez, de szerintem mindenkinek észben kéne tartani a szabályokat és nem szarunk bele módon versenyezni, mer akkor miért vannak szabályok. Ha nem lett volna vészesen nagy szélesítése senkinek vagy ez a 3-4 darab ami átlagos volt akkor mindenki leszarná, ezt elhiheted. Annyi biztos, hogy az olyan pályákon, ahol nagyon könnyű szélesíteni és esetleg ezzel szép előnyt is szerezni azt nézni fogom, ha a játék nem bünteti futam alatt úgy mint most Oscherslebenben.
JeRm
Hozzászólások: 394
Csatlakozott: 2009.03.25. 23:33
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: JeRm » 2017.01.03. 01:02

Nincs ezzel baj Baki! Am abszolút nincs harag senki felé, csak ez hirtelen kijött belőlem a porsce supercupos monzai történet után. Az jobban felkúrt, mert ott tényleg semmi előnyöm nem volt egyetlen apró szélesítésből sem.(am szerintem itt sem) Én máshogy állok hozzá ehhez a dologhoz, szerintem életemben 1 vagy max 2 óvást adtam be. Ez az elkövetkezendő években sem fog változni. Lényeg a lényeg, próbálok majd a jövőben erre figyelni és így nem adok támadási felületet senkinek.
Név: Pintér Roland
Avatar
szaboz
Hozzászólások: 467
Csatlakozott: 2012.08.02. 11:31
Tartózkodási hely: Kozármisleny
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2016-2017 Társalgó

Hozzászólás Szerző: szaboz » 2017.01.03. 12:40

Ezúton is köszönöm Emericonak és Egervári Gergelynek a tegnapi futamot. Életem egyik legélvezetesebb (és legizzasztóbb) csatáit éltem át. Ha már gyors nem voltam, legalább feltartással próbálkozok :)

Ahhoz képest, hogy úgy ültem le, hogy a verseny végén visszaadom az autót, egész "pontgazdag" verseny lett belőle...
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 27 vendég