Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Már véget ért bajnokságot topicjai

Lenne mit javítani (pl.: autók összekadása), mit gondolsz?

Térjünk vissza a bajnokság előtti verzióhoz, de a gumi maradjon a mostani
18
69%
Ne változtassunk!
8
31%
 
Szavazatok száma: 26
Avatar
kamikaze
2024 licenszes
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:04
Név: Füzy Barna
Kormány: Logitech G29
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: kamikaze » 2015.01.24. 16:10

Lemaradtam az óvásról, de mivel megóvtak, gondolom itt is jó a reagálás.

531 - Füzy Barna - Szöllősi László

A féktáv előtt középen mentem három autóból, ráadásul a szélárnyék miatt én voltam a leggyorsabb, már megelőztelek. Kifelé kellet mozdulnom, mert a belső autó elindult felém így kerültem eléd, de ez már rég a féktáv után történt. Ott már nem kéne a gázt nyomni.
Vissza néztem pár köröd, általában 1-1,5 autónyival korábban fékeztél egyébként, csak abban a körben fékeztél ugyan ott amikor Jokét meglökted, illetve egyszer amikor teljesen leestél az ívről.
Szerintem egyszerű a történet, későn fékeztél.
Név:Füzy Barna
Avatar
Knife
2024 licenszes
Hozzászólások: 278
Csatlakozott: 2009.03.26. 08:58
Kormány: Logitech G29
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: Knife » 2015.01.24. 18:26

kamikaze írta:Lemaradtam az óvásról, de mivel megóvtak, gondolom itt is jó a reagálás.

531 - Füzy Barna - Szöllősi László

A féktáv előtt középen mentem három autóból, ráadásul a szélárnyék miatt én voltam a leggyorsabb, már megelőztelek. Kifelé kellet mozdulnom, mert a belső autó elindult felém így kerültem eléd, de ez már rég a féktáv után történt. Ott már nem kéne a gázt nyomni.
Vissza néztem pár köröd, általában 1-1,5 autónyival korábban fékeztél egyébként, csak abban a körben fékeztél ugyan ott amikor Jokét meglökted, illetve egyszer amikor teljesen leestél az ívről.
Szerintem egyszerű a történet, későn fékeztél.
Hubammeg. Ez szép elmélet. A "megelőztelek" nálad azt jelenti, hogy előrébb van az orra és akkor már azt csinálsz amit akarsz? Úgyis a hátsó lesz a hibás ha rárántom az egyenesben ugye? Tehát nem fékezek később, hogy külső íven tudjak maradni, mert hárman vagyunk egymás mellett, hanem röviden fékezek és belédfordulok akkor Te lettél volna a hibás? A logikád alapján ez jön ki.
Visszanézted minden körömet amikor ketten voltak még mellettem belső íven? Mert szerintem itt a lényeg: Te úgy mész mintha egyedül mennél mindig, lesz*rod melletted van-e valaki, vagy akárhol, csak mész mint egy "kamikaze". Én hülye meg próbálok a helyzetre reagálni és nem ott kanyarodni ahol szoktam, ha egyszer mások vannak az ívemen. Bocs!
Ne aggódj, következő futamon, ha mellém érnél és az én autóm van előrébb, nem fogok gondolkodni kitegyelek-e a fűre, mert ugye előző körben is ott mentem a pályán...
Avatar
kamikaze
2024 licenszes
Hozzászólások: 726
Csatlakozott: 2009.03.25. 12:04
Név: Füzy Barna
Kormány: Logitech G29
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: kamikaze » 2015.01.27. 20:39

Van a clióhoz téli gumi + hólánc?
Lime Rock-on -17C° és havazik :)
Név:Füzy Barna
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10708
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: emerico » 2015.01.29. 17:15

Tegnap teszteltem ezt a téli időjárást. Figyelni kell, a kocsi jég hideg, mikor kimész a víz, a fékek 0 fok alatt vannak! Ezért az első körben melegítsd fel amennyire tudod. Versenyen a felvezetőn is erősen javasolt.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Plett
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2014.07.24. 20:50

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: Plett » 2015.01.29. 20:52

zsír, ebben lesz ám a vitamin :D
Név: Gyökér Péter
Irányítás: G27
Avatar
Joke
Hozzászólások: 1031
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:40
Kormány: Fanatec CSW v1. base, Porsche 918RSR wheel
Pedál: G25
Tartózkodási hely: Balatonberény
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: Joke » 2015.02.01. 18:02

A futamelemzéshez:

987 Rebók kétszer választ ívet, és féktávon visszahúz Szöllősi elé +10mp

Ezt nem értem. Egyszer váltottam ívet, majd féktáv előtt, hangsúlyozom, előtt visszatérek az ideális ívre és elkezdek fékezni. Azzal hogy Szöllősi belém jött, senki nem szenvedett hátrányt.
Ahogy közlekedtem az teljesen bevett szokás a világ összes autóversenyén, miden futamon többször is megfigyelhető ilyen.
Nem tartom méltányosnak a büntetést.

admin válasz: valóban, ilyet lehet, ha nem pont féktáv előtt mennél belülre, majd hirtelen vissza az ideális ívre. kiszámíthatatlan manőver. minden valós versenyen tilos ez.
Név: Rebók József
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10708
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: emerico » 2015.02.01. 21:08

Segítség holnapra. A fehér beton a kerékvető. Tehát azon minimum két kerék teljes terjedelmével.
A felfelé nyújtott jobbosban a palánkig tart a pálya.
GRAB_107.JPG
GRAB_109.JPG
GRAB_108.JPG
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Avatar
Milán
Hozzászólások: 268
Csatlakozott: 2011.09.14. 13:04
Név: Sirán Milán
Kormány: Logitech G27
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: Milán » 2015.02.01. 21:42

641 Sirán Milán kiforgatja Tórh Zoltán +10mp

Én észrevételem, ha nem húzza rám a kormányt akkor alátudtam volna fordulni és nem neki megyek. Látszik hogy csontra alá van szedve a kormánya mikor rég egyenesíteni kellett volna és az én belsőmből is az látszik, hogy jön felém folyamatosan.
Avatar
zsnemes
Hozzászólások: 124
Csatlakozott: 2010.12.26. 11:49
Név: Nemes Zsolt
Kormány: g27
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: zsnemes » 2015.02.02. 18:05

"Nemes Zsolt figyelmét felhívom, hogy ésszel közlekedjen, lényegében aki mellé ért, azt kilökte. A nete is lehet gond, vagy nem lát jól a pályán, mindegy, oldja meg, és óvatosabban"
Köszönöm ezt a részrehajló és épületes kritikát, ahogy elolvastam az értékelést csak nálam volt ,hogy kiforgattak és engem büntettek.
Amit a továbbiakban ezzel kapcsolatban írnék az sértő lenne, így megköszönöm a lehetőséget.
Mindenkinek sok sikert kívánok!
Avatar
emerico
Adminisztrátor
Hozzászólások: 10708
Csatlakozott: 2009.03.24. 23:11
Kormány: Logitech G29
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Clio Cup 2015 rF2 - társalgó, segítségek

Hozzászólás Szerző: emerico » 2015.02.02. 22:34

zsnemes írta:"Nemes Zsolt figyelmét felhívom, hogy ésszel közlekedjen, lényegében aki mellé ért, azt kilökte. A nete is lehet gond, vagy nem lát jól a pályán, mindegy, oldja meg, és óvatosabban"
Köszönöm ezt a részrehajló és épületes kritikát, ahogy elolvastam az értékelést csak nálam volt ,hogy kiforgattak és engem büntettek.
Amit a továbbiakban ezzel kapcsolatban írnék az sértő lenne, így megköszönöm a lehetőséget.
Mindenkinek sok sikert kívánok!
Nem megsértődni kell, hanem magadba nézni, sőt visszanézni a futamod és tanulni belőle. Sokunk így kezdték itt, aztán ráéreztek hogy kell menni, hogy ne legyen minden előzés kilökéssel kisérve. Inkább gyere és nyugi.
******************************************
Emerico - Head of SIMCo
Válasz küldése

Ki van itt

Jelenlévő fórumozók: nincs regisztrált felhasználó valamint 48 vendég