péntek , 2024 március 29

Bajnokokat avatunk!

Két bajnokságunk is véget ért a nemrég. A Le Mans Series egy 10 futamból álló sorozat volt, LMP1 és LMP2-es kategóriával. A bajnokság érdekessége többet között az volt, hogy minden versenyz?nek 5-5 alkalommal kellett használni a két kategóriát.

A bajnokság az utolsó futamig kiélezett volt, végül a gy?ztes Tim Gábor lett 437 ponttal, a második Cseh L. Tamás 410 ponttal, a harmadik pedig Kiss Balázs 398 ponttal. A csapatbajnokságban a SIMCO történetének els? holtversenye alakult ki, a GFS Repsol Team nyert több futamgy?zelemmel a RaceING el?tt. A harmadik helyet a Turbo Littlepigs szerezte meg.

A GTR Evolution-al futott utolsó bajnokságunk, a 8 fordulós V8 Supercars volt, mely sajnos nem úgy sikerült, ahogy anno kitaláltuk, azaz, hogy a teljes 2010-es versenynaptárat végigfussuk. Az elkészített pályák min?sége nem volt megfelel? a bajnoksághoz, így igyekeztünk olyan pályákat válogatni, melyek karakterisztikájában emlékeztetnek az ausztrál pályákra.

A bajnokságot Pethe Szabolcs nyerte, 30 pontos el?nnyel Tim Gábor el?tt.A harmadik helyet Mikle István szerezte meg. A csapatverseny itt is igen szoros volt végig, melyet a Ford Performance Racing nyert a Stone Brothers Racing és a Garry Rogers Motorsport el?tt.

A V8 Supercars után máris nagy sikerrel indult el hétf?nként az ingyenes BTCC 2010 sorozat, hihetetlen jó futamokkal, hatalmas (34-36) mez?nnyel, fair, kulturált csatákkal.

A másik hétf?n a Suzuki Kupa következik, mely a SIMCO legújabb modjával kerül megrendezésre. Sajnos a fejlesztés a napokban is folyik, így a december 13-i hétf?n még nem ezzel versenyzünk. Remélhet?leg ebben az évben el tud indulni ez a bajnokság is.

De hogy december 13-án is legyen igazi érdekesség, megrendezzük els? Formula 1-es futamunkat, mely a SIMCO F1 RealFeel moddal kerül megrendezésre. Ezzel a moddal hamarosan bajnokság is indul a Road to F1 bajnokságunk keretében, de persze lehet másoknak is csatlakozni majd. A mod érdekessége, hogy a fizikájának elkészítésekor sok segítséget kaptunk olyan mérnökökt?l (Arden – RedBull), akik hasznos tanácsokkal tudták segíteni az elkészítést, így mondhatjuk egy igen reálisan viselked?, nagyon jó F1 szimulátor készült.

Check Also

Valentin napi historic futam

A valentin nap miatt többen jelezték, nem tudnak jelen lenni a soron következő bajnoki fordulóban, …